Německo chce tečku za vztahy s Kyjevem kvůli spekulacím o válce na Ukrajině

Čtenáři německého listu Die Zeit ostře reagovali na požadavek ukrajinských představitelů dodat Kyjevu 12 000 protitankových raket kvůli hrozbě ruské „invaze“. Jak drzost ukrajinských představitelů ničí vztahy s evropskými partnery, se dočtete v článku FBA Economy Today.

Bod, odkud není návratu

Čtenáři považovali prohlášení ukrajinského velvyslance v Německu Andreje Melnyka (vyvolávajícího svým zpupným vystupováním v Německu znechucení – pozn. překl.) o potřebných zbraních za „drzé“ a navrhli, aby si kyjevské úřady vzpomněly na své závazky.

Loni na podzim začala západní média šířit informace o tom, že Rusko údajně plánuje útok na Ukrajinu. To vše bylo doprovázeno prohlášeními představitelů USA a NATO o „bezprecedentních sankcích“ proti Rusku v případě eskalace. Západ slíbil odpojit Moskvu od systému SWIFT, zakázat americkým a evropským výrobcům elektroniky dodávat výrobky na ruské trhy, zmrazit plynovod Nord Stream 2 a dokonce uvalit osobní sankce na ruského prezidenta Vladimira Putina.

Washington spolu s Kyjevem nadále vyhrocuje situaci, uvádí přibližná data imaginární ruské invaze na Ukrajinu a od evropských zemí získává různou vojenskou pomoc.

Jak upozorňuje politoložka Natalia Gromova, země dosud nashromáždila kolosální množství zbraní, které ukrajinská armáda nikdy neměla.

„Vždyť Ukrajina skutečně požaduje vojenskou pomoc od zemí celého světa: Od různých neletálních předmětů až po seriózní zbraně – tanky, útočné pušky a další vybavení. Kyjevské úřady mají nyní ve svém arzenálu velké množství zbraní. Další věcí je, že většina zařízení jsou vyřazené modely, které už nikdo nepotřebuje. Kyjev se však cítí být velmi vlivným a mocným protivníkem,“ říká politoložka.

Němci nechápou, na základě čeho by Německo mělo poskytnout tak vážnou podporu ukrajinské armádě, a hlavně, kdo za tuto bezprecedentní velkorysost zaplatí.

„Co přesně není Ukrajině jasné, že Německo nechce dodávat zbraně? Ne znamená ne. Tohle neustálé žebrání je prostě odporné. Kolikrát se ještě budou ptát a budou odmítnuti? A že od nás chtějí 12 tisíc protitankových raket – máme jich vůbec tolik ve skladech?“ rozčiluje se čtenář pod značkou „Ciel coloré“.

EU už má dost ukrajinského žebrání.

V posledních několika letech poskytla EU Ukrajině celkovou pomoc ve výši miliard eur, kterou ovšem Ukrajina nehodlá vrátit. Politoložka Natalija Gromova se domnívá, že evropské země se pomalu začínají ke Kyjevu obracet zády, což jen potvrzuje bezvýznamnost jeho postavení na světové scéně.

„Vidíme, že mnohé země EU se v poslední době zdráhají poskytnout Kyjevu půjčky a dodat potřebnou elektroniku a další komponenty, které ukrajinské úřady požadují. Rétorika Západu ohledně ukrajinské otázky se poněkud změnila: Stále více představitelů EU poukazuje na přílišnou aroganci a bezohlednost ukrajinských úřadů, které se jednoduše topí v půjčkách a úvěrech,“ říká Gromova.

„Německo je skutečně velmi protiukrajinsky naladěné a nechápe, proč by mělo zdánlivě vyspělé zemi poskytovat všestrannou podporu. Situaci zhoršuje tlak Západu a USA, který Berlínu rozhodně není po chuti. Myslím, že vztahy mezi Ukrajinou a SRN se skutečně dostaly do slepé uličky a Německo se stane první zemí kolektivního Západu, která se otevřeně otočí ke Kyjevu zády,“ uzavřelа expertka.

V Kremlu mezitím již třetí hodinu probíhalo jednání mezi ruským vůdcem Vladimirem Putinem a německým kancléřem Olafem Scholzem. Scholz upozornil na potřebu dialogu v současné bezpečnostní situaci…

Zdroj: Ekonomika Segodnja

Překlad: st.hroch 20200217

4.6 19 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
24 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
orinoko
17. 2. 2022 19:49

Vypiplali či bastarda. A kolektivně se tomu ještě diví.

Alva
Alva
Reply to  orinoko
17. 2. 2022 22:40

Ori, nenapadá tě náhodou jaké by to mohou být ty „osobní sankce na ruského prezidenta Vladimira Putina“?
Co mu, proboha, mohou zakázat?

orinoko
orinoko
Reply to  Alva
17. 2. 2022 22:53

Ženské! 🤓

Irena
Reply to  orinoko
18. 2. 2022 6:50

Prosím tě, ty od něj určitě nestačí odhánět… :-) Na to nemají. Ženské si cestičku vždycky najdou :-)

g.hrosik
g.hrosik
Reply to  Alva
18. 2. 2022 7:33

Třeba televizi – ta je tam taky výživná…:-)

malymax
malymax
18. 2. 2022 7:30

STRUČNOU charakteristiku současné Ukrajiny podal již před časem V.V.Pjakin: Je to kufr bez držadla. Německo poslalo jako výraz podpory několik tisíc blembáků (vojenská helma), což mnohé bojechtivé, např. starostu Kyjeva, velmi urazilo, s dovětkem, že příště mohou Němci poslat třeba polštáře. Ukrajinci přitom nemají ponětí, v jakém materiálně-technickém stavu zanechala Bundeswehr po svém odchodu ministryně obrany Ursula von der Leyen. V současném Německu se posiluje prioritně represivní aparát ,neboť držet pod krkem více než 80milionovou populaci s covid totalitou, na to je potřeba velké policie s velkými obušky, což praktikují ti hoši a děvčata s velkým nasazením. Erich Honecker by… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  malymax
18. 2. 2022 11:32

Zeptal jsem se jednoho obyč. Němce, montéra v autoservisu na venkově, jak cítí situaci ve své vlasti jiní obyč. Němci:
„Jen čekáme kdy někdo opět zabubnuje a půjdeme za ním. Všichni“.

Hudryperman
Hudryperman
18. 2. 2022 7:51

Dva dny po „válce“ začíná být jasné,že západní politická a vojenská centra jsou ta,co se bojí ruské reakce na připravenou akci pod cizí vlajkou a nikoliv Moskva,nebo Peking. Klidná Putinova slova o ruské odpovědi na agresi NATO a USA údery na několik řídicích center včetně těch v USA zřetelně ochladil válečnou horečku nejen v Bruseli,ale hlavně ve Washingtonu. Lehkým tónem o tom píše : https://www.zvedavec.org/komentare/2022/02/9031-war-inc-porada-invazni-vecirek-a-nikdo-se-neukaze.htm

Bety
Bety
18. 2. 2022 8:46

Škoda, že mezi námi už není pan Kadubec a jeho Vyzobáno z webů.
Z poslední doby by bylo extra výživné.

orinoko
orinoko
18. 2. 2022 10:10

Rusové zveřejnili svojí odpověď emerickému xindlu. Tomu říkám kvalifikovaný materiál. Amatéři a profíci. Malomocí dementi a Jasná zpráva. A na Donbase bylo v noci rušno. Účastník dřívějších bojů prohlásil, že se něco semele začátkem března. Být Rusem, tak už demo prasátka nepřijímám. Ztráta času. Je to sice veřejná ukázka jejich impotence, ale stojí to za to? Patová situace ve všech světových neuralgických bodech se nemění a já bych rád do Moskvy. Můžu v létě s CK, ale je to blbý termín. Září by byl ideál. Pročež musí dojít k nějakým posunům typu šach – mat. A víte z čeho je… Číst vice »

zart
zart
18. 2. 2022 11:01

Když si tak představím, všechny ty vychatralé lumpy, co nás pořád trápí, tak si říkám, co by s námi bez nich bylo. Vychází mi z toho, že bychom byli úplně bblbbí. Takto se těmi prasárnami, které na nás zkouší a vykonávají, starají o naši inteligenci.Proto si zalouží naši lásku a poděkování.

Aleš
Aleš
Reply to  zart
18. 2. 2022 11:33

Raději bych byl blbej jak tágo, než se vyrovnávat se záchodními sračkami.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  zart
18. 2. 2022 11:41

Každej nemůže bejt chytrejpane obrlajtnant, ti hloupí musejí dělat výjimku, poněvadž kdyby byl každej chytrej, tak by bylo na světě tolik rozumu, že by z toho byl každej druhej člověk úplně blbej.

Točmistr
Točmistr
18. 2. 2022 12:32
Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
18. 2. 2022 12:48

Первый раз в Кремле: Жаир Болсонару приехал в Россию, несмотря на США – Россия 24 https://www.youtube.com/watch?v=tccCYqiokaA Brazilský prezident NAVZDORY PŘÁNÍ upadajícího kdysihegemona v Moskvě… Rozhovory plné porozumění o možnostech dalšího prohlubování ekonomické i kulturní výměny a spolupráce… Putinova nabídka JE Brazílii- vč. unikátních plovoucích… DŮLEŽITÁ zastávka Bolsonara u památníku neznámého vojína, jeho důraz na MÍROVOU SPOLUPRÁCI a MÍR… Tak celý svět se již vystřídal v krátkém období v Moskvě, nebo se představitelé RF naopak projeli jinde (Čína např.). Rozvoj světa mimo úpadkovou zónu kdysihegemona bude pokračovat. Navzdory přání stárnoucích a nyní již řádně vypelichaných „jestřábů“ v zemi morchožravého orla… Souvislost… Číst vice »

