Orgie greténismu

…aneb Nutriční uhlíková stopa člověka

Jak národu českému už před dvěma lety sdělila výzkumná pracovnice Karlovy University Dana Kapitulčinová v rozhovoru s politicky uvědomělou novinářkou Drtinovou z DVTV, často se prý my Češi stravujeme velice nevhodně. Proč? Inu proto, že občas i jíme vepřové řízky – pokud už vůbec na ně ještě máme (peníze a zuby).

Zanecháváme totiž pak za sebou tak zvanou nutriční uhlíkovou stopu vinou toho, že my to vepřové maso totiž jíme nezodpovědně, aniž bychom si zjistili, zda ta prasata náhodou nepocházela z životního prostředí nevhodných velkochovů, namísto z prasečích výběhů v nějaké volné, např. lesní či luční přírodě.

No dobrá. Ačkoliv je sice normálnímu a logicky uvažujícímu člověku jasné, že tak zvaná „nutriční uhlíková stopa člověka“ je jen jedním z dalších pavědeckých výmyslů oboru zeleného náboženství posledních let a mohlo by nám to být všechno lhostejné; jen kdybychom netušili, že už zase jsou za touto aktivitou skryty další peníze, které nás to v budoucnu bude stát.

Nejen, že dalšími daněmi politikům zaplatíme tenhle pavýzkum nevědecky vyspekulovaného množství metanu v prdech krav, prasat, lidí a dalších zvířat, ale především totiž zaplatíme dražší maso obchodníkům, kteří si právě tohle všechno účelově vymysleli.

No a když už nám ta paní vědkyně sdělila, že prý bychom udělali opravdu móóc dobře, kdybychom namísto řízků jedli raději stravu rostlinnou, protože ta prý je k životnímu prostředí mnohem šetrnější, tak mne napadlo, zda i ji někdy v hlavě napadlo, že když budeme jíst jen ty rostliny, tak že právě ty rostliny pak v přírodě budou chybět, čímž poklesne světová fotosyntéza a logicky pak relativně stoupne i ta „vědecky“ zkoumaná nutriční uhlíková stopa nás lidí a zvířat.

A tak jsem velmi zmaten a prožívám rozpaky. Podle mého názoru totiž, zřejmě ani sama milá paní vědkyně možná vůbec neví, či snad z mládí na to zapomněla, co to asi udělá s jejím trávicím traktóórem, až si zase někdy v budoucnu dá v hospodě třebas obyčejnou českou zelňačku. A nemusí tam pan kuchař vůbec dát ani špetku fenyklu.

Stanův komentář: S uhlíkovou stopou, skleníkovými plyny a koloběhem uhlíku, vody a dalších důležitých látek, stejně jako vztahy v potravním řetězci a úlohou jeho jednotlivých článků, je to vše mnohem složitější. Jen mě mrzí, že politických diskusí se téměř nezúčastňují vědci. Jako by se báli, že cokoliv řeknou, bude použito proti nim.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
21 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jan Kristek
Jan Kristek
23. 2. 2020 12:02

Copak zelňačku! Ale co musej jíst v té Anglii? Před pár dny se objevil na netu článek, ve kterém psali, že zkoumáním 1600 britských žen odhalili, že jsou všechny tak nadmuté, že z toho důvodu odmítají sex…

J. Hruška
J. Hruška
23. 2. 2020 13:20

Copak zelňačku! Ale co musej jíst v té Anglii? Před pár dny se objevil na netu článek, ve kterém psali, že zkoumáním 1600 britských žen odhalili, že jsou všechny tak nadmuté, že z toho důvodu odmítají sex…
Omyl. Ne nadmuté, ale naduté.

Ladislav Hinner
Ladislav Hinner
23. 2. 2020 15:44

O vepřovou nás připraví obohacující přišedší , ale co budou ti jiní chudáci jíst na rautech? Aha, krevetky a kaviár…

idiotronic
23. 2. 2020 20:22

Původně jsem chtěl k uhlíkové neutralitě navrhnout ještě dusíkovou, ale našel jsem výstižnější slogan¨:

Ani tato babylónská věž nebude dostavěna.

