Norské radio Austin odhalilo turecko-saúdsko-katarské spiknutí

Únor 16, 2013

Podle zprávy norské rozhlasové stanice Austin, jsou evropské státy znepokojeny spoluprací některých zemí v blízkovýchodním regionu na plánu, který navrhuje zavraždění iráckého premiéra jistými opozičními silami.

Zpráva říká, že západní státy tlačí na katarské, saúdské a turecké představitele, aby se nepouštěli do tak nezodpovědného a hloupého jednání, které bude mít nebezpečné důsledky pro státy v dané oblasti, především pro Turecko a Saúdskou Arábii.

Zpráva přišla poté, co další v minulém měsíci dorazily další zprávy Iráku, které říkají, že několik států v této oblasti,včetně Kataru, zaplatilo v provincii al-Anbar 100 USD každému účastníkovi protestních shromáždění na podporu iráckého ministra financí Rafii al-Issawiho, jehož ochranka byla v lednu zatčena na základě obvinění z terorismu.

Irácká tisková agentura al-Nakhil citovala představitele bezpečnostních sil, který jí řekl, že po zatčení Issawího bodyguardů zaplatilo několik skupin spjatých se státy v regionu, především s Katarem, ohromné částky svým sympatizantům v provinciích Anbar, Salaheddín a Ninive, aby uspořádali demonstrace proti irácké vládě.

Deník Ouraq al-Khalij také informovaly, že Dohá neochvějně podporuje Issawiho tím, že převzala vedení sunnitských protestujících v Iráku. Sdělil, že katarští představitelé v posledních dnech kontaktovali velký počet svých agentů a žoldáků v Iráku, aby koordinovali protesty, a dodal, že dokonce i hesla proti al-Málikího vládě, která skandovali, byla dodána z Kataru.

Minulý měsíc také jeden z iráckých poslanců řekl, že nedávné protesty a nepokoje v provincii al-Anbar byly financovány a podporovány od několika zahraničních vlád.

„Cílem nedávných protestů v Iráku bylo uškodit této zemi a je to spiknutí řízené ze zahraničí,” řekl agentuře Farsi News Agency (FNA) Jamal al-Batikh. Varoval rovněž, že se ke spiknutí připojilo někteří z opozičních poslanců, kteří se tím zapojili do regionální i mezinárodní hry namířené proti Iráku.

Převzato z Global Research

Překlad: Aram

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments