Nedovolme válku v Evropě. Dejme šanci míru!

Tisková zpráva, Svět bez válek a násilí

12. května 2015

Současná celosvětová situace hrozící globálním konfliktem nás přiměla k tomuto prohlášení:

Krize na Ukrajině se přímo týká všech lidí České republiky i celé Evropy a zasluhuje podle nás nejvyšší pozornost. Vše nasvědčuje vyostřování konfliktu a rozhodnutí přijímaná naší vládou v podobě poskytnutí našeho území k vojenským manévrům americké armády a schválení novely branného zákona se zavedením povinných odvodů nás přímo do této války zatahují.

Podle některých je na vině agresivní politika ruské vlády vůči Ukrajině. Podle jiných jde naopak o snahu určitých mocných skupin ovlivňujících administrativu Spojených států amerických překonat hlubokou ekonomickou a politickou krizi, ze které nevidí jiné východisko, než oslabit všechny své konkurenty, a to i za cenu rozpoutání války.

Jsme přesvědčeni, že v každém případě je zcela nezbytné využít všechny diplomatické možnosti, aby se zabránilo válce mezi jadernými mocnostmi.

Proto odmítáme, aby se naše vláda bez otevřené celospolečenské diskuze stavěla na jednu stranu konfliktu, investovala do zbrojení a podporovala přípravy války!

Ve většině evropských zemí roste opozice proti současnému dění a i v aktuální politické elitě západní Evropy se začínají ozývat silné pochybnosti o další podpoře války na Ukrajině.

Navrhujeme:

Česká republika musí odmítnout válku. Jako svobodný a suverénní stát musí aktivně pracovat na uvolnění mezinárodního napětí a musí iniciovat spolupráci s evropskými představiteli na mírových diplomatických snahách.

Žádáme Referendum:

  • za zákaz vojenského nasazení českých mužů a žen mimo území vlasti s výjimkou zásahu vyžádaného Radou bezpečnosti OSN a Generálním tajemníkem OSN za účelem chránit lidské životy
  • za zákaz podporovat jakoukoli vojenskou intervenci, která není v souladu s Chartou Spojených národů a nemá souhlas Rady bezpečnosti OSN

Vytváření míru začíná u každého z nás – začíná v našich rozhodnutích a postojích, které ovlivňují ostatní lidi kolem nás i naši budoucnost. Proto vyzýváme k podpoře této kampaně a k jejímu šíření.

Květen 2015

Svět bez válek a násilí

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
28 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
15. 5. 2015 14:51

jsou jenom dvě cesty – válka a nebo degenerace v loupeživém systému ( americká realná ekonomika je v troskách ) – jestli někde přijede nějaká politicky vysoce postavená americká opice není to proto, aby jednala o světové bezpečnosti, ale aby odhadla momentalní nastavení nepřítele, kterému chtějí zase vrazit americkou kudlu do zad … asi to vypadá, že chvíli se budou hrát kukielky a pak Evropa bleskově zahoří, přes dým spáleného masa evropských idiotů amerika nastoupí do frontalního útoku s armádou islámských sebevrahů a ze směru, který dnes vypadá naprosto bezpečný, nebude země a národa na planetě, který by americkou nenávist… Číst vice »

Béda
15. 5. 2015 16:17

Z diskuse na N. republice:“V říjnu 2014 zmíněného Jana Berouna jmenovali ministr obrany Martin Stropnický (ANO) a premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) ředitelem Vojenského zpravodajství, tedy vojenské tajné služby. Jan Beroun byl přitom nevoják a ředitel české pobočky americké detektivní společnosti Pinkerton Consulting & Investigation… – – – plukovník Ing. Jan BEROUN 1980 – 1984 – Vysoká škola ekonomická v Praze 1986 – Postgraduální studijní program 2001 – Akademie FBI, Quantico, USA Profesní kariéra: – – – 1985 – 2002 – Policie ČR 2002 – 2011 – Úřad pro zahraniční styky a informace 2011 – 2014 – Společnost PINKERTON ČR –… Číst vice »

Dana
Dana
15. 5. 2015 20:59

Bestiali utok je pripravovan kvotami imigrantu ze zemi, jejichz kultura je s evropskou neslucitelna. Cimz chci rici, ze drive, nez se rozsype Amerika, tak Evropa bude prevalcovana hladovou hordou jedne miliardy, ktera sni o tom, jak se stat evropskym bezdomovcem.

Béda
15. 5. 2015 21:09

Dana napsal

Bestiali utok je pripravovan kvotami imigrantu ze zemi,jejichz kultura je s evropskou neslucitelna.Cimz chci rici, ze drive, nez se rozsype Amerika, tak Evropa bude prevalcovana hladovou hordou jedne miliardy,ktera sni o tom,jak se stat evropskym bezdomovcem.

Za veškerý ten chaos a migraci, radikalismus, nesnášenlivost, cíleně zasévané násilí vděčí Evropa jen a jen svému tyranovi a okupantovi s velkým Okem, které každého špehuje, vydírá politiky a diktuje – Velkému nevlastnímu „bratrovi“ -pyromanovi.

Béda
15. 5. 2015 21:12

Dana,

je potřeba vykopat Velkého „bratra“ (i s jeho „ambasadory“ = protistátními agenty) z Evropy. Pak možná bude v Evropě líp, budou dobré sousedské vztahy, mír a méně násilí a chaosu. Hřát si hada na prsou se nevyplácí.

Béda
15. 5. 2015 21:15

Pitomci v čele EU si to díky svému sníženému IQ zjevně neuvědomují ale ne Rusko nýbrž USA kamuflované za přítele jsou skutečným nepřítelem Evropy.

Béda
15. 5. 2015 21:18

Ne Rusko ale USA přikládají „pod kotel“ na různých místech Evropy a v jejím bezprostředním okolí. Obzvlášť tam, kde jsou neuralgické body světové ekonomiky a geopolitiky. Ne Rusko, ale USA iniciují převraty, provádějí jako na běžícím pásu loupežné „mise“ do cizích zemí, cíleně ničí státy a přivádí miliony lidí do neštěstí. Kdy se ti bruselští zkorumpovaní pitomci konečně probudí a začnou reprezentovat zájmy Evropanů?

peter.
16. 5. 2015 6:47

Začínajú prípravy na porcovanie Ukrajiny.Ja by som Poliakom doprial pričlenenie západnej Ukrajiny.
http://www.hlavnespravy.sk/polsky-historik-ryszard-terlecki-pripusta-ze-by-sa-ukrajina-mohla-stat-sucastou-polska/618334

peter.
16. 5. 2015 7:48

Dana napsal

Bestiali utok je pripravovan kvotami imigrantu ze zemi,jejichz kultura je s evropskou neslucitelna.Cimz chci rici, ze drive, nez se rozsype Amerika, tak Evropa bude prevalcovana hladovou hordou jedne miliardy,ktera sni o tom,jak se stat evropskym bezdomovcem.

Dana :
Nebojte sa o nás!Problém s imigrantami je riešiteľný.Stačí,ak sa nám podarí presvedčiť Číňanov o tom,že vajcia afrických imigrantov sú výborným afrodiziakom.Vedľajším priaznivým efektom by bola záchrana ohrozených druhov zvierat ako je tiger usurijský a nosorožec. by sa tak populácia

Martin (už bez taky m)
16. 5. 2015 8:48

fajte, proboha zahoďte tu současnou depku, a jděte se projít do májového lesa! Máte-li „oči k vidění a uši k slyšení“, tož uvidíte a uslyšíte ledacos… Neštěstí je to na Zemi tak, že nezáleží JEN na tom co si myslí neocons-sebranka či fašisté všech barev a „vyznání“… Každý den se můžete trošku divit a praktikovat (dnes široce populární aniž by si ale mnozí uživatelé byli vědomi co činí – a s jakými důsledky) „bezstrukturní řízení“ jedinců i struktur… Je někdy báječná zábava využívat k dobrým cílům ty, co si myslí, že mají vše a všechny v hrsti… Já byl včera… Číst vice »

Béda
16. 5. 2015 9:35

Já prožil relativně spokojený část života pouze za komunistů. Tehdy člověk věděl na čem je. Pravidla byla jasná, zákony chránily slabé. Nemusel jsem se obávat války, nemusel jsem mít stálý strach z nějaké, byť omylem nezaplacené složenky, nemusel jsem být permanentně jako ostříž před různými spekulanty, třeba telefonními, nemusel jsem se bát že přijdu zákonně o střechu nad hlavou ani o tom nebudu vědět, jenom díky „chybě“ úředníka anebo, že mě někdo okrade o celoživotní úspory. Dnes se žvaní o svobodě, míru, humanitě a demokracii, přesto, že nemajetný anebo exekucemi obtížený člověk nemá prakticky žádnou svobodu, mír je ve skutečnosti… Číst vice »

Neználek
Neználek
16. 5. 2015 12:58

peter. napsal
Dana :
Nebojte sa o nás!Problém s imigrantami je riešiteľný.Stačí,ak sa nám podarí presvedčiť Číňanov o tom,že vajcia afrických imigrantov sú výborným afrodiziakom.Vedľajším priaznivým efektom by bola záchrana ohrozených druhov zvierat ako je tiger usurijský a nosorožec. by sa tak populácia

Stane, byl byste tak laskav a smazal tuto zhovadilost? Děkuji.

peter.
16. 5. 2015 17:50

moskva nevidí dôvod na účasť USA v normandskej štvorke
http://ukraina.ru/news/20150516/1013093940.html

Béda
16. 5. 2015 18:07

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/cinsky-zlaty-stit-by-mohl-ukoncit-dominanci-americkeho-dolaru/

Čína je schopná svrhnout křehký americký dolar s pomocí svých rezervních 30 tisíc tun zlata. Za tímto účelem bude stačit Číně převést 4 biliony dolarů ze svých zahraničních rezerv do zlata…

peter.
17. 5. 2015 7:42

Vojna proti pravosláviu na pokračovanie.Tento krát v Gruzínsku.
http://www.hlavnespravy.sk/preco-medialna-korporacia-bbc-tvrdo-zautocila-na-cirkev-v-gruzinsku/618479

gerardof
gerardof
20. 5. 2015 21:46

Proč požadujeme referendum? Přejeme si, aby lidé začali brát své životy do svých rukou. http://www.svetbezvalek.cz/cs/zprava/proc-pozadujeme-referendum-prejeme-si-aby-lide-zacali-brat-sve-zivoty-do-svych-rukou