Mistr převratů z NED nespouští ČR z očí

Publikováno 17.11. 2014 na stránkách Institutu Rona Paula

National Endowment for Democracy (NED – česky Národní nadace pro demokracii) je velmi nepříjemná instituce. Je prakticky zcela financována americkou vládou, ale jako nevládní organizace není vůbec odpovědná ruce, která ji krmí (ani kapsám těch, kteří to krmení poskytují. Tento vztah je vzájemně výhodný: Americká vláda může Nadaci pověřit zajištěním změn režimů v zahraničí a přitom si zdánlivě zachovat čisté ruce, zatímco NED nemá žádné otěže, které by jí bránily v uskutečnění takové mise (změně režimu) bez dohledu vlády.

Jak řekl jeden ze zakladatelů NED, Allan Weinstein: „Mnohé z toho, co nyní děláme my, bylo před 25 lety prováděno skrytě ze strany CIA.“

Prezident NED Carl Gershman perfektně ztělesňuje fakt, že je špatný nápad, aby si Spojené státy držely nezodpovědnou organizaci pro subverzi a destabilizaci v rámci stabilní zahraniční politiky. Třebaže NED během dekád utratila mnoho miliónů dolarů amerických daňových poplatníků na změny režimů v zahraničí, nikdy nedošle ke změně v NED. Gershman, bývalý trockista, je doživotním prezidentem této organizace. Svrhává vlády v zámoří, ale nikdy do jakékoliv funkce nebyl zvolen.

S trvale překypujícími financemi a stále na pozoru vůči možnosti změny režimu, je faktem, že pokud někde spočine zrak Carla Gershmana, budou určitě následovat potíže.

Proto by se měla mít Česká republika na pozoru.

Včera totiž Gershman vyjádřil v novinách Washington Post poplach ohledně českého prezidenta Miloše Zemana. Ve článku s názvem „Vzdávají se Češi morální odpovědnosti?“ Gershman varoval, že český prezident se „drasticky odchýlil“ od dědictví zesnulého Václava Havla. Havel, pro Ameriku svatý Havel, byl ve svém neutuchajícím zaměření se na kolektivismus a lidská práva, ve výrazném kontrastu s dnešní Nemesis, bývalému prezidentu a předsedovi vlády Klausovi, který hájil osobní svobodu a postkomunistickou státní suverenitu.

Jaký to hrozný zločin spáchal prezident Zeman, že na sebe přivolal hněv Carla Gershmana? Na zářijovém summitu NATO měl kuráž diskutovat s neoconským švédským ministrem zahraničí Carl Bildtem o jeho nařčení, že Rusko uskutečnilo invazi na Ukrajinu.

Zeman měl i tu drzost, že osočil amerického chráněnce a protiputinovského oligarchu Chodorkovského a zalitoval, že více kriminálních oligarchů v Rusku ještě nebylo uvězněno. Člověk by řekl, že by tím mohl naopak zabodovat u americké vlády, která právě poučovala maďarského předsedu vlády o účelnosti Riot act vůči korupci, ale ovšem pokud je to oligarcha oddaný Západu, pak USA na něj koukají slepým okem.

To všechno bylo špatné, ale to, co doopravdy rozčílilo Gershmana bylo to, že český prezident nedávno potvrdil v Číně, že jeho země je připravena na rozšíření obchodních styků s Pekingem a nebude klást „lidská práva“ jako předběžnou podmínku pro obchodní vztahy. Gershman přímo funěl vzteky nad pražskou politikou „smiřování se s Putinem a položením ekonomických vztahů nad „lidská práva“.

Ale ani toto nebylo to nejhorší. Car Gershman dostal málem mrtvičný zásah nad rozhodnutím českého ministra zahraničí, že Česko přestane financovat operace na svržení režimů na Kubě, Bělorusku a v Číně prostřednictvím programu „TRANS“. Tento program byl až do minulého měsíce částí vládou poskytované podpory Sorosovým publikacím Transitions Online, které úzce sledují cíle americké zahraniční politiky.

Gershman napadl náměstka ministra zahraničí  Petra Druláka za odmítnutí toho, co Drulák nazval „falešným universalismem“, který se snaží vnutit ostatním představu „ideální společnosti“. Rozčílil se nad Drulákovým odepsáním Havlova kultu jako „balíku idejí amerických neo-konzervativců“ (právě Gershmann je Havlovým zbožňovatelem).

Pravda bolí a Gershman je zřejmě znepokojen Českou republikou. Když je ovšem Gershman znepokojen, obvykle následuje destabilizace a brzy to vede k plnému záměru na změnu režimu.

Praha by si evidentně měla dávat velký pozor. Pokud český prezident Miloš Zeman má dost rozumu, měl by vypovědět operativce NED nebo různé organizace, financované americkou vládou jako je International Republican Institute a National Democratic Institute. Tyto organizace bezpochyby plánují podminování české demokracie.

Copyright © 2014 by RonPaul Institute. Povolení k přetisku vcelku nebo částečně je ochotně poskytnuto, pokud bude uveden zdroj a odkaz.

http://www.ronpaulinstitute.org/archives/neocon-watch/2014/november/17/neds-regime-change-tsar-eyes-czech-republic/

Překlad: onlooker

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
32 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Sio
Sio
19. 11. 2014 6:39

Taky bych to nepodceňoval. Tady je jeden z důvodů, proč si Zeman nemůže dělat a říkat opravdu všechno, co si myslí a co chce. Některým se to tu hrubě nelíbí, ale v podstatě mu nic jiného nezbývá, než učinit sem tam nějakou tu úlitbu. Podle mého názoru už s vyjadřováním sympatií Rusům zachází dost daleko, amíci tu skutečně mohou udělat „pořádek“, který nás všechny hodně zabolí a to hlavně ekonomicky. Svedou to samozřejmě na Zemana a na Putina, jako obvykle.

fajt
19. 11. 2014 7:12

Zeman nemá co ztratit ( krom toho snad taky uvážil a plně chápe co znamená jeho jemný slovní nesoulad s emerickou vládní linii – nic více zatím neudělal), může si na sklonku své životní dráhy jenom polepšit, na svém svědomí, páč ne vždy jednal správně a poctivě pro tuto zem. ..)

a kdo se bojí, jak praví věky prověřené rčení, prostě sere v síni, tedy do vlastního pelechu. ..)

Gatta
Gatta
19. 11. 2014 7:52
peter.
19. 11. 2014 8:36

Ukrajina
Kým v armáde chunty sa upevňuje disciplína a skvalitňuje výzbroj,v Novorusku sa vyhrocujú spory na najvyšších poschodiach vlády,humanitárna pomoc sa rozkráda a predáva na čiernom trhu,odstraňujú sa najschopnejší velitelia s autoritou a skúsenosťami,upadá bojová morálka a elán opolčencov.Výsledok-neschopnosť opolčencov dosiahnuť bojový úspech,územné straty pod Debaľcevom,začínajúca skepsa v radoch dobrovoľníkov,nejasná perspektíva a absencia jasne definovaného cieľ celého povstania.V Rusku by si mali uvedomiť,že vzdaním sa Donbasu nezískajú nič a že protiruská kampaň bude pokračovať pod zámienkou vrátenia Krymu.Dnešní opolčenci už zďaleka nie sú tým,čím boli pred Minským prímerím.
Kosa Nostra,vlkovo bloguje-svodka udalostí predchádzajúceho dňa.

aram
aram
19. 11. 2014 8:37

Já bych jenom připomněla Babiše. Nějak se nám z toho vytratil. Což mi velmi připomíná jedno období loni, když padla Nečasova vláda a Kalousek jakoby úplně zmizel. Objevil se a zas byl nachytro tepprve tehdy, když se situace zase uklidnila.
Neměli bychom zapomenout, že humbuk kolem překladů pussy a dalších Zemanových provinění v souvislosti s Čínou a prý lidskými právy spustila Babišova MFD. Co teď dělá pan ministr financí, jaktože nikde nic, když ho před nedávnem bylo všude plno? To mě rovněž nepřidává na klidu.

bmw525i
bmw525i
19. 11. 2014 8:52

To, o čem píše Chelemendik, to již funguje. Dostala se mi na stůl, respektive do mého PC, velmi zajímavá kniha s názvem „Nacistické kořeny bruselské EU„, plná konspiračních detailů o založení, průběhu rozvoje a stávajícího stavu bruselské Evropské Unie. Jak dalece jsou tyto údaje jen konspiračními názory autorů, nebo skutečnými důkazy, nechám na posouzení každého, kdo si tuto knihu přečte. Každopádně veškeré detaily uvedené v knize jsou velmi zajímavé, mnoho z nich nebylo nikdy nikde zveřejněno a většina z nich je podložena relativními odkazy. Jestliže si najdete hodinku volného času, doporučuji tuto knihu přečíst. Je možné ji číst on-line kliknutím… Číst vice »

Tribun
Admin
19. 11. 2014 9:30

Odjakživa přece platilo, že impérium si v koloniích dosazuje své místodržící podle svého. Proč by zrovna hyperloajální Česko mělo být výjimkou? V současné ČR není síla, která by mohla a zároveň chtěla s tím cokoliv udělat. Můžeme jen doufat, ale momentálně nevidím nic, co bychom mohli dělat.

Rado Miko
19. 11. 2014 10:36

Pozor, úvodní obrázek vás může zmást.
http://ulozto.cz/xj4ipVEG/pussy-riot-avi

Slobo
Slobo
19. 11. 2014 11:39

to ten Carl Bildt
peter, link
http://www.chelemendik.sk/_865524516.html

͡๏̯͡๏
http://3.bp.blogspot.com/-tI3ph3CQaDA/UxenU5M43iI/AAAAAAAAl2o/5S0OVfV5BO4/s1600/POLISEN-carl-bildt_-hashim-thaci-heroin-kosovo-serbia-opium-bofors.jpg
Den danske juden Carl Bildt med Kosovos HT
brottslingar.blogspot.com

͡๏̯͡๏
Rado Miko
Uz Vam skoncil BAN ?
Ti atlantaci tam,.. nemaj motorkáře Putina
http://s4.pikabu.ru/post_img/2014/11/16/6/1416128063_1328264642.jpg

orinoko
19. 11. 2014 12:42

No, Babiš je český KiSSka. Dříve to mastil s STB, a né že né, a dneska? Minimálně to mastí tak, aby jeho impérium utrpělo co nejmenší škody. Které součásti jeho impéria jsou důležitější a které méně , toť otázka. A také je příjemcem obřích dotací. A možná také džudystických pokynů. Jak stoupá teplota vůkol, tak má Babiš větší mimikry. Doslova se dá říci, že raději drží hubu. Koneckonců ta jeho je také hodně nevymáchaná. A teď k věci: Půl Džudystánu je údajně pod sněhem. A má být hůře. Kdosi kdesi napsal – HAARP. Pokud jde o ruskou nebo čínskou harpunu,… Číst vice »

Thor
Thor
19. 11. 2014 13:19

Asi nejproslulejším NEDákem v ČR je hulič havlopéra Saša Vondra. Jinak se neďáci rojí kolem Aspen Institute, Sorosových NGO, „českých“ TV, rektorátů VŠ, ÚS a lidí v plísni. Samí vlastenci, morální a intelektuální ikony s mentalitou bezpáteřných podruhů. Dnešní prodejná elita protektorátu 4. říše. Shapiro zapíská a mobilizují lépe než armáda. I umělci, „česká“ kultura angažovaně táhne za dolarovým bakšišem, samozřejmě, z bolševického přesvědčení o jediné a jedině správné knížecí cestě. – Až bude hegemonem Peking, všichni náhle zežloutnou, objeví čínského předka a začnou žrát výhradně hůlkama. A obrátí klokaní kapsu na Východ. – K nezadatelným univerzálním lidským právům dle… Číst vice »

orinoko
19. 11. 2014 16:17

Tak tak …
vrah na rohu o morálce káže!!

KABÁT se nevyplatí převlékat. Tato skladba měla nějaký čas na YouTube utrum. Vytratila se. Zasraný Samet ji docela bytostně nesnáší. Pravda nám nevítězí. Takže jenom houšť. Tohle není konformita. Špalek je svým způsobem geniální.

https://www.youtube.com/watch?v=Q4g-8epfaQw

https://www.youtube.com/watch?v=XX3qmCYXk5o

orinoko
19. 11. 2014 17:07

Dobré komentáře se objevují pod tématem – Sobotka v Džudystánu. To si zase ti emeričtí spratkové naběhli. Mají starost o cikánská lidská práva pod Řípem a Pradědem.
Opravdu vhodná společnost pro kavárenské relikvie.

http://www.novinky.cz/diskuse?id=384029&articleId=/zahranicni/amerika/353941-sobotka-v-usa-pod-palbou-otazek-tak-jak-to-tedy-mate-s-tim-ruskem.html&sectionId

fajt
19. 11. 2014 17:13

http://czech.ruvr.ru/news/2014_11_19/Demonstranti-vtrhli-do-zakonodarneho-shromazdeni-Hongkongu-2947/?slide-1 – daj emerické provládní organizace plné českých kolaborantů a zaprodanců něco podobného i v Práglu ? . ..)

fajt
19. 11. 2014 17:18

http://czech.ruvr.ru/news/2014_11_19/Budapest-zacne-budovat-Jizni-proud-nezavisle-na-postoji-EU-a-USA-5751/ – to Bidena, jako hlavního akcionáře budoucích Ukrajinských polí určitě potěšilo, nad u toho nemlátil Hurvajze jako žito, voni ti emeričaní v zeměpisu moc silni nejsou a na tom jejich globusu jsou tyhle země velikosti pussy chlupu a pěkně nalepené na sobě, zatím ještě po směru emerického prdu. ..)

orinoko
19. 11. 2014 17:27

Soudruh McCain je znepokojen. Vzpomínám , když mluvčí Vény Bombarďáka říkával do kamery – pan prezident je zneklidněn. Tak to je vážné. Česko v bulvách emerického sajrajtu přidalo plyn a už je prý na úrovni Maďarska. Ale pořád je tu i Slovensko, Srbsko a Rakousko. Ale začíná prý také zlobit Kypr a Řecko.
CASSH zlobí. A to McCainovo kočičí zoloto z toho má osipky. Nebylo mu lépe v zemljance ve Vietnamu?

http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/353948-senatora-mccaina-znepokojuje-zemanuv-postoj-k-rusku.html

fajt
19. 11. 2014 17:32

orinoko napsal Soudruh McCain je znepokojen. Vzpomínám , když mluvčí Vény Bombarďáka říkával do kamery – pan prezident je zneklidněn. Tak to je vážné. Česko v bulvách emerického sajrajtu přidalo plyn a už je prý na úrovni Maďarska. Ale pořád je tu i Slovensko, Srbsko a Rakousko. Ale začíná prý také zlobit Kypr a Řecko. CASSH zlobí. A to McCainovo kočičí zoloto z toho má osipky. Nebylo mu lépe v zemljance ve Vietnamu? http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/353948-senatora-mccaina-znepokojuje-zemanuv-postoj-k-rusku.html určitě bylo, a zaslouženě a tam jedinkráte mluvil i pravdu a choval se jako člověk – prostě tyhle emerické hovada musí být stále pod tlakem, aby… Číst vice »

ducatista
ducatista
19. 11. 2014 19:16

Tak jsem zkouknul zábavnou estrádu v chrámu svobody, kde zrovna odhalili bustu VH. Kam se hrabe Ein Kessel Buntes. Mělo to úroveň, patřičné grády a i na kulturní vložku došlo. Ale nejlepší byl stejně Hamáček a jeho „americký maják svobody, který již více než dvě stě let osvětluje cestu všem národům světa“ :-)))

Starý doktor
19. 11. 2014 19:42

Rusko a Čína sa dohodli na spoločnom postupe proti takzvaným „farebným revolúciám“
http://www.chelemendik.sk/Rusko_a_Cina_sa_dohodli_na_spolocnom_postupe_proti_takzvanym_quo_998618447.html

vlasta
vlasta
20. 11. 2014 10:18

položme si otázku,v čem se liší politika dnešní USA od politiky bývalé CCCP ve vztahu k ostatním zemím.Odpověď je jasná, v ničem,je stejně agresivní,arogantní,nebezpečná a zločinná.

Béda
20. 11. 2014 10:21

vlasta napsal

položme si otázku,v čem se liší politika dnešní USA od politiky bývalé CCCP ve vztahu k ostatním zemím.Odpověď je jasná, v ničem,je stejně agresivní,arogantní,nebezpečná a zločinná.

Já bych to nezlehčoval. Politika USA je mnohem horší. SSSR nenapadal země mimo svoji dohodnutou „sféru vlivu“ jak na běžícím pásu. A vůči „svým“ zemím neuplatňoval politiku absolutního diktátu, „vyžírání“ a zadlužování.

peter.
20. 11. 2014 13:57

Béda napsal
Já bych to nezlehčoval. Politika USA je mnohem horší. SSSR nenapadal země mimo svoji dohodnutou „sféru vlivu“ jak na běžícím pásu. A vůči „svým“ zemím neuplatňoval politiku absolutního diktátu, „vyžírání“ a zadlužování.

Pamätám sa,keď sa raz vtedajší premiér Mečiar vrátil nas..tý z USA ambasády kde sa pravidelne podroboval klistýru,tak sa vyjadril takto cit.“Už je to tu horšie ako za Červonenka“.(Červonenko bol veľvyslancom ZSSR v období krízových 60-tych rokoch).Takže to rozhodne nebolo tak ako píše Vlasta.