Názory soudců: Vodárny jsou tunelovány

Znát názory soudců a ekonomů, kteří na příkladu kauzy společnosti Vodovody a kanalizace Zlín doložili, jakou cestou jsou tunelovány vodárny v ČR, kdo toto tunelování dělá a pro koho je toto výhodné, je obrovský úspěch, protože “kolaborující” politici již nemohou lidi ani zastupitele měst a obcí dál balamutit.

Soudci v rozsudcích popisují a hodnotí manipulace se zastupiteli, politiky jednající v zájmu koncernu, jednání vedoucí ke ztrátě možnosti získat dotace z EU pro okresní vodárnu. Na konkrétním příkladu Vaku Zlín je ukázáno a vysvětleno, co se děje v řadě regionů ČR, i to, jaké to má dopady na lidi a vodárenskou infrastrukturu. Souvisí s tím i nejdražší cena vody ze všech vodáren ve Zlínském kraji. Přes pravomocné rozsudky soudů, přes ekonomické dopady, neplnění slibů, ani argumentů v dokumentech, někteří politici Statutárního města Zlína nadále nehájí zájmy lidí, neuplatňují vzniklé škody, nedělají kroky, aby Vak mohl čerpat dotace z EU, a neukončují protiprávní stav, kdy na majetku Vaku Zlín vydělává přes nevýhodné smlouvy soukromý subjekt namísto měst a obcí.

Vak Zlín přišel o možnost získat cca 600 milionů korun dotací z EU. Lidé na Zlínsku zaplatili ve vodném a stočném Veolii cca 700 milionů korun zisku, které mohly skončit ve vodárenských sítích a místo toho odtekly na účty zahraničí firmy. To vše schvalují politici Statutárního města Zlína. Ti totiž rozhodují o složení představenstva Vaku Zlín.

CHCETE ZNÁT NÁZORY SOUDCŮ?

Dokumenty pro ty, co chtějí být informováni, zpřístupňuji na stránkách www.vodalidem.cz. Jde o výsledky dvanáctileté práce mé a soudců. Usnesení soudů a další dokumenty jsou nyní k dispozici všem, kdo chtějí znát pravdu o tom, co se děje kolem prodeje vody a vodáren v ČR. Tato usnesení soudů na stránkách s koncerny kooperujících měst či politiků nenajdete na www.zlin.eu. Nenajdete je však na stránkách vytunelovaného VAK Zlín – www.vakzlin.cz.

Mé náklady na právníky v soudních sporech kauzy Vaku Zlín přesáhly za 12 let jeden mil. Kč, přesto jsem se rozhodl zpřístupnit veřejnosti soudní dokumenty zdarma. Jsem přesvědčen, že k tomu, aby se něco změnilo, musí lidé mít nejdříve informace. Jedině tak je možné ukončit tunelování vodáren a drancování peněženek občanů ze strany politiků.

Pokud o to na mých stránkách www.vodalidem.cz požádáte, budou vám v elektronické podobě zaslány tyto dokumenty:

  1. Usnesení VS Olomouc valná hromada 2002 a 2008
  2. Usnesení KS v Brně valná hromada 2004 schvalující smlouvy s Veolií jsou NEPLATNÉ, BYLY PŘIJATY PROTIPRÁVNĚ
  3. Utajená analýza Vaku Zlín pro město Zlín za kterou město zaplatilo 530 tis.Kč a pak ji tajilo před zastupiteli i veřejností
  4. Rozbor člena DR: nepravdivost Zprávy na základě, které rozhodly obce – nikdy nebyl zveřejněn a předložen městům a obcím
  5.  NEPRAVDIVÁ Zpráva představenstva o prodeji části podniku – Na základě ní rozhodovali zastupitelé měst a obcí o smlouvách s Veolií.
0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments