Nejvyšší standardy osobního a profesionálního chování

Saúdská Arábie je prominentní spojenec USA v Perském zálivu a tím volky nevolky i spojenec náš. Tento náš spojenec vede válku v Jemenu a vede ji krutě. Dají je na rožeň a bijí kabely. Stovky lidí v Jemenu mučí v tajných věznicích.

Příslušníci sil USA se na výsleších podílejí tak, že pošlou arabským spojencům otázky na zadrženého a ti jim obratem poskytují videozáznamy z výslechu nebo přepisy. Američané odmítají, že by v jejich přítomnosti byl někdo v rozporu s mezinárodním právem mučen. „Vždy dodržujeme nejvyšší standardy osobního a profesionálního chování,“ řekla mluvčí Pentagonu Dana Whiteová.

Můžeme se stokrát tvářit, že se nás to netýká, že to není naše odpovědnost, ale jednou je to náš spojenec, takže to co dělá on, děláme z morálního hlediska i my. Ale kdyby šlo „jen“ o morálku. Jde i o elementární příčetnost, protože právě takhle stvoří Američané v kobkách abú-Ghraibu Islámský stát – mučením, krutostmi, dehumanizací. Bojím se domyslet, co stvoří s pomocí Saúdů v Jemenu, ale jsem jsem si jistý, že to nic pěkného nebude. A bude to – opět! – naše odpovědnost. Čím kdo zachází, tím také schází a my velice pravděpodobně zajdeme na americké standardy osobního a profesionálního chování. Na esesácké standardy z nacistických lágrů, které jsou v důsledku našeho servilního „spojenectví“ s USA i našimi standardy.

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Dana
Dana
24. 6. 2017 15:44

Pokud vim, tak Saudi Arabia neni v NATO, takze co spojenec v teto organizaci provadi jinde, je jen humanitarni polemika.
Saudi urcite muci dle islamskeho prava, zrovna tak jako Jemenci, kdyz chyti nestastnika Saudiho. . Jemenci si v tomto se Saudy nezadaji.

Nicmene, skupina americkych senatoru je zneklidnena zpravami o mozne spojitosti Americanu s mucenim zajatcu, takze zacne formalni vysetrovani cele zalezitosti.

PPK
PPK
25. 6. 2017 6:59

Dana napsal Pokud vim, tak Saudi Arabia neni v NATO, takze co spojenec v teto organizaci provadi jinde, je jen humanitarni polemika. Saudi urcite muci dle islamskeho prava, zrovna tak jako Jemenci, kdyz chyti nestastnika Saudiho. . Jemenci si v tomto se Saudy nezadaji. Nicmene, skupina americkych senatoru je zneklidnena zpravami o mozne spojitosti Americanu s mucenim zajatcu, takze zacne formalni vysetrovani cele zalezitosti. Hmm … není nad propagandisty pokrytce! Takže, ona je to POUZE a jen „humanitární polemika o mučení lidí“, když Saudi nebo Jemenci nejsou v NATO a navíc to jsou mohamedáni? Ono se to US vlády netýká,… Číst vice »

Dana
Dana
25. 6. 2017 17:30

Ano, jsou to mohamedani, kteri se zabiji mezi sebou kvuli tomu, ze jsou z rozdilnych vetvi islamu. . Shiitove proti Sunnitum. Shiitsti Houthi, co provedli puc na sunnitskeho presidenta, tam zacali obcanskou valku. Boj o Meccu uz probiha staleti. Ja se nestavim na zadnou stranu, protoze oba smery, jak saudsky-sunni ci shiitsky-Iran, representuji politicky islam.. Je to jejich vnitropoliticky boj a na chvili zapomneli na svetovy jihad, Allahovu vladu nad svetem. . (Houthi rebelove si rikaji Bozi-Allahovi partyzani). Jemen byl ale uz v rozpadu nejakou dobu, ted, mimo krute otrokarstvi a muceni :-) umiraji desetisice lidi na choleru. PPK ,… Číst vice »

PPK
PPK
26. 6. 2017 13:36

Dana napsal Ano, jsou to mohamedani, kteri se zabiji mezi sebou kvuli tomu, ze jsou z rozdilnych vetvi islamu. . Shiitove proti Sunnitum.Shiitsti Houthi, co provedli puc na sunnitskeho presidenta, tam zacaliobcanskou valku. Boj o Meccu uz probiha staleti.Ja se nestavim na zadnou stranu, protoze oba smery, jak saudsky-sunni ci shiitsky-Iran,representujipoliticky islam.. Je to jejich vnitropoliticky boj a na chvili zapomneli na svetovy jihad,Allahovu vladu nad svetem. .(Houthi rebelove si rikaji Bozi-Allahovi partyzani).Jemen byl ale uz v rozpadu nejakou dobu, ted,mimo krute otrokarstvi amuceni umiraji desetisice lidi na choleru.PPK , a co takhle jit do Jemenu a osetrovat nemocne deti… Číst vice »

Dana
Dana
26. 6. 2017 15:48

PPK, me vase detinske spekulace jen pobavi. Fundamentalni muslimove-jihadiste svrhli vladu muslimskeho presidenta Jemenu. To je holy fakt. Zbrane si kupuji z prijmu za obsazena ropova pole od kazdeho, kdo jim zbrane proda.. I z Ceska. Cesky rozhlas: Zbraně v Sýrii a Jemenu jsou i z České republiky I z České republiky putují zbraně do Sýrie nebo Jemenu Bratislava, Bělehrad a Bulharsko jsou hlavními překladišti podezřelých zbrojních dodávek do Sýrie, britský deník Guardian ale v této souvislosti píše i o České republice. Kalašnikovy, kulomety, minomety, munice i protitankové zbraně a výbušniny v celkové hodnotě 1 miliardy 200 milionů dolarů opustily… Číst vice »

PPK
PPK
26. 6. 2017 18:39

Dana napsal
PPK, me vase detinske spekulace jen pobavi.

Jak vidím, nemýlil jsem se, jak jsou si někteří lidé určité krevní skupiny podobní, ve čtvrté třídě základky i na stará kolena.

„dolejzák“. Zatínal zuby a předstíral, že ho to dokonce i baví – a dál masochisticky dolejzal. :-)

racek
racek
28. 6. 2017 16:35

Aha, takže 1,2 miliardy od nás je méně než 300 miliard pro Saúdy. … Ufff, to je i na mě moc. Takhle „Helvetská víra“ se vidí fakt málokdy.