O iracionálním jednání válečných šílenců

Lidem, kteří zavlékají svět do další světové války, kteří podporují válečné konflikty, nedemokratické státní převraty a vyzbrojují militanty, se kterými posléze bojují, soukromě říkám váleční šílenci.

Někteří z těchto šílenců nedávno tvrdili, že jediné, co zabírá na Rusko, které chtějí sankcionovat za to, co USA již po dvě desítky let otevřeně praktikují,  je síla. Asi již ve své omezenosti zapomněli na to, že na Rusko nestačila ani síla napoleonských vojsk, ani síla intervenčních armád po 1. světové válce, když se Rusko zmítalo v občanské válce, ani hitlerovská armáda s podporou téměř veškerého vojenského potenciálu Evropy, asi již zapomněli na takřka nadlidskou schopnost obyvatel Stalingradu a dalších ruských center odolávat síle. Asi zapomínají také na to, že Rusko se mezičasem stalo jednou ze dvou, ne li vůbec nejsilnější jadernou velmocí světa.

Rusko obviňují v souvislosti s referendem a odtržením Krymu od nedemokratického fašistického kyjevského státu z vměšování a porušování mezinárodního práva. Tito farizejové přitom zapomínají na to, že Rusko na rozdíl od svého oponenta v mezinárodních vztazích – USA, které se jakýmikoliv prostředky snaží zachovat svoji upadající světovou hegemonii – snaží řešit všechny konfliktní situace primárně v dikci pravidel OSN, tedy mírovými politickými a ekonomickými prostředky. Není to Rusko ale jsou to USA a jejich vazalští spojenci, kteří intrikují po celém světě včetně okolí Ruska, vyvolávají konflikty a války, podporují terorismus, převraty  a své páté kolony v jiných státech. Také situaci na Ukrajině pomohly vyvolat tyto státy, čímž uvrhly další zemi, tentokrát  na hranicích Ruska, navíc úzce ekonomicky propojenou s Ruskem do válečného chaosu a přinutily Rusko, tlačené do defenzivy, postupně obkličované a rozkládané zevnitř nájemnou pátou kolonou reagovat na nově vzniklou situaci. Těmto lidem bych chtěl připomenout, že nebýt jejich nedemokratického a neústavního převratu v Kyjevě s následkem antirusismu, patrně by k referendu o osamostatnění Krymu od nelegitimního režimu nedošlo a Krym mohl nadále zůstat součástí Ukrajiny.

Jestliže míní silou sankce, pak by si měli uvědomit, že Rusko je držitelem 1/3 světového surovinového bohatství, včetně strategických surovin a vzácných prvků nezbytných pro elektronický průmysl. Stačí, když se uskrovní, uzavře přísun svých zdrojů a dopravních tras skrze své území a Západ i se svou imperiální politikou se ze dne na den sesype. Vojensky na Rusko nemůže, protože by to mohlo mít za následek raketojaderný konflikt, a hospodářsky jej udolat nedokáže. Nedokázal to ani v případě Kuby, Iráku, Íránu, které jsou řádově zcela jiná kategorie než ruská velmoc.

0 0 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
36 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
Béda
2. 10. 2014 4:42

Zapomněl jsem uvést – uskrovní …a odstoupí od dolaru…

Gatta
Gatta
2. 10. 2014 6:28

A máme tady „nové kolo“ boje za demokraciii a lidská práva!
http://ukraina.ru/analytics/20140930/1010646944.html

Na Ukrajině i arabském světě se to už podařilo rozeštvat a dosáhnout dílčích, ale ve svých důsledcích trvalých, uspěchů, a tak … co třeba čína … takový „deštníkový průzkum bojem“ …

Béda
Béda
2. 10. 2014 9:40

Tragikomedie pokračuje: http://www.hlavnespravy.sk/expert-pentagon-sa-zlakol-spoluprace-ruska-a-ciny/378091 Prý „Námestník ministra Spojených štátov Bob Bork prehlásil, že Rusko a Čína chcú zrevidovať medzinárodný poriadok zavedený po druhej svetovej vojne. Avšak, mali by vedieť, že Spojené štáty môžu odpovedať vojenskými metódami na hrozby voči ich spojencom, povedal hovorca Pentagonu“ Po prvé, je úplne jasné, že tieto dve krajiny (Rusko a Čína) upevňujú svoje pozície pozdĺž svojich hraníc. A to je jedna z vecí, na ktorých musíme popracovať v najbližších niekoľkých rokoch, na oblastiach, ktoré oni pokladajú pre seba za životne dôležité“, povedal americký vojenský činiteľ…“ Pán asi neví, že poválečná ujednání revidovaly jeho USA dohodou s… Číst vice »

aram
aram
2. 10. 2014 9:53

Gatta napsal

A máme tady „nové kolo“ boje za demokraciii a lidská práva!
http://ukraina.ru/analytics/20140930/1010646944.html

Na Ukrajině i arabském světě se to už podařilo rozeštvat a dosáhnout dílčích, ale ve svých důsledcích trvalých, uspěchů, a tak … co třeba čína … takový „deštníkový průzkum bojem“ …

Zřejmě už nic jiného nezbývá, protože Čína umožnila už začátkem roku obchodování v některých dalších měnách jako je Euro, Rubl, Australský dolar, Novovzélandský dolar Jap. Yen a malajský ringgit. Kromě toho se rozhodla diverzifikovat své devizové rezervy a HK je obchodním a bankovním centrem.
http://europe.chinadaily.com.cn/business/2014-09/30/content_18685713.htm

zedd
zedd
2. 10. 2014 10:02

Článek bych podepsal, až na ten titulek. Nemyslím, že jde o iracionální jednání. Ta iracionalita tam je z hlediska selského rozumu a zájmů drtivé většiny. Naopak z pohledu titěrné menšiny jde o jednání navýsost racionální a pragmatické. Iracionální může být podpora tohoto jednání ze strany idiotů. Lze je rozdělit do dvou kategorií: z přesvědčení a z nutnosti. Těch prvních není málo, ale pořád se s nimi lze bavit i když to vůbec není snadné. Ti druzí jsou tak či onak drženi pod krkem a diskuse s nimi je předem marná. Těch je z množiny idiotů sice menšina, zato jsou halasnější… Číst vice »

tožtak
tožtak
2. 10. 2014 10:04

Když v roce 1954 přifařil ožralý Nikita Chruščov nezákonně Krym Ukrajině (a nejsem si jist, jestli tam nebylo i Novorusko), nikoho to netakovalo a teď když se obyvatelstvo rozhodlo vrátit ke své původní vlasti, tak se z toho dělá věda. Neměli by se spíš omluvit Ukrajinci Rusku za Krym?

aram
aram
2. 10. 2014 10:16

K eskalaci došlo v neděli odpoledne hodiny poté co organizátoři akce Occupy Central na komunikačních sítích oznámili výkop (kickoff). http://europe.chinadaily.com.cn/china/2014-09/30/content_18688089.htm „mnoho bank pozastavilo operace v klíčových oblastech kvůli událostem včetně podnikatelských zón……“ “ Podle HK Monetary Authority bylo v pondělí dočasně uzavřeno 44 poboček, kanceláří nebo bankomatů 23. bank“ „Finanční tajemník John Tsang, řekl, že akciový a devizový trh a finanční systém udržují normální provoz „. „během protestu HK akciový trh klesl o 1.9% v pondělí, kdy pokračoval třítydeení pokles“. „nejistota , kterou přinesl OCccupy Central způsobila panický prodej, který byl postarchem HK akciového trhu“. „….všechny finanční instituce HK po… Číst vice »

tožtak
tožtak
2. 10. 2014 10:21

Béda napsal http://www.reformy.cz/zpravy/„rusko-by-se-mohlo-zbavit-dolaru-behem-2-3-let-namestek-premiera-varuje-ze-jaderne-ponorky-by-„mohly-dosahnout-na-kteroukoliv-zemi-na-kteremkoliv-kontinentu/ Nejhezčí je tento dialog: Všechny ty vojenské součásti a výrobky, které se před tím vyráběly na Ukrajině, už přešly do ruských továren. Teď (10:48) už „se všechno vyrábí v Rusku.“ Říká, že mnozí vrcholní ukrajinští vojenští konstruktéři už přesídlili do Ruska, a že většina ostatních zoufale z Ukrajiny prchá. Uvádí (12:31): „Tohle je pro Ukrajinu konec. To je naprostý úpadek ukrajinského státu jako průmyslové země. Na Západě nikdo nechce jejich produkty, protože jsou zastaralé, a oni (na Západě) mají své vlastní výrobce. To, co teď Ukrajinci zrovna teď dělají, je sebevražda. … To říkám s velkou lítostí.… Číst vice »

