Ohromující vztahová síť doktora Bartáka

Posledních 22 let se pohyboval mezi mocnými politiky, českými i cizími státními úředníky, církevními hodnostáři a byznysmeny. Dnes s ním skoro nikdo z nich nechce mít nic společného, protože je obviněn ze sedmi závažných trestných činů. Jeho skandální příběh o penězích a ženách v posledních týdnech plní titulní stránky novin. Jmenuje se Jaroslav Barták, je prezidentem a spolumajitelem Polikliniky Modřany v Praze. Mocné postavení však získal jinak, díky Prvnímu československému Lvímu klubu, který založil už v roce 1989. A až do roku 2009 byl v jeho čele.

„Nechť rosteme a letíme, vždy k výšinám,“ napsal před dvěma lety tento první český lev, oficiálně tajemník a charter prezident klubu Barták. Jeho hvězda vskutku rostla. Vybudoval ohromující síť kontaktů.


Bartákova vztahová síť byla sice široká, nelze však tvrdit, že by šlo o průřez celou politicko-byznysovou smetánkou. Prezident klubu se zaměřil zejména na šest oblastí: nejvyšší politickou sféru (prezidenti, premiéři a ministři, diplomati různých zemí, zejména USA a Ruska), církevní hodnostáře, policii a zpravodajské služby, finančníky (banky, pojišťovny a ČNB), resort zdravotnictví (ministerstvo, farmaceutické firmy a zdravotní pojišťovny, zejména VZP), ministerstvo zemědělství.


Celý článek a bohatou fotodokumentaci najdete na České pozici

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments