NATO chce osvobodit Afriku od Afričanů

Červen 03, 2011


Arabové v zálivu, Evropská unie, hlavy států ve Washingtonu, Paříže a Londýna, vojenští náčelníci NATO – každý z nich byl konzultován ohledně útoku na Libyi, s výjimkou Afričanů, jejichž poslední mírový plán byl bez rozmýšlení zamítnut. Nakonec ani na názory takzvaných libyjských „povstalců“ se nebude brát zřetel. Tito rebelové ztratili svoji legitimitu v momentě, když se rozhodli stát pěšáky neokoloniální invaze do severní Afriky. Jako podřízení budou jenom poslouchat rozkazy.

Co se týče Spojených států a Evropy, Afričané nemají co mluvit do toho, co se děje v Africe. Jihoafrický prezident Jacob Zuma vykonal tento týden z pověření Africké unie svoji druhou cestu do Libye, aby hledal diplomatické ukončení války Severoatlantické aliance proti vládě Muammara Kaddáfího. Stejně jako v předchozí mírové misi Africké unie, která se konala počátkem dubna, souhlasil plukovník Kaddafis mírovým plánem. A stejně jako předtím takzvaní rebelové a jejich američtí a evropští šéfové toto příměří odmítli. Od samého počátku této "humanitární" frašky je více než zřejmé, že se evropští Velcí bílí otcové a „Wallstreetský maskot“ ze Spojených států, jak je nazýván Obama, nespokojí s ničím menším, než změnou režimu v Libyi – a že jim čerta záleží na tom, co si Afričané myslí!

Euroameričané se brzy ukážou zrovna tak opovrženíhodní jako jejich někdejsí severoafričtí arabští spojenci, sídlící v Benghází, kteří tvrdí, že vedou „revoluci“ proti Kaddáfímu. Tito rebelové však ztratili svoji legitimitu v momentě, kdy se rozhodli stát se pěšáky neokoloniální invaze do severní Afriky. Revolucionáři bojují o moc. Gangsteři z Benghází jsou obyčejnými pěšci v imperialistické hře a v roli revolucionářů nemají naprosto žádnou důvěryhodnost. Je to imperialistická válka, bojující za imperiální cíle. Rebelové se rozhodli stát maskoty imperialismu, kteří čekají jako ubozí malí Gunga Dinové na to, až dorazí britské a francouzské útočné vrtulníky, aby spalovali a zabíjeli jejich krajany.

NATO komanduje svoje libyjské přisluhovače jako děti. NATO nedávno „vydalo instrukce“, aby se rebelové nepřesunovali mimo určité body v poušti, aby nevstupovali na bitevní pole, jež jejich bohatí bílí otcové – včetně Obamy – připravují, aby na nich spalovali na popel libyjské vládní vojáky. Přirozeně, že povstalici udělají přesně to, co se jim řekne, protože to není jejich revoluce. Libye je spíše v první linií evropské a americké kontrarevoluce. Struktura velení dosahuje do Paříže, Londýna a Washingtonu. Benghází se vrátilo do koloniálních základů, když tam vládli Italové – teprve nyní, v 21. století, všichni Evropané plus Američané vládnou nad Lybijci, kteří cení zuby a nastavují svoji kůži, a děkují kolonizátorům za to, že se vrátili zpátky, aby spasili Afriku před Afričany.

A tak dává naprosto smysl, že mírový návrh prezidenta Jižní Afriky, nejmocnější a nejbohatší země v černé Africe, který jedná jménem organizace, jež zahrnuje všechny země na kontinentu, se počítá za méně než naprosté nic v tomto imperiálním uspořádání. Západ povzbuzuje jihoafrického prezidenta Jacoba Zumu, aby pomohl dát do pořádku do chaosu propadlé černošské země, ale Zuma a Africká unie nemají žádné oprávnění. zasahovat do imperiálních válek na kontinentu. Takhle se dělá „bělošský byznys“.

Bengházští rebelové budou při příletu útočných helikoptér Západu jásat, jako by něco vyhráli. Gunga Dinové by měli pečlivě prostudovat tyhle vrtulníky a jejich úžasnou palebnou sílu, protože tyto zbraně budou pravděpodobně jednoho dne obráceny proti nim samým. USA a v Evropa nemají v úmyslu nechat vládu nad Libyí Libyjcům. A konec konců, proč by imperialisté měli předat všechny ty ropné pole bandě místních lokajů, kteří nejsou schopni vybojovat si svoji vlastní válku.

Převzato z Global Research

Překlad: Clair

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments