Obyvatel Česka díky Ukrajincům a Slovákům přibylo na 10 541 500

Obyvatel České republiky v letošním pololetí přibylo o 3200 na 10 541 500. Kladně se na tom podle Českého statistického úřadu podepsal příchod cizinců do země, především ze Slovenska či Ukrajiny. Naproti tomu počet zemřelých opět převýšil počet narozených. V porovnání s loňským pololetím se lidé méně vdávali i rozváděli.

Migrací přibylo v Česku mezi 1. lednem a 30. červnem 6600 lidí. Přirozeným způsobem naopak 3400 lidí ubylo, ačkoli se narodilo zhruba stejně dětí jako v loňském pololetí. Zemřelých však bylo meziročně více.

V prvních šesti měsících roku přišlo na svět podle předběžných údajů 54 200 dětí, o rok dříve jich bylo o 135 více. Meziroční nárůst počtu narozených dětí statistici zaznamenali jen u svobodných matek. Nejvíce rodily třicetileté ženy a nejčastějšími prvorodičkami byly osmadvacetileté ženy. Počet zemřelých se proti loňskému pololetí zvýšil o 5300 na 57 600. V roce 2014 podle statistiků ale zemřelo výjimečně málo lidí. Nyní přibylo zejména zemřelých osmdesátníků. Muži umírali v průměrném věku 72,5 roku a ženy v 79,6 roku.

Ze zahraničí do republiky přišlo v pololetí 18 000 lidí, o rok dříve jich bylo o 2400 více. Meziročně se ale o 1600 lidí více vystěhovalo, celkem jich bylo letos 11 400. Do země přicházeli zejména občané Slovenska, Ukrajiny, naopak odcházeli hlavně Ukrajinci, Češi, Rusové a Vietnamci.

Do manželství vstoupilo od ledna do konce června v České republice 18 300 párů, před rokem si řeklo ano o 500 párů více. Rozvodovost se naopak zvýšila, soudy vydaly 13 400 rozhodnutí o ukončení manželství, v loňském pololetí bylo o 300 méně rozvodů.

Zdroj: Esondy

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
fajt
15. 9. 2015 7:42

podle jiných statistik je zdejších obyvatel až o milion méně ( když se kouknu na periferie kolonie cz, tak bych řekl, že to bude i více než jedno mega – zajímavý je no tom to, že kde vládne „levice“, je situace demograficky o poznání horší ), ale nakonec je to kýžený posun na stav, který má být podle nejbohatšího čecha ( tento program a cíl avizoval už počátku svého mocenského kultu ) zregulován na pouhý jeden milion pravých – a teď trochu jiná statistika, která nebude pro některé až tak společensky příznivá : v čezku je okolo sta tisíc dolarových… Číst vice »

Sio
Sio
15. 9. 2015 8:18

: Tak to mám rád. Podle jakých „jiných statistik“? Ty z článku jsou podle ČSÚ a vcelku jim věřím. Na ČSU pracuje několik tisíc lidí, padělat to tak aby nic neprosáklo je v podstatě nemožné.

fajt
fajt
15. 9. 2015 8:43

Sio napsal @fajt: Tak to mám rád. Podle jakých „jiných statistik“? Ty z článku jsou podle ČSÚ a vcelku jim věřím. Na ČSU pracuje několik tisíc lidí, padělat to tak aby nic neprosáklo je v podstatě nemožné. Sio, mi je ale úplně šumafuk jestli tomu věříte nebo ne – pokud jde o nezávislost a odbornou způsobilost tohoto úřadu mám opravdu vážné pochybnosti ( viz ščot voleb/ preferencí/, který byl asi nejmarkantnější úlet, služba pánovi ), tady to nenahradí ani další tisíce odborníků, kteří plynule pojedou na politickém úkolu dnešní doby ( jako každý servisní úřad této kolonie viz justice, policie… Číst vice »

peter.
15. 9. 2015 10:39

Nech vytvoria pre mladých ľudí také sociálne podmienky aké vytváral bývalý režim.A nebude potrebné pre zvýšenie natality povolávať černochov z Afriky a mohamedánov z Ázie. Situácia na maďarsko-srbskej hranici z minúty na minútu hustne.Maďari chcú utečencov vracať do Srbska,ktoré sa bráni a chce tomu zabrániť aj za cenu nasadenia armády.Tvrdí,že ak Maďari chcú utečencov vracať,tak nech ich vracajú do Grécka,lebo Grécko je v Schengene a Srbsko nie.Obaja majú pravdu,no hrozba konfliktu je obrovská.Nechápem,prečo EU a USA neumiestnia utečencov v prázdnej US základni Camp – Bondsteele v Kosove.Je obrovská,prázdna a určite by sa tam pohodlne dalo umiestniť aj 100 tisíc utečencov.To… Číst vice »