Oh, my God

Pršelo. Byl sychravý den, kdy se mraky dotýkají země jako by ji chtěly navždy pohltit. Vedle silnice tekla šedá stoka. Mezi plastovými lahvemi od coly a jinou lidskou špínou, kterou za sebou cestou života zanecháváme, v ní ležela zpola ponořená taška. Taky odpad světa. Taška se třásla. Čouhala z ní vyděšená psí hlava. Byla vidět ze silnice. Člověk – bližní – ještě na zemi existují bližní, sestoupil do škarpy. Donekonečna opakoval slova „Oh, my God, oh, my God“. Nebylo jasné, zda boha volal, nebo mu spílal, nebo jednoduše takhle klel přímo do jeho tváře. Sklonil se a vyzvedl živoucí odpadek v tašce s psí hlavou ze smradlavé stoky na břeh. Bylo na místě pomyslet si, proč to stvoření, které nějaký člověk jako již nepotřebné haraburdí vyhodil, neuteče. Proč alespoň trochu nevyužije té malé šance přežít mezi silnicí a městem, sice jako štvanec a pária, ale být ještě chvíli naživu stojí za to. Nebo ne? Bližní vyndal z kapsy nůž a rozřízl plastovou tašku. Vyňal z ní třesoucí se odpad. Pes měl izolepou svázané přední i zadní nohy. My god. Byl hodný, protože odpad nemá vlastnosti. Jen leží a čeká na to, až zetlí.

Stalo se to někdy v Číně. Z temné jeskyně u města Wuchanu prý vylétli černí netopýři a počali krajem šířit virus. Svými blanitými křídly zastřeli oblohu. Virus se začal zakusovat do lidí. Viděli jsme, jak šel ulicí člověk a najednou padl tváří k zemi a byl mrtev. Pak se virus dostal i do Evropy. Lidé nemohli vycházet ze svých příbytků, nemohli se setkávat, děti nemohly chodit do školy a děly se další divné věci na světě. V té době už nebylo možné si zastírat, že věci, které se přihodily, ať už vinou netopýry šířené hrozby nebo nějak jinak, musely nastat. Bylo těžké snést neodbytnou myšlenku, že události spojené s prapodivnou mrtvou hmotou, která ožívá jen ve spojení s živoucí buňkou v lidských tělech, jsou spravedlivé. Zdálo se, že beztrestnost našich činů končí. Bylo jedno, jakou formu si živá Země, naše planeta Gaia zvolila za prostředek zpytování našeho svědomí. Bylo jedno, koho k tomu použila, zda ušaté netopýry vylétávající z jeskyně nebo si na lidstvo vyšel švarný virus nějak úplně jinak.

Gaia byla naštvaná, jak jsme ubližovali jejím dětem, roztodivným živočichům, co poletují v nebi, chodí po zemi, či plavou v moři. Jak jsme ubližovali jí samé, zraňujíce její kůži, otravujíce její řeky a jezera, jak jsme jí učinili nečistou. Přece moudrý vlk Akéla řekl: „Jsme jedné krve, ty a já.“ Zapomněli jsme na to a vstoupili jsme na okraj propasti. V ní leží zubožení psi, znásilněné děti, vyloupené hodnoty a polomrtvá pravda se svázanýma nohama. Skočíme?

3.6 24 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
orinoko
3. 5. 2021 9:56

Určitě nejsme jedné krve. Nám koluje v žilách krev předků.
Těm na fotce koluje v žilách krev zadků

Praha Krč.jpg
orinoko
orinoko
Reply to  orinoko
3. 5. 2021 10:39

Jsem rád, že se nemusím stydět za náš kraj světa. Stačí jen 20 km několika směry a můžu si sednout a pokecat jako „v šeru dávných věků“ /Eduard Štorch/. U piva. A samozřejmě se i najíst.
Rozcestník je ale zavádějící. Dva názvy jsou snad úplně zabetonované. O to větší naději lze údajně shlédnout v česko-rakouském pohraničí. – Je otevřeno. Prý. Do konce týdne stav zkonTROLLuji.
Na Šeberáku mají skvělou Plzeň. Jak na Spilce nebo Na Parkánu.

