Natalie Vitrenko: Pražské antifašistické jaro

 

Sestřih je ze semináře Fašismus v současné Evropě, který se konal dne 29. 09. 2014 v prostorách Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky pod záštitou JUDr. Vojtěcha Filipa – místopředsedy Poslanecké sněmovny PČR a Mgr. Jaroslava Borky – poslance Poslanecké sněmovny PČR.

V sestřihu jsou všechna vystoupení předsedkyně Progresivní socialistické strany Ukrajiny Natalie Vitrenko, doktorky ekonomických věd, profesorky a veřejné činitelky a také místopředsedkyně Všeslovanského sněmu, která otevřeně hovoří o přímé účasti fašistů v současné ukrajinské vládě, své vystoupení doložila i fotodokumentací. Je zapotřebí poznamenat, že toto pravdivé vystoupení pro ní v dnešní době na Ukrajině znamená přímé ohrožení života.

Překlad a titulky: Irena

Foto: Petr Ďoubalík, www.douba.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Irena
15. 10. 2014 18:49

Ta situace na Ukrajině je do nebe volající. Dneska jsem se v podstatě (přes Skype) pohádala se svojí známou západní Ukrajinkou, která, když jsem jí poslala projev Farion a Vitrenko, kterou by si vybrala, měla jedinou odpověď, že jí nemám co mluvit do vnitřních věcí Ukrajiny a že z tepla a čistých ulic západu se lehce soudí situace na Ukrajině. Řekla jsem jí, ať si tedy uklidí ten Majdan z Prahy, to prý je zase naše vnitřní záležitost, o to se máme postarat sami. Já nevím, jestli to na ně působí jako psychologický blok nebo co, to co se děje… Číst vice »

Alena
Alena
15. 10. 2014 19:41

mám podobnou zkušenost s Ukrajinkou, zaměstnanou dlouhodobě v ČR. Děti jí ve Lvově vychovávají rodiče, ona posílá peníze. Pokud se s ní bavím, má v podstatě stejné odpovědi: Oděsa- za to může Putin, východní Ukrajinu nechal bombardovat Putin, v podstatě za všechno může Rusko s Putinem v čele. Nedivím se, že východní Ukrajinci jim říkají zombie. To procitnutí do reality pak bude velmi bolestné, ale kdoví, za kolik let.

Starý doktor
16. 10. 2014 5:02

Vymývaní mozků došlo do další „fáze“…
Help Obama Kickstart World War III!
http://www.youtube.com/watch?v=z-sdO6pwVHQ

Viky
Viky
16. 10. 2014 5:29

to: Alena & Irena – ještě se to dá vyjádřit trošku jinak. Pokud vyslovíte podporu současnému stavu a hlavně směřování, není to absolutně vnímáno jako vměšování se do vnitro-ukr-záležitostí. Jakákoliv pochybnost, nedej Bože kritika, je okamžitě označena za nechápání (třeba „jemné a specifické ukrajinské duše“, nebo nějaké „vyjímečnosti“), no a samozřejmě vměšování se. Zdá se, že ti co chválí a podporují „ví“ a „chápou“ nějak mnohem více. Ačkoli zkušenost mi říká, že je to přesně naopak. A to se v mnohém týká i samotných Ukrajinců. Rozdělení společnosti neprobíhá jednoznačně na Západ-Východ Ukrajiny. Tohle dělení je zajímavé pro zjednodušení a opravdu… Číst vice »

Petrpavel
Petrpavel
16. 10. 2014 6:16

Tvrdím, že Ukrajina mě nezajímá. Snažím se výhýbat zprávám z ní a k ní. Od začátku tohohle dlouhého videa jsem věděl, že ho musím vyposlechnout až do konce. Je to svědectví. Svědectví, na které možná budeme vzpomínat jako na něco, co jsme neměli, nesměli přeslechnout, a přeslechli. Nic jsme neudělali. „Naši“ politici, ne všichni (kdo si toho všimne?), ale většina, naopak dělají vše pro opakování smutné historie. Jak ty dějiny jsou stále zoufale stejné, dokola se opakující vzestupy a pády, vítězství zhrublé menšiny, prohry pohodlné většiny. No nic, jenom po té třetí světové budou přeživší vzpomínat, hodnotit a vyznamenávat (in… Číst vice »

peter.
16. 10. 2014 6:16

http://www.stripkyzesveta.cz/cz/media/891/zbigniew-k-brzezinski-lotr-a-jeho-pysny-kmotr
Že už ten starý štváč neskape.Aspoň Alzheimra keby chytil hnusák jeden.

Starý doktor
16. 10. 2014 10:20

http://www.czechfreepress.cz/rusko/rusove-klepli-po-prstech-neobjektivni-zahranicni-media-zmenili-zakon.html
Podobné omezení platí pro tištěná media, pokud vím, jak ve Velké Británii(20%) tak ve Francii (10%), u nás samozřejmě bez omezení vstupu zahraničního kapitálu do medií.