Oběsit je ho třeba!

Koho? No přece poslance Ondráčka. Tak my – myslím vláda a většina našich demokratických politických stran děláme vše možné, abychom podpořili vládu v Kyjevě, a on rozvratník mizerná si dovolí navštívit odpadlickou Doněckou lidovou republiku, správně a navíc v nedělních událostech ČT označenou za republiku samozvanou, kterýžto termín, jen tak mimochodem, sedí skutečně jak zadek děcka na nočníku. Protože představte si, že oni sami obyvatelé toho regionu, obývaného prý převážně Rusy, si po Majdanu, jak z Kyjeva hned po Majdanu slyšeli, že od teďka mají s ruštinou šmytec a všechny úřední listiny budou muset psát ukrajinsky, kterou neovládají, a že jejich děcka se budou muset odnaučit ruštinu a od začátku šprtat ukrajinštinu, kterou slyšeli maximálně jen občas v televizi, se prostě jednoduše a stručně samozvali na Doněckou lidovou republiku a na vládu v Kyjevě vyplázli jazyk. No a teď si tam žvaní po rusky dál, jako by se nechumelilo.

Ježíšmárjajosef, jako kdyby v 21. století mateřský jazyk ještě někomu cosi říkal. Či jako by si lidé nějaké oblasti mohli jen tak halabala říct, kde chtějí žít, či jakým jazykem mají mluvit, nebo jak se má jejich země jmenovat, a nečekali na to, až jim to řekne někdo právoplatný. Nejspíš nějaká nadnárodní organizace, třeba Evropská unie, nebo NATO. Protože kam bychom došli, kdyby si takovéto záležitosti zařizovali lidé jen tak sami mezi sebou, někde se sešli a řekli si, zeptáme se lidí, co by chtěli či jak by se chtěli jmenovat, a podle toho budeme robit.

Jistě, dovedu si živě představit, jak v tomhle místě tohoto mého pojednání vyskočí všichni čeští tlučhubové a mudrlanti a začnou řvát, jako by je na nože brali, že přece takhle proběhl i ukrajinský Majdan, takže co to tady blekotám za nesmysly. Ale tady pozor, protože srovnávat Majdan s Doněckem nelze. Majdan totiž byl, dřív než začal na Náměstí nezávislosti čili na Majdanu nezaležnosti burácet, zodpovědně ze zahraničí připraven a naplánován, a ze stejných míst též finančně řádně zadotován. Jen třeba z USA dostali organizátoři Majdanu – a to jen do jeho začátku – pět miliard dolarů, bez kterých by Majdan zůstal jen snem, to bychom si všichni měli zapsat za uši. Za ně se denodenní manifestace na Majdanu od 21. listopadu 2013 až do jeho vítězství 21. dubna 2014 organizovaly a za ně se též kupovaly koláčky, které sama náměstkyně ministra zahraničí USA Viktoria Nulandová na Majdanu protestujícím rozdávala, zatímco její podřízení a přidružení přátelští Ukrajinci zas obdarovávali tytéž pelmeňemi a zdarma rozlévanou vodkou. A též náši velcí krajané, politik Schwarzenberg a politik a hudebník Kocáb – kromě jiných a dalších samozřejmě – do téhle kyjevské pohody na Majdanu přispěli buď přednáškou či zpěvem a svým dílem se tak za nás za všechny Čechy přičinili o to, jak se dnes lidem na Ukrajině žije.

Tohle tedy jen jako hrubý nástin rozdílu mezi Majdanem a Doněckem, který si dřív, než se do Doněcka na svou – jak říká – neoficiální a soukromou návštěvu vydal, měl poslanec Zdeněk Ondráček setsakra dobře rozmyslit.

Neudělal to, bude za to pykat a zaslouží popravu. A to poprávu.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
idiotronic
idiotronic
21. 5. 2019 10:41

Někde udělal soudruh chybu. Lubomír Metnar (ministr vnitra a obrany) podobné potíže nemá , přičemž životopisy obou se sobě docela podobají…

Dolmen
Dolmen
21. 5. 2019 11:21

idiotronic napsal
Někde udělal soudruh chybu. Lubomír Metnar (ministr vnitra a obrany) podobné potíže nemá , přičemž životopisy obou se sobě docela podobají…

Soudruh Metnar je flexibilní, čili přizpůsobivý, což je správné. S těmi nepřizpůsobivými je ale třeba zatočit – kapitalismus (je-li tu vůbec) a pravdu a lásku si rozkládat nenecháme!

LiL
LiL
22. 5. 2019 11:43

Po zhlédnutí reportáže z návštěvy pana Ondráčka, na mě doslova dýchla minulá léta. Oslavy v duchu prvomájových průvodů,emotivní projevy a důraz na spolupráci s Ruskem a veliké poděkování zahraničním hostům. Tak tohle určitě ondráčkovcům chybět musí, ale je to opravdu tak přímočaře jednoduché? Jsou zahraniční cesty těchto emisarů jen a jen jejich soukromá iniciativa- jak se všude proklamuje? Stále stejná otázka,, Komu to slouží,, se nutně dere na povrch a dvojí politika našeho státu dostává zřetelnější obrysy.

Bety
Bety
22. 5. 2019 17:24

Lil – jen slouha si myslí, že je slouha každý. Asi to prospívá jeho duševnímu
klidu. Vlastní názor je pro slouhu nemyslitelný – on slouží, nedumá.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
23. 5. 2019 12:33

Tak tohle se povedlo…
cit.: „…idiocie samo o sobě“…, „…tohle nebude fungovat, protože je to pitomost…: O dva roky později se ukázalo že to byla pitomost…“
„Musíme být ostražití a bdělí, protože Putin číhá na našich hraicích…“
:-)
Ironické oko !Argumentu 2
https://www.youtube.com/watch?v=IfUITdv2GVc

racek
racek
23. 5. 2019 20:59

No, byla to tak trochu provokačka, že. Dodal sice pastelky … ale… to víte. Sice bylo hezké vidět Havlérku s pěnou u huby, ake Krym byl prostě anexe, bohužel. I když si to lidé tam přáli a Ukrajina první porušila dohody, neb autonomii či plebiscit o samostatnosti již dříve vyloučila jmenovitě z ústavy. Mimochodem, ty příslušné smlouvy nebyly nikdy ratifikovány. Nikým.
A v těchto případech je nejlepší mlčet. Hádkou s blby se člověk stává také blbem.