Odbory budou spolupracovat s europoslancem Janem Kellerem

Dnes se v Domě odborových svazů v Praze uskutečnilo pracovní setkání předsedy Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josefa Středuly s europoslancem profesorem Janem Kellerem. Bývalý dlouholetý předseda ČMKOS a europoslanec Richard Falbr letos působení v europarlamentu ukončil a proto největší odborová centrála v zemi má zájem navázat oboustranně výhodnou spolupráci právě s europoslancem Kellerem.

„Problematika zaměstnanosti a sociálních věcí je mi blízká jak z profesního pohledu sociologa, tak i z lidského hlediska. Již léta s odbory spolupracuji mimo jiného i tím, že pravidelně publikuji v časopisu odborů Sondy Revue a v této činnosti budu pokračovat i ve funkci europoslance. Odbory jsou posledním silným a akčním uskupením v Česku, které se nerozpadlo, ani nedegradovalo, a proto mám zájem s odborovou centrálou spolupracovat,“ řekl E-sondám profesor Keller.

Na setkání obě strany domlouvaly, jak a v jakých formách by se vzájemná spolupráce odehrávala. „Profesor Keller bude působit v parlamentním výboru a v oblastech, které jsou prioritou odborů, a tou je zaměstnanost, sociální věci a pracovněprávní legislativa. Budou pro něho dostupné informace, které jsou pro nás zajímavé a rovněž bude moci řadu věcí ovlivnit, nebo dokonce prezentovat naše stanoviska. Na druhou stranu mu můžeme poskytovat aktuální a seriozní informace z uvedených oblastí v regionech, včetně kompletních makroekonomických, legislativních a sociálních analýz našich expertů,“ řekl na setkání Josef Středula.

Předseda ČMKOS má také představu, že by se příští pracovní setkání s europoslancem Kellerem mohla rozšířit o některé předsedy členských odborových svazů. ČMKOS má zájem na tom, aby o práci europoslance Kellera, ale i dalších europoslanců, byla informována široká veřejnost, která by si tak mohla vytvořit reálnější představu a o významu působení českých europoslanců v Evropském parlamentu i o významu Evropské unie pro Českou republiku.

Zdroj: eSondy

4
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Autoři komentářů
mirrorPBSiofajt Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
fajt
Člen
fajt

keller – to je jako, když si antifašista nasadí řadovou uniformu ss, aby mohl bojovat s fašismem společným útokem na poslední, zbylá práva – ten chlap je pro mne mrtvola ( odbory už dávno ). ..

Sio
Člen
Sio

fajt napsal

keller – to je jako, když si antifašista nasadí řadovou uniformu ss, aby mohl bojovat s fašismem společným útokem na poslední, zbylápráva– ten chlap je pro mne mrtvola ( odbory už dávno ). ..

Opravdu by mě pak zajímalo, kdo pro vás mrtvola není?

PB
Člen
PB

Pane Fajt, přečtěte si některé knihy od Profesora Kellera, ať tu nejste za vola.

mirror
Člen
mirror

PB napsal
přečtěte si některé knihy od Profesora Kellera

Právě četba jeho knih vyvolává rozpaky. Milý píbí, že jste nic nečetl, přiznejte se!