Pupek světa.jpg
Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  orinoko
4. 5. 2021 11:03

Gatesovi se ode dneška rozvádějí – vakcíny zlevní :-)

orinoko
orinoko
Reply to  Botičky od Diora
4. 5. 2021 11:58

Jo, jenže přirozené vagíny nikoli. Je to asi 14 dní, co jsem kontaktoval jednu roztomilou mladou, že bych si připomněl mládí. Je prý nová, a tak chtěla 4 klacky. Ne že bych NATO neměl, ale to je silně předražené duo šukandéros. Za to můžu mít 2 až 3 najednou. Ovšem s těžkou nestíhačkou.
Svět se říti do řiti. S emerickými vakcínami, stíhačkami i robertky.

orinoko
orinoko
Reply to  Botičky od Diora
4. 5. 2021 13:25

Jedna, podle nicku žena, jinde napsala –  “ Bakalův (přesmyčka slova Kabala) “ cosi s velkým přehledem.
Svět je plný nadaných lidí. Ale mají problém. Nevědí o sobě.

PPK
PPK
Reply to  Botičky od Diora
5. 5. 2021 0:21

To je jednoduché: Nechtějí platit tak velké daně a tak majetky rozdělují na menší a co nevidět i z nich budou zakládat ještě další a fiktivní nadace na své neočkované dospívající dětičky a další nejbližší příbuzné.

orinoko
orinoko
3. 5. 2021 11:02

Tak já nevím. Celou dobu žiju z informace, že BISS našla ruské obličeje na záznamu z kamer. Někdo je prý prohlédl dodatečně a poznal Skřípala… A najednou toto: “ „Kritici výsledků policejního vyšetřování vrbětické exploze hodně mluví o tom – a zmínil to ve svém zpochybňujícím vystoupení ke kauze i prezident Miloš Zeman – že chybí jednoznačný důkaz fyzické přítomnosti (Anatolije) Čepigy s (Alexandrem) Miškinem (agentů GRU) v muničním prostoru. Takový důkaz ale nejde dost dobře sehnat. Kamerové záznamy v celém areálu a také u detonovaných skladů Imexu – jak číslo 16, tak číslo 12, který v obklíčených a uzavřených Vrběticích vybuchl… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  orinoko
3. 5. 2021 16:42

Takže – Zeman prý poškodil vyšetřování, které vlastně není žádné vyšetřování, ale pouze hledání nějakých důkazů, pro pouze jedinou příspustnou hypotézu, podle které jsme ještě před jejím potvrzením či vyvrácením rozpoutali diplomatickou válku s Ruskem.

Trochu (trochu hodně) mi to připomíná inkviziční způsoby.

Tajné služby mají působit především preventivně – a nebo dodat přesvědčivé a nezvratné důkazy.

Tajných nepotvrzených hypotéz a tajných důkazů, nezveřejnitelných odposlechů, neviditelných heckerských útoků, ale se zaručeně pravou IP adresou … … si za odpoledne u lahve vína vymyslím tolik, že všechny parlamentní komise zaměstnám minimálně na půl roku.

malymax
malymax
3. 5. 2021 11:47

Rozumím Ti, milá Romano.
Pozadí celé plandemie už dávno dešifrovali ti, kteří nesledují pouze propagandu ČT a spřátelených médií, vydávaných jako INFORMACE.
PROTO doporučuji práci, vydanou v Petrohradu v r. 2002, pod titulem :
„Ford a Stalin: O tom, jak slušně žít.“
SNAD pochopíš, KDO stojí za tímto PROJEKTEM, abys nemusela básnit o jakýchsi netopýrech. ( INFORMACE a ZDROJE jsou VŠUDE, jen nebýt líný.)

orinoko
orinoko
4. 5. 2021 13:16

“ Hamáček: Jsem v šoku, toto je nejtěžší okamžik mého života “ Toto česko-moravské lejno vyzvalo tři eurosojuzní dementy k solidaritě. – Vyhostit Rusa. Tady si ten kleprbajn vyžírá následek. MEDYjální smršť. Coronu dirigují hovada jako je Maďar – vyhulovač Chrenka a ten h@ven z Ikemu – Smejkal či jak se jmenuje. IKEM – kdysi slavná záležitost, dneska Sorbona corony svaté. A to mě všude možně vysvětlují, že je hamaforáž je ochlasta typu Kalousek. Tak to opravdu nevím. Jedno ale vím určitě. Je to stoprocentní kretén. Za sou-družku si vzal bývalou studnici ODS. Hamaforáž je odporný slizoun, a gesichtem se mu… Číst vice »

Točmistr
Točmistr
Reply to  orinoko
5. 5. 2021 9:31

Rozkradené zbraně z Vrbětic se rozběhly po celém Tzescu – a prý za to může ten Coudelca:
https://www.youtube.com/watch?v=h9JF8v0yfI4