Oregon

Farmář vystoupil z auta, viděl, že je obklíčený a nemá kam utéct, zvedl prázdné ruce – a byl zastřelen zezadu.

Kdyby to nebylo takto jasně zdokumentované, vynořilo by se plno verzí, jak to vlastně bylo. Máme sklon přehlížet nepříjemné skutečnosti, pokud s nimi nechceme či nemůžeme nic udělat, nebo se jimi prostě nechceme zabývat. Zrovna tak zveličujeme naopak takové skutečnosti, které nás stmelují do „boje“ proti nějakému společnému „nepříteli“.

V tomto případě můžeme jen bezmocně přihlížet a doufat, že totalitární policejní stát bude mít u nás lidštější podobu.

Převzato z ostrova Janiky

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
32 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
hudryper
hudryper
3. 2. 2016 17:17

Čím se liší tato „operace“ od přepadení dostavníku před 150 léty ? Výběrem místa přepadení. Místo překážky v podobě pokáceného stromu v cestě tři auťáky šerifů . Jinak vše podle tradice z dob po
americko-španělské válce na dočasných územích“nikoho“. Měl to být otec sedmi dětí,nemýlím-li se.

Alena
Alena
3. 2. 2016 18:48

ukázka „skutečné“ demokracie.
Nebyl by osvícený panovník lepší řešení?

fajt
fajt
3. 2. 2016 20:07

čistá poprava, práce americké policie při likvidaci závadových osob ( to je tedy každý, který je tímto termínem policii označen ) začíná být legendární. ..

peter.
3. 2. 2016 21:19

Veľa by som za to nedal,že Američania si na takýto spôsob riešenia akýchkoľvekprotestov budú musieť zvyknúť.Americká „demokracia“začína byť v USA nedostatkovým artiklom.Skoro všetku ju vyviezli na svojich bombardéroch do krajín v rôznych častiach sveta o ktorých v Bielom dome a v Pentagone usúdili,že
ju tam potrebujú.Doteraz odstreľovali policajti len Afroameričanov(dúfam,že som to napísal dosť politicky korektne).Teraz si na to budú musieť zvyknúť všetci tí,ktorým by sa zachcelo protestovať.Proti žobračenkám napríklad.Pardón!Proti potravinovým lístkom,na ktoré je v USA odkázaných 47,6 milióna Američanov.
http://otoole.blog.idnes.cz/c/397183/Potravinove-listky-aneb-socialni-davky-v-USA.html

Dana
Dana
4. 2. 2016 2:29

V te casti ziji potomci starych , prvnich setleru, kteri vyuzivaji prazdne pastviny federalni vlady . Nechteji platit najem , ridice se tim, ze tyto pozemky patri americkemu lidu a kazdy si je muze vyuzivat. Okolo kausy v Oregonu figuruji dva klany , Hammond a Bundy. Silne nabozenske a uznavaji jen vladu Bozi, americkou ustavu si vysvetluji po svem a americke zakony nerespektuji. Zacatkem ledna se Hammondove museli nahlasit k podstoupeni trestu ve vezeni, (za zharstvi a pytlaceni na statni pude) , predtim prijuchali pomocnici-anarchiste spolu s tlupou Bundy v kovbojskych kloboucich a oveseni zbranemi. Militanti zabrali a obsadili kancelar… Číst vice »

Dana
Dana
4. 2. 2016 2:42

Jelikoz se zajimaji zdejsi ctenari o blaho americkych indianu, pisi dodatek.
V te ohromne a poloprazdne casti Oregonu ziji jeste potomci indianu, kteri tam byli uz pred prichodem setleru- osadniku a jeden jejich mluvci prohlasil, ze jsou radsi, kdyz stepni pozemky patri federalni vlade, ktera je necha v prirodnim stavu, nez aby na ne nahaneli farmari past sva ohromna stada krav, ktere tuto panenskou prirodu uplne nici.

fajt
fajt
4. 2. 2016 6:27

Dana napsal Zacal rukou smerovat ke kapse a to byl jeho konec. a třebas tam na výzvu fed. policisty sáhnul pro identity card a další kovboj za jeho zády ho zavraždil ( to bude asi nějaký nacvičený signál, na který asi dlouho trénují a študují na svých akademiích ) – ale koukám, že Dana je tady za americkou policii obecně – hele, jaká je vlastně taktika zákroku v zemi, kde je nošení jakékoliv zbraně skoro národní povinností, při služebním úkonu proti řádnému občanovi, je to federální právo silnějšího a rychlejšího ( samozřejmě ten s plackou nikdy nemusí prokazovat svou důvodnost… Číst vice »

Gatta
Gatta
4. 2. 2016 7:24

Na drsných vebech je spousta záznamů podobných akcí. Z USA zvláště . Dávám tedy aspoň jedno, které uvedl také i zde přijatelný zdroj:
https://www.youtube.com/watch?v=JwytoxMuk4U

Je na světě spousta magorů, a mnohdy je situace pro zasahující složitá, ale mnohdy je to jen naplnění starého amerického principu: „Mrtvý indián – dobrý indián“, nebo jak (prý) říkal Stalin: „Je člověk – je problén, není člověk – není problém“.
Ať je to nepohodlný indián, bezdomovec, nebo kovboj …

Gatta
Gatta
4. 2. 2016 7:27

PS
Koment z ke vloženému videu:

16.března 2014, Nové Mexiko, USA
Policejní zásah na 38letého bezdomovce Jamese Boyda, který kempoval na zakázaném území. Poté, co si začal sbírat své věci byl na něj použit flashový granát a policejní pes K9. Boyd vytáhl dva nože a policisté jej zastřelili. Podle vyjádření policejního šéfa v Albuquerque Gordona Edena byl zásah opravněný a policisté nebudou nijak potrestáni.

Aleš
Aleš
4. 2. 2016 8:59

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/393769-assange-je-pripraven-vydat-se-britske-policii.html
Dočká se v samozvané kolébce demokracie J.A. podobného zacházení? Neměl by i při případném odsouzení být propuštěn, protože trest si již odseděl na velvyslanectví. V USA by měl být národním hrdinou, ale ty se od dob vyvraždění Indiánů moc nezměnili. Otázkou zůstává, kam se posunula nejstarší konstituční monarchie světa. Je ještě kolonií výše uvedeného seskupení? Nebo se všechno mění? Nebo GP zasáhne a J.A. bude volný?

Aleš
Aleš
4. 2. 2016 9:02

Od kdy Danovi vadí KKK?

Dana
Dana
4. 2. 2016 15:18

Komentář čeká na schválení, asi kvuli jednomu slovu. Pozmenim teda zneni. Vyzyvat stat, v tomto pripade federalni-celoamericke vedeni k prestrelkam se holt nevyplati, kovbojove vzdy prohrajou. .Zatim nekolik zatcenych a statni budovu Malheur okupuji uz jen 4 pomateni patrioti, kdyz se nevzdaji a zacne -li ozbrojeny konflikt, budou zastreleni a je jedno zda ze predu ci ze zadu. Po tech prohlasenich o „neg…“ uz pro ne nezdvihne nikdo ani malicek. . Cliven Bundy se asi stahne zpatky na „sve “ , indianum ukradene uzemi , ted kdyz je jeho synacek ve vezeni a bude zas klid. Cetla jsem, ze v… Číst vice »

fajt
fajt
4. 2. 2016 15:44

Dana napsal
Dana

to je od tebe ale kozlovitá sračka – takže ty tvrdíš, že farmáři v Oregonu byli podstatě takoví squatteři s dobytkem a táhli amerikou jako šílení nomádi, až FBI udělal pořádek a jednoho pro výstrahu picla do zad :-), tedy vy ale máte v tý emerice poměry…a co ruďoši, vrátí jim FBI obsazené území a nebo bude nový little bighorn?? ..)

to je jedno
to je jedno
4. 2. 2016 19:46

Alena napsal ukázka „skutečné“ demokracie. Nebyl by osvícený panovník lepší řešení? Aleno, možná byl – ale jak najít osvíceného panovníka? To do doby, než začne panovat, jednoduše nepoznáte. Co se týče zastřeleného farmáře. Nemohu soudit z videa oprávněnost či neoprávněnost střelby – z toho moc není poznat, co se tam semlelo, ale obecně je smrt člověka pro mě otřesná. Já mám totiž z videa dojem, že farmář šel hlubokým sněhem ve škarpě a otočil se za policistou, kterého měl za zády, a nějak se zamotal a pak mu ruce šly nějak divně dolu, a jak policisté přestali ruce chvíli vidět,… Číst vice »

Dana
Dana
4. 2. 2016 21:06

Fajt Me pomery v USA velmi vyhovuji, byt nejsou perfektni. Jasne, ze tihle farmari jsou squateri, jenze uz po mnoho let a tak se domnivaji, ze maji na ty pozemky automaticke pravo, pricemz ale na ty hektary nemaji zadne vlastnicke papiry. Pozemek sebrany indianum si formalne nikdy nekoupili, je to obrovsky kus zeme. Stat se konecne rozhodl, kdyz uz trampluji pudu, ze budou muset plati najem, coz oni odmitaji.. Farmar Bundy pase tisicihlave stado skotu v Nevade a dluzi snad miliony za najem prerie, kravy prodava a za to take nechce platit dane. Ze jako je jeho ustavni pravo, nepouzitou… Číst vice »

peter.
4. 2. 2016 21:37

Dana napsal Pozemek sebrany indianum si formalne nikdy nekoupili Dana: Pripájam sa k fajtovej otázke :Vráti vláda inkriminované pozemky pôvodným majiteľom t.j.indiánom? Čo sa tej „popravy“ týka,tak ja som možno romantik,ale zastreliť chlapa so zdvihnutými rukám a odzadu,považujem za sprostú a zákernú vraždu.Píšete,že zastrelený naznačil pohyb rukou k zbrani.To u vás odstreľuje polícia podľa vlastného uváženia len na základe toho,či vzdávajúci chlap pohne zdvihnutou rukou?Ak áno a naši poliši by si z nich mali zobrať príklad,tak do roka by sme sa zbavili všetkých kriminálnikov či už skutočných alebo nie.Vinných alebo nevinných.Hja,Amerika.Zem neobmedzených možností! A možno aj áno,len nie pre každého.Treba… Číst vice »

fajt
fajt
4. 2. 2016 22:21

peter. napsal
peter

já bych se Daníka ještě zeptal, jestli mají ve státech vůbec soudy a nebo je už v rámci demokratických reforem a úspor zrušili – pak by tahle vražedná práce americké policie dávala i smysl. ..)

hudryper
hudryper
4. 2. 2016 22:59

Ať má Daník také nějaké informace z Česka,může si přečíst dnešní článek z Parlamentních listů :
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Jiri-Vyvadil-Ten-parchant-Schapiro-dostal-skvele-na-prdel-Neni-zas-tak-spatne-zit-v-takove-zemi-420406

Dana
Dana
5. 2. 2016 0:40

Ano, policista ma pravomoc uznat behem zlomku vteriny, zda bude strilet. . La Vay neuposlechl , nezastavil se a ruce nad hlavou, nebo na hlave, nedrzel. Takze zastreleni je opravnene. Statni sniperi, co strili na cil ze vsech uhlu, jsou na to vyskoleni.. Kdyby francouzsky sniper zastrelil teroristy ze zadu v Parizi, jiste by nebylo tolik obeti pri Charlie Hebdo utoku. To je smutne, ze Ceska republika nevydala teroristu Ali Fajada, ale uskodili jste si sami, cachrujete s darebaky. Timto dala CR signal vsem radikalnim muslimum, ze v Cesku jsou chraneni. Toho si jiste vsimnou i radovi asylanti a zkrze… Číst vice »

fajt
fajt
5. 2. 2016 6:07

Dana napsal Indiani dostali velke reservace , tam at si hospodari…. to jsou věci, Peter, daník nás odbude jednou větou, a ještě vyloženě otrokářskou, prý jim musí stačit rezervace, asi tak samo jako nakonec zbytku světa , kde vleze a násilně se roztahuje americký agresívní element, kdyby francouzi nebyli ve vleku amerického neokolonialismu a jejich vláda nebyla přespříliš kolaborantská ( ale to je problém celé EU ), tak by si problém imigrantů, ale v podstatě celý státní provoz a kulturu třebas zařídili jinak, pak by pravděpodobně neexistovala ani tak stupidní provokačka značky Charlie Hebbo a francouzští snajpeři by mířili na… Číst vice »

fajt
fajt
5. 2. 2016 6:08

…a přitom kurwit jak historii, tak i dobré civilizační mravy. ..)