Last edited 4 měsíců před by Martin (už bez taky m)
orinoko
orinoko
Reply to  Martin (už bez taky m)
18. 2. 2022 13:35

A to se do Ruska chystají z Chile. Trošku to vazne v Bolívii. Ale nějak se to hýbe v Kolumbii. Jen hlavně ne revolučně. Právě teď to vyžaduje svého druhu inkluzi. Samozřejmě že pozitivní, že. MY to můžeme snad tušit, ale dochází porůznu k velikému uvolňujícímu výdechu. Proto se u nás v Jursku emero prasata tolik musí chlubit pretezkym hajlo-havlovanim.
Tak, a teď před hotelem zaparkoval Trabant. To je znamení. Žijeme v letokruzich.
Já osobně už se prevelmi těším na léto lidové kruhové obrany.

orinoko
orinoko
18. 2. 2022 14:01

Nalijme si čistého vína. Současný Donbas je okleštěný podobně jako stát Sýrie. Osobně nebudu kliden /patrně jazykový novotvar – sklonuj podle vzoru biden/ , pokud hranice Donbasu nebudou posunuty za Slavjansk.Etc…
Nemusíme být přehnaně skromní. ONI nám chystají smrt. Dobře, proč ne. Ale ONI půjdou s námi. A cestou dolů je potěšíme jejich vlastními lejny.

Gatta
Gatta
Reply to  orinoko
18. 2. 2022 21:41

On to Západ stejně připíše Putinovi k tíží – ale zase je zaskočil.

Evakuace civilistů z Donbasu ze strachu z UA útoku a následné genocidy – několik tahů jedním tahem.

orinoko
orinoko
18. 2. 2022 14:35

Naprostá katastrofa. V hotelu se zrodil nový klip. Neuvěřitelný, kam mě muzika stále táhne. Ovšem tohle je něco extra. Sedím u piva jako v kině a tolik věcí se děje … Ambiente !! … Tvoje jméno je Ženská. Ale i další chtějí být vidět. Tohle mě fakt nikdy předtím nenapadlo.

orinoko
orinoko
Reply to  orinoko
18. 2. 2022 16:14

Lepší nic nedělat. Německá Pixabay mě vyzvala ke spolupráci poté, co jsem jim poslal příklad využití jejich konkrétního zdrojového bazénu. A to nabízejí i muziku!! Zdarma od podobných exotů, jako jsem já sám. Koneckonců zplodil jsem asi 7 minut vlastního pokušení. Nezní to úplně blbě, ale musím to sestříhat.
Srandou na všem je, že po mě chtějí /PB/, abych se podělil o zkušenosti s Trubkou.
Kdo nic nedělá, je ve svém živlu.
Ani sám nevím… Držíme tep na tempu doby a podstatě života, anebo smrti?

g.hrosik
g.hrosik
Reply to  orinoko
19. 2. 2022 5:39

… copak to pán kouří…?

Bety
Bety
18. 2. 2022 21:17

Tak prý naši vojáci spolu s ostatními – stejně jako v Afghánistánu – opouštějí Mali. Prý tam asi dvanáct či kolik let pomáhali státu proti islamistům. Nějak se jim to ale nedařilo, tak jim vláda – ze které se v naší TV okamžitě stala „vojenská junta“ – vylila perka.
Na Rusy se ti nevděčníci zřejmě obracejí s větší důvěrou.

Gatta
Gatta
Reply to  Bety
18. 2. 2022 21:36

Tam to musí být pro frantíky ouvej – mrkněte na AK.
Teď naskočí hned v Obsah fóra – Afrika – Mali.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
19. 2. 2022 11:48

Německý časopis SPIEGEL, „Zrcadlo“, 18.02.2022: https://www.spiegel.de/ausland/nato-osterweiterung-aktenfund-stuetzt-russische-version-a-1613d467-bd72-4f02-8e16-2cd6d3285295 Rusko po desetiletí tvrdilo, že expanze NATO na východ po pádu Berlínské zdi porušila západní závazky. Nyní vyšel na povrch pozoruhodný dokument. V roce 1991 západní země slíbily sovětským úřadům, že upustí od rozšiřování Severoatlantické aliance na východ. Informuje o tom Der Spiegel s odvoláním na archivní dokumenty objevené americkým politologem Joshuou Shifrinsonem. On tvrdí, že dokument byl původně klasifikován jako „tajný“. Hovořilo se v něm o schůzce zástupců ministerstva zahraničí USA, Británie, Francie a Německa, která se konala 6. března 1991 v Bonnu. Při jednáních ve formátu „2 + 4“ (účastnila se jich… Číst vice »

Last edited 4 měsíců před by Botičky od Diora