Novinky ze Světového pochodu za mír a nenásilí

Světový pochod za mír a nenásilí vychází již za 10 dní z Nového Zélandu a proto si Vás touto cestou opět dovolujeme informovat o novinkách v přípravách na tuto jedinečnou mezinárodní akci.


Světový pochod podporuje i rodina Baracka Obamy

Světový pochod za mír a nenásilí se zalíbil i Keňance Sarah Onyango Obama, babičce současného amerického prezidenta Baracka Obamy. Sarah souhlasí především s myšlenkami, které Světový pochod prosazuje. Tvrdí, že má velmi podobné názory se svým vnukem, který podporuje dialog a jaderné odzbrojení.

Myšlenky Světového pochodu se líbí i papeži Benediktovi XXVI., který přijme jeho delegaci 11. listopadu 2009, kdy bude pochod procházet Vatikánem. A podpory Světového pochodu ze strany známých osobností dennodenně přibývá. Nově se k myšlenkám Pochodu přihlásila například australská herečka Cate Blanchett, její americká kolegyně Jane Fonda či herec Martin Sheen.


Světový pochod 2. lednem nekončí, bude pokračovat na filmových plátnech

V rámci Světového pochodu za mír a nenásilí vznikne unikátní záznam o průběhu celé akce z dílny několika předních světových filmařů. Výsledkem by mělo být hned několik filmových žánrů od dokumentu až po tzv. docu-fiction. Vzniklý dokument poté mají filmaři v úmyslu představit na mnoho mezinárodních filmových festivalech. Součástí skupiny filmařů bude například Julia Vargas, Gabor Dettre, Eduardo Gozalo, Hitesch Gusani či syrský filmař Maher al Sabbagh. V případě, že budete mít zájem se připojit do této jedinečné skupiny mezinárodních filmových es, prosím, kontaktujte nás.


Daruj svůj kilometr Světovému pochodu

V rámci Pochodu postupně procestuje stovka účastníků více než 160 000 kilometrů. A i Česká republika bude mít v této skupině svou reprezentantu, kterou bude jednatřicetiletá Lucie Fialová. Kdo chce základní tým v jeho dlouhé cestě podpořit, může mu „darovat“ kilometr z Pochodu. Jde o finanční přispění na cestu týmu v přepočtu na jeden kilometr. Na stránkách Světového pochodu stačí vyplnit pouze jméno, případně kontakt a konkrétní finanční částku rovnou převést za pomoci platební karty. Více info na www.SvetovyPochod.cz .


U2 Revival věnovala Světovému pochodu vlastní píseň

Světový pochod za mír a nenásilí má svou vlastní píseň. Je jí skladba Rainbow od frontmana kapely U2 Revival. S kapelou ji představil během posledního koncertu v pražské Lucerně. „Světový pochod je úžasná akce, která si zaslouží pozornost co nejvíce lidí a k tomu chceme s kapelou dnes přispět.“ Písnička Rainbow (v českém překladu Duha) je podle svého autora věnovaná především hledání sama sebe, ke kterému může právě duha svými barvami inspirovat. „Každý by měl začít nejdříve sám u sebe, dojít určité vnitřní harmonie, která mu pak pomůže se začít chovat nenásilně i ke svému okolí,“ řekl k textu písni Vlasák.

V případě jakýchkoli dotazů se na nás neváhejte obrátit.
Děkujeme za Váš čas a že se tyto informace Vaším prostřednictvím dostanou k čtenářům, divákům, posluchačům…

Za organizační tým Světového pochodu za mír a nenásilí

Adéla Jansová
Email:
adela.jansova@svetovypochod.cz
Tel.: 736 201 254

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments