Obecná poznámka (nejen) ke smlouvě TTIP

 

Úvodem je třeba si uvědomit tyto základní politické souvislosti: Jakákoliv (nad)vláda, jak v měřítku vnitrostátním, tak i mezi celými státy světa, je vždy nějakým projevem realizace donucování těch vojensko politicky a ekonomicky slabších, těmi vojensky politicky a ekonomicky silnějšími.

Nefunguje-li toto donucování nejprve jen pomocí korupce a nákupu elit, přesvědčovací propagandy a nějakých zdánlivě formálních smluvních nástrojů, pak nastupuje sociální a ekonomické vydírání, politické násilí a nakonec hrubá donucovací síla, která může dostat i podobu války. Války těch, kteří si vládu vynucují, proti těm, kteří se aktivitám vládnoucích skupin či států brání a poslušnost jim odmítají.

Pokud hrubé násilí nebo války nejsou z hlediska velmocí nebo vládnoucích sociálních tříd ještě nutné, je ovládaným vnucována moc soustavou smluv, vzniklých buď jen vzájemnou domluvou uvnitř elit těch silných skupin či států a následně vyhlášených jako vnitrostátní či mezinárodní „zákony“, nebo (tzv.) smluv formálních individuálních, sepsaných mezi ovládanými a vládnoucími.

Poslušnost a podřízenost ovládaných je pak zajišťována smluvními sankcemi, smluvními arbitrážemi a smluvními exekutory, čili soukromými donucovacími nástroji, které sice pod tlakem, ale oficiálně formálně a jako by dobrovolně ovládaní, v takových smlouvách musí předem odsouhlasovat.

Strategicky špatně prováděná donucovací propaganda jen chválí filosofii života, názorovou ideologii a činy těch vládnoucích a případný nesouhlas v ideologii ovládaných označuje za nesprávný až zavržení hodný. Taková propaganda však nikdy neumí přesvědčivě zdůvodnit provádění násilí těch silných proti slabším. Přesto nutno přiznat, že v jádru taková propaganda může být ještě pravdivá. (Příkladem toho budiž propaganda někdejšího sovětského mezinárodního socialistického tábora).

Naopak – takticky správněji a mnohem účinněji prováděná propaganda, přidává do svého rejstříku zastrašovacích a přesvědčovacích nástrojů ještě další základní páku mocenské politiky, zvanou účelová lež. Ta potom prosté vládní i to smluvní násilí sice formálně přiznává, ale soustavně a opakovaně lživě zdůrazňuje, že to násilí mezinárodních vládnoucích velmocí či vnitrostátních vládnoucích sociálních tříd, je prováděno vůči ovládaným jen v jejich vlastním zájmu a že tudíž elity vlastně své poddané ochraňují před tím zlým, co si oni údajně sami zavinili.

Orwelova vize převrácených etických a morálních lidských hodnot se tak již potom stane naprosto dokonalou skutečností.

A protože nic na světě se neděje bez příčiny a bez důvodů, tak iniciativy pro jakékoliv tzv. vnitrostátní reformy i pro jakékoliv společenské smlouvy (včetně těch mezinárodních), tak takové iniciativy vždy vychází jen od těch (silnějších), jimž každá taková právní společenská změna či smlouva přináší nějaký hmotný nebo mocenský zisk (nad těmi slabšími).

Současná doba je přitom typická ve všech právních rovinách snahami sociálních elit nahrazovat z podstaty dočasné právo veřejné (tj. zákony o vztazích občana a státu), trvalým právem „soukromým“, (rozuměj někdy i nevypověditelnými smlouvami mezi kýmkoliv, např. i mezi pouze dočasně zvolenými politiky celých národů). Čili smluvním „právem“, konstruovaném tak, aby to vyloučilo možnost ovlivnění či odmítnutí takových smluv například referendem občanů, jichž se to týká.

Takže, ohledně smlouvy TTIP, může být zcela jednoduše, logicky a naprosto už polopatě řečeno: Kdyby taková smlouva pro navrhující velmoc (USA) nebyla ekonomicky a mocensky výhodná, nikdy by Spojené státy a jejich kolaboranti takovou smlouvu před evropskou i americkou veřejností neutajovali, evropským státům ji nenavrhovali a prakticky vlastně ani mocensky nevnucovali.

Ostatě ten, kdo si právě tento základní důvod všech politických změn a tzv. Nových společenských smluv pro korporacemi zamýšlený globální NWO, vinou vlastní lenosti myslet neuvědomuje, ten si pak i ty nejnevýhodnější důsledky takových dějů a souvislostí pro sebe osobně – plně zaslouží.

Řečeno slovy jednoho mého dobrého přítele se smyslem pro břitký humor: „Ti staří, až je to přestane bavit, tak se naštvou a umřou a ti mladí pak v tom budou muset žít. Nu a pokud jim to všechno ještě dnes myšlenkově nedojde, tak to za pár let bude už jen jejich existenční problém.“ A já dodávám: Možná i pár facek pak oni za tu svou dnešní fanatickou duševní idiocii a netečnost, jednoho krásného rána od svých naštvaných bezdomoveckých dětí i klidně dostanou…

Foto: Wikipedia

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
mirror
mirror
16. 10. 2014 21:10

Máme tady ještě další tvrzení:

„Nebuďme však paranoidní a předpokládejme, že zájmy občanů jsou pro obchodníky a investory nejméně tak důležité jako výše jejich zisku.“

Co s tím?

zedd
zedd
17. 10. 2014 4:15

Takové obchodníky je třeba ihned vyhodit a majetek váhajícího investora dát pod kuratelu losem vybraného konsorcia zdravých kolegů, než se prověří jeho duševní způsobilost zboží z vyšší vůle mu svěřené řádně spravovat a rozmnožovat.

zajoch
17. 10. 2014 4:46

Citace z článku: „Ostatě ten, kdo si právě tento základní důvod všech politických změn a tzv. Nových společenských smluv pro korporacemi zamýšlený globální NWO, vinou vlastní lenosti myslet neuvědomuje, ten si pak i ty nejnevýhodnější důsledky takových dějů a souvislostí pro sebe osobně – plně zaslouží.“ Platí to pro vztah,kdy na jedné straně je ten kdo nutí k špatné akci a na druhé jeden člověk,nebo skupinka lidí, v níž lze dosáhnout dohody. Ale jak je tomu v případě,kdy je nucen celý stát k něčemu nevýhodnému,kde určitý podíl obyvatel státu si nepřeje akceptovat to co je mu vnucováno,ale nemá možnosti (spíš… Číst vice »

mirror
mirror
17. 10. 2014 7:20

zajoch napsal V případě celého státu by důsledky měli nést ti,kteří se nevzepřeli nátlaku,ač k takovému kroku měli mandát,tedy oficiální zástupci státu,jenže tomu tak není.Důsledky nesou obyvatelé. Kde by se postavení naši země jako kolonie, kde si mohou zahraniční investoři svobodně nakrást (řeč je o výnosnosti zahraničních investic), mělo řešit? Samozřejmě v Evropském parlamentu. Hlavní slovo a tím i moc tam mají socialisté a evropští lidovci. Chápu, že je v zájmu lidovců, tj. pravicových stran u nás, udržet daný stav co nejdéle. aby sami mohli brát zaměstnance u huby a rychleji zbohatnout. Nechápu, proč socani, kteří před volbami slibuji hory… Číst vice »

Aleš
Aleš
17. 10. 2014 7:37

Otázkou je, zda část těch, kteří takové akty svými názory, činy či jen hloupostí podporují, se už nestávají součástí agresora, byť takový vnucovaný akt jde proti jejich zájmům. Vzpomněl jsem si na první projev čerstvě zvoleného prezidenta M. Zemana. „…..Dej mi sílu, ať se snažím ovlivnit věci, které ovlivnit můžu a nesnažím se ovlivňovat věci, které ovlivnit nemůžu.“ Nesouhlas se vnucovaným aktem nemusí, ale může akt ovlivnit. Ale souhlas ho vždy potvrdí (váha takového souhlasu může být sice limitně blízká nule, ale vždy má kladné znaménko). Kolektivní oběť nemá stoprocentní vinu. Ale různí jednotlivci té kolektivní oběti se v té… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
17. 10. 2014 8:15

Preambule My, občané České republiky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku, v čase obnovy samostatného českého státu, věrni všem dobrým tradicím dávné státnosti zemí Koruny české i státnosti československé, odhodláni budovat, chránit a rozvíjet Českou republiku v duchu nedotknutelných hodnot lidské důstojnosti a svobody jako vlast rovnoprávných, svobodných občanů, kteří jsou si vědomi svých povinností vůči druhým a zodpovědnosti vůči celku, jako svobodný a demokratický stát, založený na úctě k lidským právům a na zásadách občanské společnosti, jako součást rodiny evropských a světových demokracií, odhodláni společně střežit a rozvíjet zděděné přírodní a kulturní, hmotné a duchovní bohatství, odhodláni řídit se všemi osvědčenými principy právního státu… odjinud Čl.1 Lidé jsou svobodní a rovní v důstojnosti… Číst vice »

Béda
17. 10. 2014 8:19

Vedoucí úloha komunistů a diktatura proletariátu byla zrušena proto aby ve svobodné občanské demokratické společnosti byla navěky ustavena vedoucí úloha (diktatura) korporátního kapitálu.

mirror
mirror
17. 10. 2014 9:54

Do ciziny jezdím na konference a stáže více než 20 let. Vždy jsem se snažil o to, aby nás zahraniční kolegové považovali za sobě rovnocené. Myslím, že se mi to podařilo. O tom, že bychom neměli být našimi politiky paseni ve prospěch zahraničních investorů, nestačí žvanit v našem parlamentu. O tom se musí mluvit v Bruselu. Toto téma musejí nastolit nejsilnější strany. Pravici daný stav vyhovuje. Selhali sociální demokraté. Kdo je volil, ať se každé ráno podívá na sebe do zrcadla a zahořekuje, co to vidí za vola. Jsem pro integraci Evropy, ale ve smyslu „já pán, ty pán“. Koloniální… Číst vice »

Neználek
Neználek
17. 10. 2014 11:02

mirror napsal
O tom, že bychom neměli být našimi politiky paseni ve prospěch zahraničních investorů, nestačí žvanit v našem parlamentu.

Proboha, a kdo tam kdy o tom mluvil?

mirror
mirror
17. 10. 2014 11:31

Neználek napsal
Proboha, a kdo tam kdy o tom mluvil?

Máte pravdu, nikdy o tom neomluvili.

petr
petr
17. 10. 2014 16:49

Dohoda TTIP: šance a riziká tady je několik vystoupení na konferenci k připravované tajné smlouvě
http://www.noveslovo.sk/c/Dohoda_TTIP_sance_a_rizika_Moze_pripravovana_Dohoda_o_obchode_a_investiciach_s_USA_ohrozit_Europu

klikáním na“čtverečky“ vedle videa se posuneš na dalšího řečníka…

Nedej se plus
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10782831463-nedej-se-plus/214562248410015-tajna-dohoda/