Novinky světového pochodu za mír a nenásilí
Česká republika bude mít svého pochodujícího

Ani Česká republika nezůstává pozadu a bude mít v základním týmu Světového pochodu, který projde během 93 dnů celým světem, svého zástupce. Bude jím Lucie Fialová z Prahy. Základní tým pochodu bude tvořit 30 lidí, kteří byli pečlivě vybráni organizací Svět bez válek, která celý pochod iniciovala. Cílem bylo vytvořit multikulturní a co možná nejpestřejší skupinu lidí různých národností, kultur a ras. Při výběru týmu bylo použito mnoho kritérií, mezi kterými nechyběla fyzická a psychická způsobilost, pohlaví, věk, ale také účast na organizaci pochodu v dané zemi. Kromě České republiky bude mít v hlavním týmu své zastoupení také Brazílie, Španělsko, Kolumbie, Německo, Itálie, Indie, Švýcarsko, Spojené státy americké, Portugalsko, Peru, Maďarsko, Finsko, Dánsko, Mexiko, Argentina a Kostarika. V případě zájmu o rozhovor s Lucií Fialovou nás neváhejte kontaktovat.

Podpora Světového pochodu roste po celém světě

K podpoře Světového pochodu za mír a nenásilí se den ode dne přidává více a více lidí. Kromě celosvětově zvučných jmen, jakými jsou Dalailama, Yoko Ono či Penelope Cruz, se tuto neobvyklou akci rozhodla podpořit také řada českých osobností. Kromě Milana Šteindlera, Davida Vávry, Květy Fialové, Nadi Konvalinkové, Lucie Váchové či Olgy Sommerové je také možné jmenovat několik zástupců hudebního světa v podobě Davida Kollera, Matěje Rupperta, Jana Budaře či kapel Tam-Tam Orchestra, Čankišou a Bengas.

Nově také Světový pochod za mír a nenásilí podpořit primátor hlavního města Prahy MUDr. Pavel Bém.

Ujdi první kilometry pochodu v rámci výstupu na české vrcholy

Složení základního týmu Světového pochodu je již sice známo, ale každý, kdo má zájem, může pochod podpořit v podobě výstupu na české vrcholy. Vše odstartovala v neděli 23. srpna skupinka brněnských dobrovolníku, kteří začali s výstupy na vrcholky hor a rozhlednu v blízkosti jihomoravských Lelekovic. Dalším je v řadě je výstup na Děvín na Pálavě, který proběhne již tuto sobotu 5. září 2009. Během podzimu mají organizátoři v plánu zdolat ještě Lysou horu, Hostýn, Říp, Květnici a Ještěd.


Hirošimská pochodeň projde světem společně s pochodem

Světový pochod za mír a nenásilí s sebou kromě jiného při své cestě světem ponese zapálenou pochodeň hirošimského ohně, který v místech svržení první atomové bomby v historii lidstva hoří již od roku 1945. Představuje vzpomínku na všechny, kteří při bombovém útoku zahynuli a neuhasne dokud nebudou odstraněny všechny jaderné zbraně. V rámci Světového pochodu za mír a nenásilí se také letos při příležitosti 64. výročí uskutečnilo po celém světě více než přes 180 vzpomínkových akcí. Pozadu nezůstala ani Česká republika, která si bombový útok připomněla akcí „Zítra Hirošima nezahyne“ za účasti významných českých umělců. Na programu bylo autorské čtení poezie a jazzový koncert. Akci podpořila i japonská ambasáda v Praze zapůjčením modelu hirošimského památníku míru a svůj osobní vzkaz do Prahy poslal také starosta Hirošimy Tadatoshi Akiba. 

 

Více informace najdete na denně aktualizovaném webu www.svetovypochod.cz.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments