Ne základnám: K trestnímu oznámení na poslankyni Černochovou (ODS)

Tisková zpráva Iniciativy Ne základnám k trestnímu oznámení na poslankyni Mgr. Janu Černochovou

Kdo může hodnotit práci Poslanecké sněmovny České republiky, jejímž posláním je kontrola práce vlády? Jsou to občané.

Občanská Iniciativa Ne základnám v souladu s Ústavou České republiky se na Sněmovnu obrátila s výzvami, aby poslanci nerezignovali na své právo projednávat vládou jim zaslané sněmovní tisky 695/0, 703/0 a 802/0. Ty se týkaly a týkají činnosti Armády České republiky, průletů a průjezdů cizích ozbrojených sil přes naše území a vojenských cvičení, pořádaných pro cizí vojenské ozbrojené síly, na našem území. Vládě a poslancům iniciativa zaslala řadu výzev i s konečnou žádostí ze dne 4.8.2016, aby si zákonodárci vyčlenili čas na projednání sněmovních tisků 695/0, 703/0 a 802/0 a to svoláním mimořádné schůze Poslanecké sněmovny.

Na legitimní žádosti občanské iniciativy Ne základnám, které se týkaly výhradně práce Poslanecké sněmovny České republiky, veřejně v záznamu odvysílaném ze zpravodajství České televize, poslankyně Jana Černochová ve vysílání ČT 24 dne 1.9.2016 uvedla:

„…my poslanci jsme zásobováni různými podněty toho sdružení Ne základnám i oni jsou tím nástrojem té ruské putinovské propagandy.“

Základem většiny občanských aktivit by měla být pozitivní komunikace a pokus o věcnou domluvu s ostatními účastníky. V průběhu našeho usilování se však ukázalo, že byly vyčerpány možnosti nekonfliktního jednání a že je nutné podat trestní oznámení.

Před podáním trestního oznámení na poslankyni Mgr.Janu Černochovou, vzhledem k jejím zkušenostem získaným při výkonu poslaneckého mandátu, členstvím ve výboru pro obranu, výboru pro bezpečnost a členstvím ve stálé komisi pro kontrolu činnosti Vojenského zpravodajství a z toho plynoucího dostatku relevantních informací, nezbylo než označit její jednání jako úmyslné, nesoucí znaky k podněcování nenávisti k jiné skupině osob a podobnými výroky se podílet na rozdělování společnosti.

Před podáním trestního oznámení byli poslanci a poslankyně Poslanecké sněmovny České republiky dne 5.9.2016 požádáni, aby výrok poslankyně Mgr. Jany Černochové projednali. Vzhledem ke skutečnosti, že ze strany Poslanecké sněmovny České republiky, mandátového a imunitního výboru, který má oprávnění se zabývat výroky nesoucími znaky možné trestné činnosti, nebyla žádná reakce, dne 20. září 2016 jsme na poslankyni Mgr. Janu Černochovou podali na státní zastupitelství trestní oznámení s podezřením na naplnění skutkové podstaty trestného činu § 355 a § 356 trestního zákona č.40/2009 Sb. Trestní podání bude zároveň i analýzou, zda v rámci uplatnění právních norem je měřeno všem občanům stejně, nebo zda existují různé metry při posuzování možné trestné činnosti.

za Iniciativu Ne základnám

Eva Novotná, mluvčí

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
asym
asym
4. 10. 2016 13:30

…bylo by milé kdyby „ta“ kráva šla b(r)učet, leč zcela nepravděpodobné…

cnemo
4. 10. 2016 15:04

Ačkoli jsem příznivcem Ne základnám a odpůrce jakékoli zahraniční vojenské síly na našem území, přál bych si, aby žaloba skončila neúspěšně. Začnou-li se takovýmto způsobem kriminalizovat politická prohlášení, je to konec jakékoli politické soutěže. Doufejme, že soudce bude mít zdravý selský rozum.

idiotronic
4. 10. 2016 19:06

Já vím, že jste to možná odsledovali, ale pro případ, že si někdo čas neudělal, tak mu mnohé objasní debata
htttps://www.youtube.com/watch?v=_mrqxdHTnCY
kde účinkují dvě ,,skromné “ dámy . Právě jejich sebehodnocení a domnělý vliv na dění v české společnosti mnohé vysvětlují.

Honza999
Honza999
5. 10. 2016 20:49

cnemo
Politická soutěž???????
Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha………………..

Aleš
Aleš
6. 10. 2016 19:25

Politická soutěž tady nemůže existovat, pokud tu budou beztrestně poslanci z titulu arogance moci fackovat nesouhlasící občany či dokonce vyhrožovat trestním oznámením jako paní Černochová. Naopak, jestliže se od ní strana ODS zcela nedistancuje, měla by být zrušena jako strana, která ohrožuje demokratické principy a propaguje potlačování práv člověka a pošlapávání ústavy. To co svého času zažila Dělnická strana, by měla zažít i ODS, TOP 09, či uskupení Starostů a nezávislých. Tolerování fašismu nekončí dobře. Ukrajinizace české, americké a evropské politiky je strašidelný signál. Připomínám nadčasový článek paní Švihlíkové Výmar po Česku. Soudce se selským rozumem se naopak bude zabývat… Číst vice »

cnemo
7. 10. 2016 15:43

Opakuji, je to kontraproduktivní. Kdyby byla opravdu trestná podobná politická prohlášení, odnese to nakonec ta slabší strana – opozice, běžní lidé. Vládnoucí elita u nás justice skoro ovládá, takže jak by dopadli lidé, kteří by užili stejně tvrdá slova v opačném gardu? Nedoporučují otevírat Pandořinu skříňku – kriminalizovat politická prohlášení.