Ne doba informační, ale vrcholný formalismus

Slovo je dnes již zcela osvobozeno od pravdy, logiky, jakéhokoli smyslu. Pokud ještě nedopatřením přes snahu patřičných složek někdy někde dojde k tomu, že slovo „dává eště smysl“, nazývá se zkráceně desinformací (nebo dezinformací, podle „dáva ešte zmysel“). Slovo se stalo pouhou formou, ale ne jen tak ledajakou formou. Smysl slova byl násilně překroucen do samotného násilí, slova byla zbavena obsahu a stala se formou, formou násilí. Pak se tomu říká „informace“. Ne nadarmo jsou tyto „informace“ měřeny podle počtu kousnutí – a jak násilí roste, rostou i používané jednotky měření: megakousnutí, gigakousnutí, terakousnutí…

Dnes neexistuje komunikace, ale jen jednosměrné spojení, neexistuje zpětná vazba, jen kontrola funkčnosti tohoto spojení.

…Dokáží se lidé znovu naučit používat slova tak, aby měla nějaký, byť základní smysl, aby nebyla jen příznakem vztekliny?

1. listopadu 2022  ▓

Jan Kristek

4.9 7 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Aleš
Aleš
20. 11. 2022 20:43

Co víc si přát. Konečné vítězství pravdy a lásky nad lží a nenávistí alias formy nad obsahem dospělo do Kristkových let… Čas pádí, čas letí, my Husákovy děti, jsme staly bioroboty deep state SSa. A bioroboti ve vládě stokrát opakovanou lží tvrdí, že to dělají v našem národním zájmu. Měl bych být podle nich štastný, mít svobodu a demokracii a měl bych se spolehnout na závazky našich spojenců. Tady ovšem cítím, že naše závazky a spoluúčast na akcích globální politiky jsou ohrožením nás a našich dětí a také vinou a těžkým hříchem, které na nás jako národ tihle politici přenáší.… Číst vice »

zart
zart
Reply to  Aleš
21. 11. 2022 7:39

Nutí nás násilím, po dobrém to s námi nejde, abychom se odpoutali od klamné smyslové reality, ale my na ní lpime, díky vrozené a získané pitomosti.

Aleš
Aleš
20. 11. 2022 20:46

V příspěvku mi ve 3. větě vypadlo zvracející zájmeno se, ach ten češtin, zas jsem se dopustil PENTAkousnutí. Sláma hovadině!

zart
zart
Reply to  Aleš
21. 11. 2022 7:49

S tím bych se netrapil. Čeština není k domluvě vhodná. Neznám dva Čechy, kteří by se pomocí ní domluvili. Proto Češi vždy potřebuji tlumočniky, moderátory, cizáky, čili cizí vrchnost, která by jim to vysvětlila, a která by jim vládla.

zart
zart
21. 11. 2022 6:20

Vítám to. Řeči se mluví, voda teče. Konečně se zbavíme duševního zpoždění, které spočívá v rozdílu mezi formou slov a jejich obsahem, a to odtržením od sebe. Budeme se zase dorozumívat neverbálně, mimosmyslově, jako dříve, před vynálezem slova a konstrukce umělé reality.

orinoko
orinoko
21. 11. 2022 9:34

Tomu říkám odposlech….
Mám v sobě jeden bustr /použitý termín vypadal jinak/, takže mám tři injekce, a přesto jsem chytla covid. Už tam nepůjdu.
Odvážná školačka zvící bodré důchodkyně.

orinoko
orinoko
21. 11. 2022 9:56

Dneska v noci Dvojka čs TV kraksny pustila film, jehož obsah byl vysoce kontrarevoluční a dezinformační zároveň. Ale byla to čistá emerika Olivera Stone. Šlo o film na téma smrt Johna F. Kennedyho. Od té doby uplynulo 58 let a to, co ve filmu zaznívalo, řešíme i my. Dypstata fungovala už tehdy. Co všechno se dělo už tehdy, co bylo opominuto /připomíná to 911/, jak jedna z firem by bez válečných vrtulníků pro Vietnam zkrachovala, jak se odvezlo tělo z pitevny v Dallasu do vojenské pitevny, kde lékaři podléhají rozkazům, jak JEDNA kulka ve své trajektorii musela létat sem a… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  orinoko
21. 11. 2022 9:59
orinoko
orinoko
21. 11. 2022 17:07

Jen připomínka. Začalo to v únoru. A jen o vlásek se to navzájem minulo. Ale kdo bude hnidopisit v detailech nevyhnutelné změny za 100 let? Zatím atomizace zdárně pokračuje. Ale jak by napsal Karel Čapek – nová setba se však už nedá zastavit…

https://youtu.be/SKDKdjESRt0

Aleš
Aleš
Reply to  orinoko
21. 11. 2022 20:40

Ministerstvo pravdy má ještě skryté rezervy. Hudební produkci, pokud to není Ortel nebo Svoloč, zatím neprohlašují za desinformace a některé hudebníky zatím neoznačují za dezinformátory (čest vyjímkám jako Jožo Ráž, Roman Horký a Ilona Csáková).
http://www.aktualnikonflikty.cz/viewtopic.php?f=14&p=301840&sid=d920d94764035e9e56eafdc80ab0d956#p301840
Proti těmto desítkám miliard dolarů se neválčí snadno. Nepomůže ani tisíc klarinetů, když zahaličené zombie zosnovaly zákeřný zátah na Záporoží. Inspirováni jaderným terorismem svých vzorů a páníčků z SSa. Majdanský taran sloužící Čtvrté říši římské, národa euroatlantského, je tím pověstným kopem chcípající kobyly deep state. See you later, alligator.