Nemigen aneb Huxit na obzoru

Dnes, v neděli 2. října 2016, se otevřelo 10.331 volebních středisek, aby pohltilo referendumchtivé maďarské občany. V referendu je položena jediná otázka: Chcete, aby Evropská unie bez souhlasu Zemského sněmu, tedy parlamentu, mohla předepisovat povinnost přesídlování nemaďarských občanů do Maďarska?

Podle zatímních průzkumů by mělo zhruba 70 procent občanů odpovědět nem, tedy ne, zatímco tři až pět procent igen, ano. Poprvé budou hlasovat také Maďaři žijící v zahraničí, zejména v Srbsku a Rumunsku. Na Slovensku etnická maďarská strana není, a tak zřejmě budou hlasovat jen držitelé maďarských dokladů.

Aby bylo referendum platné, musí se ho účastnit 4,136.313 občanů, tedy polovina z 8,272.625 oprávněných voličů. Fidesz a Jobbik budou volit ne, budapešťská kavárna ano, a pak je zde skupina stran, která chce referendum pokazit. Dominantním heslem odpůrců referenda je pokyn:„Zůstaňte doma, zůstanete v Evropě“. Strana dvouocasého psa radí zaškrtnout nem i igen, aby hlas byl neplatný. Množství nevládek je také pro to, aby lidé u referenda absentovali.

Pokud bude referendum platné, a Maďarsko tak odmítne oněch nadekretovaných 1.294 muslimů, kteří o sobě tvrdí, že jsou ze Sýrie, není vyloučeno, že Budapešť bude uvažovat o Huxitu, odchodu z eurozony. Ostatně předseda EP Schulz Maďary vyzval, ať táhnou zpátky na Ural (odkud v 9. století přimigrovali). Tento citlivý postoj EU jistě rozlítí už tak temperamentní etnikum. EU mlčí i  o tom, že jen Island, Maďarsko a Lotyšsko byly ve stadiu krachu. Island se z oprátky oběšence vymanil a Lotyšsko, o kterém víme málo, dozajista úpí.

Pokud by Maďaři z EU odešli, přišli by jen o kilometry cyklostezek. Pokud by jim zůstalo tokajské, uherák a pšenice na chléb, zbývaly by jim k naprosté spokojenosti už jen ty ženy a zpěv. Nesuďme však příliš rychle. Vždyť on i ten vesnický chlapec, Orbán Viktor, studoval Pembroke Colledge za Sörösovy drobné.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
peter.
2. 10. 2016 17:54

Referendum skončilo a s najväčšou pravdepodobnosťou nebude platné pre nedostatočnú účasť.Brusel bude oslavovať,Orbán odstúpi a Maďari si budú trieskať hlavy o múr.
http://www.aktuality.sk/clanok/378052/madarske-referendum-skoncilo-platne-nebude-mysli-si-sef-volebnej-komisie/

hudryper
hudryper
2. 10. 2016 19:22

Ale kdeže,Peter, když byl volit,řekl Orbán,že důležité je,jestli se ti,kteří se obtěžovali přijít vyjádřit svůj názor, zvolí NE ,nebo ANO . Vzhledem k tomu,že i při neplatném referendu ,protože chybělo pár procent do 50% pár milionů Maďarů vyjádřilo jasné NE, bude o zákonu proti nucené imigraci rozhodovat maďarský parlament a tam má Orbán ústavní většinu,jestli se nemýlím. Brusel vůbec
nemá co oslavovat,myslím,že to referendum bude spíše ignorovat.

peter.
2. 10. 2016 19:51

hudryper napsal Ale kdeže,Peter, když byl volit,řekl Orbán,že důležité je,jestli se ti,kteří se obtěžovali přijít vyjádřit svůj názor, zvolí NE ,nebo ANO . Vzhledem k tomu,že i při neplatném referendu ,protože chybělo pár procent do 50%pár milionů Maďarů vyjádřilo jasné NE, bude o zákonu proti nucené imigraci rozhodovat maďarský parlament a tam má Orbán ústavní většinu,jestli se nemýlím. Brusel vůbec nemá co oslavovat,myslím,že to referendum bude spíše ignorovat. Máte pravdu! Orbán sa vyjadril,že ak väčšina voličov kvóty odmietne,potom to podľa neho poskytne dostatočný mandát vláde aj parlamentu a to aj vtedy,ak plebiscit nebude úspešný. Pravdu máte vy p.hudryper,mýlil som sa… Číst vice »

hudryper
hudryper
2. 10. 2016 20:26

peter. napsal
Ale aj tak som z Maďarov sklamaný.

Dovedete si,Peter, představit kolik těch tzv. „nevládních sorošovek“ působí i v Maďarsku ? Proti
byl Jobik i socialisté.Těm ovšem nešlo o běžence,nýbrž o porážku Orbanovy strany. Pamatuji se
na jedno zvlášť dopředu jednoznačné referendum na Slovensku,které přesto všechno utrpělo porážku tím,že se nedostavili občané,a to v mnohem nepříznivějším poměru,než tomu bylo dnes.
Referendum je právě z důvodu 50% účasti VŠECH voličů riskantním podnikem vlád ,protože v
normálních volbách může k volbám přijít méně než 50 % voličů a volby jsou platné.

Gatta
Gatta
3. 10. 2016 7:36

Základní problém každého referenda – povinná výše minimální účasti Být toto u voleb, tak nemáme dodnes ani jediného senátora … Referendum je možnost – kdo má názor – má možnost se vyjádřit. Kdo nepřišel – ten se nechce či neumí rozhodnout, předmětná problematika i výsledek rozhodnutí je mu lhostejný. Lhostejnost a nezájem – takovýto postoj ovšem nemůže fungovat při řízení čehokoliv natož být brán jako rozhodující, ale musí zůstat mimo rozhodování, tedy bez možnosti takto „něco ovlivnit“. Tedy, z mého pohledu, jednoznačně snížit podmínku závaznost na cca 15 – 25 %, a současně se zaměřit na legislativu, délka platnosti takového… Číst vice »

Pocono
Pocono
3. 10. 2016 8:17

OFF, ale zajímavé: http://zpravy.aktualne.cz/domaci/babis-by-se-jako-premier-zbavil-dienstbiera-jeho-post-je-k-n/r~3f25167888ab11e6bff10025900fea04/
až se začínám sám sebe děsit, že se mi některé Babišovy nápady líbí :)
Navíc mladý kotelník je v našem obvodě senátorem a nepamtuju si, čím by mu za tu dobu prospěl…

Martin (už bez taky m)
3. 10. 2016 8:30

Gatta napsal Základní problém každého referenda – povinná výše minimální účasti Být toto u voleb, tak nemáme dodnes ani jediného senátora … Referendum je možnost – kdo má názor – má možnost se vyjádřit. Kdo nepřišel – ten se nechce či neumí rozhodnout,předmětná problematika i výsledek rozhodnutí je mu lhostejný. Lhostejnost a nezájem – takovýto postoj ovšem nemůže fungovat při řízení čehokoliv natož být brán jako rozhodující, ale musí zůstat mimo rozhodování, tedy bez možnosti takto „něco ovlivnit“. Tedy, z mého pohledu, jednoznačně snížit podmínku závaznost na cca 15 – 25%, a současně se zaměřit na legislativu, délka platnosti takového… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
3. 10. 2016 8:34

Dienstsbier je obrovským bezpáteřním zklamáním,
lituji, že jsem se kdy tohoto mamlasa před lety zastal,
a velmi jsem se v něm mýlil.
Žvanivá vyžírka bez vazby na prosté lidi.
Budiž mi to poučením…

fajt
3. 10. 2016 9:24

stát je dnes ( i před ) zločinecké uskupení mafiánů a psychopatů, takže jeho výstupy musí prostý občan považovat vždy jako útok na jeho osobní integritu, prostě jsme v permanentní válce zlotřile majetkově bohatých proti systémově nemajetným a tento antagonismus je v podstatě skoro vrozený. ..)

koloděj
koloděj
3. 10. 2016 11:33

Babiš by se jako premiér zbavil Dienstbiera

Nevěřím mu. nedokázal se zbavit šaška Stropnického, nedokáže se zbavit ani nenasytného Dienstbiera

Ladislav Hinner
Ladislav Hinner
3. 10. 2016 11:53

Z výsledku referenda zřejmě mejnstrímové novináře jímá taková hrůza, že na Idnes ani na Novinkách není dnes o něm ani zmínka. Jen co dají dohromady hlavinky, budou se posmívat malé účasti. Budiž, jen aby taková byla u nás při volbě senátorků. Ovčanů je i v maďarech více než-li zdrávo, neuvědomují si vážnost situace a probudí se, až budou mít za sousedy „milované“ muslimy