Nové dno

Že politika – a politikou myslím nejenom činnost parlamentu a vlády, ale zájem o veřejné záležitosti obecně – nemá dno asi nikoho nepřekvapí, vždyť její hlubiny jsou přímo úměrné výšinám lidské stupidity. Přesto některé milníky na cestě ke dnu stojí za zmínku, tak jako výčitky na adresu pirátských poslanců, že šli oslavit konec 2. světové války na ruské velvyslanectví.

A kde jej tedy měli slavit? Na německém velvyslanectví?

To zatím ještě nejde, i když to, jak wehrmacht ubránil Evropu před ruskými rudými hordami, se tam už dost možná brzy slavit bude. Alespoň těm, kteří teď peskují Piráty, by to tak nepochybně vyhovovalo, protože ti by uvítali i to, kdyby nacistické Německo válku vyhrálo, hlavně že by nevyhrál Sovětský svaz.

Jít slavit Den vítězství na ruské velvyslanectví je nejenom odmítnutí nových politicky korektních dějin Druhé světové války, je to i uznání obětí a úsilí, které SSSR do porážky Třetí říše a osvobození Evropy obecně a českých zemí zvlášť vložil. Vyčítat někomu, že se připomínky těch slavných a z pohledu naší současné existence zcela zásadních (protože bez porážky Německa by nebyla nejenom žádná Česká republika, ale nejspíše ani žádný český národ) událostí účastnil, je totéž, jako těmi obětmi a tím úsilím ostentativně pohrdat, je to sprosté, je to nemravné, je to totéž jako říkat: „Mrtvý Rus – dobrý Rus.“

Já chápu, že má někdo výhrady k současné ruské politice, ale současnost přece nemůže nic změnit na minulosti. To je ale přesně to, o co se někteří pokouší a co představuje nový rekord v politicky motivované ubohosti. Znevažování podílu Ruska na porážce nacismu je perfidní a jediná adekvátní odpověď na otázku: „Proč šli Piráti na ruské velvyslanectví?“ je pár přes držku. Ne, proč tam byli Piráti, ale proč nebyli ostatní, je ta jediná otázka, která měla padnout a kterou samozřejmě nikdo nepoložil, protože lepší lidé neznají stud.

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
fajt
14. 5. 2018 14:29

https://www.lidovky.cz/machalicka-k-certu-s-konevem-socha-marsala-je-symbolem-ctyricetilete-mizerie-1sl-/nazory.aspx?c=A180514_104823_ln_nazory_jto – nějaká Machalická vyhrála první cenu v soutěži o mediální krávu roku – je opravdu škoda, že zrovna její rodiče nepoznali německé fašisty a vlasovce o trochu lépe a důsledněji, dnes by se třebas v Lidovkách vůbec netrápila. ..)

racek
racek
15. 5. 2018 21:09

No, tam kde dnes stojí Koněv, byl park s pískovišti a prolejzačkami, kde jsm já i moje maželka chodili s dětmi podsedět na lavičce a děti si měli kde hrát. Tehdy moc dětských hřišť zrovna nebylo. No, jednoho dne se park zmenšil a stavěla se socha, Přímo proti obvodnímu výboru KSČ. Lidi to tehdy docela naštvalo. No, uplynul čas a na tu sochu si všichni zvykli. Děti vyrostly a nové to už vzaly jako fakt. A dnes začala znovu vadit. Socha starého vojáka, který prošel hroznou válkou a na jejím konci vyrazil na pomoc Praze. Stihl to. Němci před ním… Číst vice »