Není na čase, aby Rusko přestalo hledat pravdu u mezinárodních soudů?

Analytik Jevgenij Satanovskij, přezdívaný „Armagedonyč“, k bolestivým zkušenostem RF s mezinárodními arbitrážemi s jejich specifickým výkladem práva…

Arbitráž v Haagu podpořila pozici Ukrajiny v jejích nárocích vůči Rusku kvůli Krymskému mostu a pravidlům lodního provozu v akvatoriu Kerčského průlivu. Na Ukrajině její náčelnictvo jásá tak, jakoby měl někdo v Rusku Haag brát na vědomí. Takže Krymský most zbouráme, vzdáme se Krymu a Donbas ponecháme svému osudu…

Vzhledem k rozhodnutí o žalobě JUKOSu, již dříve přijatému oním Haagem, se ptám, zda Rusko nemá na čase skončit s chozením po mezinárodních soudech při hledání pravdy? Tam, totiž pravda nebude. Pro nás – nebude. Zatímco pro všechny, kteří jsou proti nám, tam je. A to je pouhým okem viditelné.

Jistěže chápu, že pro mnoho dobře oblečených lidí s dobře sestavenými projevy, kteří si zvykli jezdit po Evropě a tam vystupovat jménem země, bude kategoricky proti. Oni také vycházeje z osobních a nikoli nezištných důvodů, v zájmu iluzorního úkolu integrace do světového společenství, tu pravdu ohnuli jako beraní roh. Mají snad teď zařadit zpátečku? No, a co jim i z profesionálního hlediska jiného zbývá?

Se Západem neexistuje dialog a tak jej nikdo nepotřebuje. Myšlenky o tom, že bychom ho měli vésti tak, aby Rusko nakonec něco vyhrálo, nemají smysl. Vyhrávat mohou oni jen ve vztahu k sobě samým, a jiný úkol nemají. A podle všeho soudě, nikdy neměli.

K čemu byly vytvořeny podivné formulace, kterými zakrývají svou naprostou impotenci a neperspektivnost všech těch mezinárodních arbitráží a všeho toho svinstva, do kterého zemi dotlačili? Vždyť, pokud si odmyslíme výsledky jejich činnosti, jsou to docela milí lidé. Chtějí dobro, jazyky lechtají, že z toho jste vedle. Pročpak se jim nikdy nic nedaří?

To proto – opakuji na vědomí náčelnictvu – že se nic podařit nemůže. Hrajeme hru s předem daným výsledkem, se zkušenými, předem nabitými a motivovanými švindlíři, a naprostými blby jako radily společenských zájmů – tak čemu se ještě divíme? Dávno byl čas s tím přestat. Ale rychlé a efektivní rozplétání gordických uzlů, to není naše cesta.

Takže budeme i nadále rozmazávat krupičnou kaši po bílém stole v Haagu. Je to výjimečně užitečný trénink stoicismu. Dostáváme po hubě a nastavujeme druhou tvář. A tak je to pokaždé.

Odpusť, Pane, všem těm idiotům i těm, kteří jim něco svěřil. Koně se skutečně v brodu nepřepřahají. Ale osly, koneckonců, snad vyměnit lze?!

Zdroj: Yandex Zen

Překlad: st.hroch 200301

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
orinoko
2. 3. 2020 15:15

No jasne! A proc to Rusům tak dlouho trva? Protože existuje něco , čemu se říká POLITIKA. Ale ta má v České kokotlinii konkrétní konsekvenci: POBLITIKU. To však platí celosvetove. Mnoho Rusů už si připadá pokorenych přes miru. Nejsou v tom sami. My Cizci to známe velmi dobre. Srdce položíme na dlaň , Gorjaceje sjerdca, ono sviti, osvetluje, ale za cenu života ve chvíli záchrany celku. /Chapete?, doteď mám znalosti z ruské literatury./ Je to šílený udel. Svini okolo Ruska je až moc. Ted k těm svinim patří i české podsvince. Rusko se nemůže chovat jako slon v porcelanu. V… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
2. 3. 2020 15:27

Kouknul jsem se na nebe. A dějiny řvou smíchy. Poločas rozpadu tzv. západních hodnot už je za námi. Před námi je už jen úžasné dobrodružství. Zásobuji se popcornem a těším se!
Amerika nikdy nežila tak špatně jako za Putina :-)

orinoko
orinoko
2. 3. 2020 15:35

To je velmi pozoruhodný postreh.
A pořád se jede mocalem černým okolo bílých skal…

Botičky od Diora
Botičky od Diora
2. 3. 2020 16:24

Hypersonická raketa je taková vyspělá brokovnice, mířící na čelo opilému kovboji v saloonu, který už sáhl po pouzdře s koltem. Ten ale, když uslyšel cvaknutí nataženého kohouta, okamžitě se vzpamatoval, vystřízlivěl a neomaleně začal předstíral, že hledá kapesník v kapse :-)

racek
racek
2. 3. 2020 21:58

No, za hlubokého totáče se oficiálně říkalo … není důležité co tvrdí, ale KDO to tvrdí. Samozřejmě. proti Rotschildovi s Chodorkovským nemůže nějaká spravedlnost obstát. Přitom to co ti taškáři provedli, byla jedna z největších krádeží dvacátého století. Koupit majetek (budoucí Jukos ) zdarma a ještě dostat několikamiliardovou dotaci by snad neobstálo před řádným soudem nikde na světě. Ale tady rozhodně zvítězila stejná etnická příslušnost těch dvou a soudců. Takže krádež posvětili a navíc rozhodli, že tito dva nemusí v Rusku platit daně…

Bety
Bety
3. 3. 2020 13:01

Zajímalo by mne, na koho autor článku míří tím ocáskem na konci – koně se
u brodu nepřepřahají, ale osly vyměnit lze.
Jistě, všechno o stávajících mezinárodních soudech je pravda pravdoucí.
Ale pokud vím, Putin jasně řekl, že nebudou uznávat nic, co je v rozporu
s ruským právem. Osly a prevíty v Haagu vyměnit nemůže a přitom
s přibývajícími nesmyslnými rozsudky čas pracuje pro Rusko, ne pro Haag.
A jen skutečný osel (nebo prevít) by Rusy tlačil do výměny lídra, kterého
jim občané jiných, veskrze pokorných států mohou jen tiše závidět.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
3. 3. 2020 16:50

Experti zjistili, že sedm z devíti podpisů Rodchenkova jsou falešné…

https://rsport.ria.ru/20200303/1568008530.html

Podpisy bývalého ředitele moskevské antidopingové laboratoře Grigorije Rodčenkova na sedmi z devíti dokumentů, které byly podány svědectví v případě ruských biatlonistů (Viluhina, Romanová, Zajtcevová), byly padělané.

orinoko
orinoko
4. 3. 2020 14:00

Takhle nějak bude znít preambule nové Ústavy Ruska:

Ruska federace, sjednocená tisiciletou historii, která uchovává vzpomínku na naše predky, kteří nám dali naše ideály a víru v Boha, a zachovává také posloupnost ve vývoji Ruskeho statu, je historicky složenou státní jednotou.