Béda
Béda
2. 10. 2014 10:39

pomalu leze šídlo z pytle ven http://svobodnenoviny.eu/obse-se-na-ukrajine-stretla-s-cernymi-transplantacemi/ Několik týdnů po uzavření příměří mezi Kyjevem a domobranci na východě země, tam, kde stály jednotky ukrajinské armády a Národní gardy, bylo objeveno několik masových hrobů. Těla mužů a žen, v oblečení i nahá, se svázanýma rukama za zády a se stopami od kulek, která byla zasypána tenkou vrstvou zeminy…Když úřady Luganské a Doněcké lidové republiky přistoupily k exhumaci těl, byly objeveny ještě další a zrůdnější detaily zločinu ukrajinských silových složek. Byly nalezeny mrtvoly s chybějícími vnitřními orgány. Zvláštní představitelka OBSE pro boj proti obchodu s lidmi Marina Džarbusynová tuto informaci potvrdila ve… Číst vice »

Béda
Béda
2. 10. 2014 10:41

pokrařčování/ …byla zbavena vnitřních orgánů. A potom se na Internet dostala internetová komunikace Sergeje Vlasenka (advokáta významné politické figury na Ukrajině Julie Tymošenkové) a německé lékařky Olgy Wieberové. Jednalo se o prodeji orgánů mladých novobranců do německých klinik. Byla dokonce konkrétní zakázka: 17 srdcí, 50 ledvin, 5 plic. Byla také žádost, aby orgány byly odebírány ještě živým lidem, protože v opačném případě by se jednalo o „nekvalitní zboží“.

Ukrajinu tehdy zasáhla vlna znechucení. Kyjev odmítal samotnou možnost podobných zločinů na frontové linii, ale všechny uspokojil tím, že provede prověrku, připomíná politolog Vladimír Bruter…

Irena
2. 10. 2014 11:49

Gratuluju, zvládli jsme to! Udělali jsme z jednoho z posledních univerzálních příjemných symbolů, z modrého nebe, něco kurevsky děsivého!

http://www.videacesky.cz/ostatni-zabavna-videa/nalety-dronu

jogín
jogín
2. 10. 2014 12:57

Bédův odkaz na usnadnění ruského občanství: „Usnesení obsahuje seznam druhů činnosti, pro které nový režim neplatí. Je to zejména velkoobchod a maloobchod, oprava dopravních prostředků, hotely a podniky veřejného stravování, reklama, právo a účetnictví“. Prostě kšeftmani bez výroby nejsou vítáni. Známe to od nás- třeba export šílených zisků ze supermarketů.

Irena
2. 10. 2014 13:02

Doporučuji tento program na který jsem dala už minulý odkaz. Je to výborné a dobře zpracované
http://www.videacesky.cz/ostatni-zabavna-videa/studentske-pujcky

ještě jsem viděla o amerických věznicích.

Béda
Béda
2. 10. 2014 13:19

http://www.novarepublika.cz/2014/10/britsky-spisovatel-sam-sebe-odevzdal.html#more Britský spisovatel sám sebe odevzdal Scotland Yardu. Považuje se za nebezpečí pro stát. …Je totiž nezávislým myslitelem a jako takový pochybuje o slovu britské i americké vlády k událostem 11. září (letecký útok teroristů na dvojčata v New Yorku), a 7. července (bombový útok teroristů v Londýně). Protože tedy pochybuje o oficiálních pravdách, jež k těmto událostem vydala jak britská, tak americká vláda, a občan takto pochybující představuje – dle vyjádření britského premiéra na zasedání OSN – stejné nezpečí pro stát jako teroristé Islamského státu, měl by být vzat do vazby. Nick Kollerstrom dále řekl, že se na policejní… Číst vice »

Sugar Ray
Sugar Ray
2. 10. 2014 14:45

Béda napsal http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Analytik-Koller-Rusove-prichazeji-Plne-kalhoty-z-Putina-Jak-rotny-Manas-politrucky-ucen-Nebo-ten-pan-co-skocil-z-mrakodrapu-337182 No tak Koller neskutečnym způsobem rozstřelil toho prostituta z Blitků.cz , parádně !!! Oni mu fašouni dotujou web , nebo je to jenom řiťolez , neni to jedno ? Výsledek je stejnej , na ten web jsem dávno přestal chodit , dovtípil jsem se už dřív . No a ten člun českých vojenských kolaborantů se bude jmenovat samozřejmě po největšim českym mediálnim řiťolezovy do US zadnic a rozseváčem nenávisti a s strachu mezi sprostym lidem , po Kocábovi , na boku člunu bude nápis Kocáb-ka jak jinak , pod zkratkou HCP – hodně chatrný plavidlo . To… Číst vice »

bergpora
bergpora
2. 10. 2014 16:13

Koukam, jak se tu diskuze posunula, ted uz se mezi sebou ani nebavite, ale jen po sobe hazite odkazy, tomu se rika plodna vymena nazoru: ty po mne Aeronetem, ja po tobe Parlamentnimi listy :-)

peter.
2. 10. 2014 16:31

bergpora napsal

Koukam, jak se tu diskuze posunula, ted uz se mezi sebou ani nebavite, ale jen po sobe hazite odkazy, tomu se rika plodna vymena nazoru: ty po mne Aeronetem, ja po tobe Parlamentnimi listy

Je to zahanbujúce,ale akosi sa niet čoho chytiť a vy pre rozvinutie tej diskusie tiež veľa nerobíte.Takže,prečo to vadí práve vám?

peter.
2. 10. 2014 16:47

bergpora:
Čo sa mňa týka,ja som za každý odkaz vďačný.No a vy máte tiež možnosť napísať svoj názor,či už na článok k diskusii,alebo k odkazom,ktoré po sebe “ hádžeme“.Všetci čakáme,na vaše plodné diskusné príspevky,len vy sa k tomu nejako nemáte.

Neználek
Neználek
2. 10. 2014 19:38

bergpora napsal

Koukam, jak se tu diskuze posunula, ted uz se mezi sebou ani nebavite, ale jen po sobe hazite odkazy, tomu se rika plodna vymena nazoru: ty po mne Aeronetem, ja po tobe Parlamentnimi listy

V hospodě se prostě hraje mariáš. A vy jako kibic můžete dostat leda přes hubu.

Béda
Béda
3. 10. 2014 6:13

http://www.novarepublika.cz/2014/10/evropa-pred-valkou.html „…Téměř všichni evropští politici a ekonomové dnes přiznávají, že růst je potřebnější než úsporná opatření, ale nikdo netuší, jak vyvolat růst…“ Současná krize je o to horší, že po ztroskotání Plánu evropské hospodářské obnovy již není žádný záložní záchranný plán. Když probereme hlavní hospodářské politiky 20. století, zbývá ještě fašismus, nacismus a komunismus. První dvě politiky se podobají keynesiánství. Jsou to investiční hospodářské politiky, které posilují státní regulaci kapitalistické ekonomiky. Byly by na tom podobně jako dnešní keynesiánské návrhy: nikde neobjeví zdroj financí, který nebude požadovat oddlužení. Komunistická cesta je stále zablokovaná. Jsou tu sice modely postkapitalistické ekonomiky, ale… Číst vice »

Béda
Béda
3. 10. 2014 7:07

Sakerova analýza na Zvědavci je to nejlepší a nejkomplexnější co jsem doposud o Ukrajině četl.

Jinak díky paní Ireně za její skvělou překladatelskou práci. Přešel jsem si její seznam na youtubu a je úctyhodný – rozsahem, formou i obsahem. Přeji hodně dalších tvůrčích počinů. Otvírají lidské mysli nové nekonformní obzory.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
3. 10. 2014 8:03

Bédo zdravím. K tomu Sakerovi potvrzuji. Je to velmi dobře napsané, sám si dlouhodobě myslím totéž. Sakera lze v tomto případě doporučit vřele všem uspěchaným, dezorientovaným. Nezbývá,nežli RF a VVP držet nejen palce – ale zejména kde to jde, tam k „poražení Říše…“ sami přispět…
Není pravda, že nemůžeme dělat nic.
To „šíření neexistující bezmoci“ je právě jedním z mocných nástrojů poskoků „Říše“ a různých 5 kolon…
Spolupracující lidé dokáží nevídané, osamocení jednotlivci jen omezené…

Aleš
Aleš
3. 10. 2014 9:51

Béda napsal http://www.novarepublika.cz/2014/10/britsky-spisovatel-sam-sebe-odevzdal.html#more Britský spisovatel sám sebe odevzdal Scotland Yardu. Považuje se za nebezpečí pro stát. …Je totiž nezávislým myslitelem a jako takový pochybuje o slovu britské i americké vlády k událostem 11. září (letecký útok teroristů na dvojčata v New Yorku), a 7. července (bombový útok teroristů v Londýně). Protože tedy pochybuje o oficiálních pravdách, jež k těmto událostem vydala jak britská, tak americká vláda, a občan takto pochybující představuje – dle vyjádření britského premiéra na zasedání OSN – stejné nezpečí pro stát jako teroristé Islamského státu, měl by být vzat do vazby. Nick Kollerstrom dále řekl, že se… Číst vice »