Aleš
Aleš
5. 2. 2016 6:36

hudryper napsal

Ať má Daník také nějaké informace z Česka,může si přečíst dnešní článek z Parlamentních listů :
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Jiri-Vyvadil-Ten-parchant-Schapiro-dostal-skvele-na-prdel-Neni-zas-tak-spatne-zit-v-takove-zemi-420406

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Velvyslanec-Schapiro-zuri-kvuli-Fajadovi-Cesi-pry-povzbuzuji-teroristy-A-Sobotka-tvrde-kontruje-420384

A teď by mohl Zeman uklidnit vášně a Sobotku pochválit v přímém přenosu.

fajt
fajt
5. 2. 2016 7:02

Aleš napsal
A teď by mohl Zeman uklidnit vášně a Sobotku pochválit v přímém přenosu.

a za co, že neví, co mu dělají zpravodajci v práci a nebo za dětinsky provedenou PR akci na zlepšení obrazu kolaborantské vlády ( to vše pod dohledem jednoho přitepleného amíka )?? – já bych se na místě Zemana Bohoušovi vysmál do ksichtu ( teď má dobrou příležitost ) …ale chápu, z vaší strany jde o ironii. ..)

Slobo
Slobo
5. 2. 2016 13:53

Tarasova terasa kchodl | 4.2.2016 (10:45) OT: Poslední vývoj oregonské policejní vraždy je zajímavý. Svědkyně (18 let) prohlásila, … … … embecko | 4.2.2016 (10:51) To by vysvetlovalo, proc najel s autem do zaveje- nebyla to snaha ujet, ale normalni bouracka po strelbe na auto. Tak to sedi coby vyhodnoceni zaznamu, protoze na tom manevru neco nesedelo. kchodl | 4.2.2016 (11:00) Přesně tak. To od začátku nesedělo, to by nebyla normální reakce. Finicum nebyl opilý ani zfetovaný, takže tohle nenormální chování muselo něco vyvolat. No a jak se ukazuje, byla to střelba po autě. Ondřej | 4.2.2016 (16:32) Dobré je… Číst vice »

Dana
Dana
6. 2. 2016 4:42

Velmi hezky pohreb mormona, ti si na posledni cestu do nebe potrpi. . Finicum jiste do nebicka pujde, pac jako pravy mormon mel hodne deti, vcelku jedenact – , oni totiz veri, ze kazde dite je stupinkem do nebe . (Z toho by si Cesi priklad vzit mohli, kazda zena by mela mit nejmene 8 deti). Tez je legracni, jak se mormonska sekta utvrzuje, ze panbuh dal bilemu , krestanskemu muzi celou Ameriku, protoze indiani jsou pohani nepokrteni a takovou krasnou zemi si nezasouzi… Jo, mormoni jsou patrioti… :-) Ta kavalkada s vlajkami je typicky redneckovska, jako za casu otrokarstvi,… Číst vice »

fajt
fajt
6. 2. 2016 13:56

si říkám, jestli samotná americká korporace nepotřebovala nějakého mučedníka jako sůl, a tento farmář jako by jim z nebe spadl, tady by se taky mohla začít řízená akce ( samotnými neocony ) zvaná sbohem spojené státy…třeba. ..)

Honza999
Honza999
6. 2. 2016 20:51

Po shlédnutí videa začínám přemýšlet nad tím, co nám vlastně na těch komunistech tak moc vadilo….

Slobo
Slobo
7. 2. 2016 7:39

Fajt
daj -prosim- jednostop.`stavnaty koment
na temu
http://motoride.sk/video/3641/policajt-vs-biker-dohra-na-sude-vyhra-180-000-usd.html
slobo 07.02. 2016, 7:34
【ツ
…potom ho prasknem
do tej konsum-cenzorskej stoky
____________________________________
http://i2.wp.com/www.copblock.org/wp-content/uploads/2015/04/Lady-Liberty-I-Cant-Breathe-e1428520090772.jpg?fit=599%2C353&resize=350%2C200

fajt
fajt
7. 2. 2016 9:51

Slobo napsal
Slobo

bikera jsem poslal do světa, opravdu, emerická policie to je kapitola sama o sobě. ..)

https://www.youtube.com/watch?v=x76VEPXYaI0 – ve třiceti třech letech dostat infarkt to je opravdu mazec. ..

https://www.youtube.com/watch?v=k0GO0RfhYdo

Slobo
Slobo
8. 2. 2016 6:46

Fajt dik
Tož pozdravujem aji blahoslavenu.. 【ツ za Marku, frau Merkel
____________________________________________
comment image
08.02. 2016
6:29
http://motoride.sk/?P=phorum&tema=turistika&tid=61878&ORDER=v