(Petr Robejšek o vztahu ČR vs. EU, facebook, zobrazeno na http://www.vlasteneckenoviny.cz)

Aleš
Aleš
23. 2. 2020 21:06

Proč se neúčastní, Stane, naši slavní vědci? Mají nadělané v gatích. 30 let předstírali činnost, dělali si pavědecké doktoráty na poddruhy bezvýznamných breberek, na nekonečné až nesmyslné překopávání taxonomie, doktory, inženýry, magistry a bakaláře operace CTRL C + CTRL V ani raději nerozebírejme. Socioekonomická geografie je v pasti transformačních lží a wahingtonského konsensu. Politická geografie je nulová oproti té před rokem 1990. Územní plánování ve stavu totální apokalypsy. Pár solidních chemiků či fyziků to nespasí, když od svých kolegů z biologie či geografie a aplikovaných oborů či odvětví jako např. lesnictví či zemědělství nedostanou ty správné podněty pro rozbory a… Číst vice »

Aleš
Aleš
23. 2. 2020 21:45

Dnes jsem zjistil, že pár greténů spřahlých s větrnou lobby a politikem a ředitelem divize sadů u 4. největšího agropodniku v republice v jedné osobě chce u nás prosadit na hranici CHKO větrníky. Výkon nula od nuly pojde, náš srážkový a větrný stín má dopad na účinnost nejbližší elektrárny, ale zničí vzhled jižní části CHKO. Zelňačka je krásná francouzská komedie. Šlichta, která je uvařena tematicky v euroatlantském prostoru je absolutně nepoživatelná. PPK žel bohu tohle téma vždy trochu zjednodušuje. Ale rozumím, že ho sejří, když dav jde jak slepý za zvuku krysařovy píšťaly. To zjednodušení částečně omlouvá ty, co udržují… Číst vice »

racek
racek
24. 2. 2020 0:38

Vcelku bych souhlasil, Aleši, ale ministr Toman je asi nejschopnější ministr zemědělství za posledních 30 let. Méně mluví, více koná. Bohužel politickou lobby, propagující greténismus a ovládající média a ministersvo životního prostředí, zatím nezvládl nikdo. Tam hledejme příčinu. A řešení problému? Problém nejsou technologie, problém je přelidnění. Prostě politika jednoho dítěte všude a hned. A dítě na povolení. Ale to víte, nad přežitím lidské rasy a téhle zeměkoule ční tzv. lidská práva … i nad přírodou, která nás živí, že. No jo, vždyť lidská práva „těch co ráno nevstanou, i když taky dostanou“ taky převyšují práva těch, kteří vstávat musí… Číst vice »

idiotronic
24. 2. 2020 6:41

Problém je přelidnění. A dítě na povolení.

Na http://www.svejdos.cz autor zjistil, že když uživíme jedno dítě v Africe, stojí nás to
1600 korun ročně (půl dolaru denně). Za to si můžeme koupit jedny ,,veganské boty“ (Google skutečně zná tento pojem). Kolik dětí by se uživilo, kdyby nebyla fotovoltaika dotovaná ?

racek napsal
A dítě na povolení

Aleš
Aleš
24. 2. 2020 13:53

racek: Jeden z nejschopnějších možná ano, vtip je v tom, že být ministrem zemědělství není u nás zrovna etalon schopnosti. Navíc problém nemusí být vůbec v hlavě ministra, ale u jeho hlavounů, co má pod sebou a v dalších pracovnících ministerstva.

racek
racek
24. 2. 2020 22:06

Asi tak.

Aleš napsal

racek: Jeden z nejschopnějších možná ano, vtip je v tom, že být ministrem zemědělství není u nás zrovna etalon schopnosti. Navíc problém nemusí být vůbec v hlavě ministra, ale u jeho hlavounů, co má pod sebou a v dalších pracovnících ministerstva.

Točmistr
Točmistr
25. 2. 2020 13:29

Souhlas s článkem, už dlouhodobě si připravuju u kolegy na “Kose” pokračování článku, kde bych to vzal z jedné vody na čisto. Bude toho víc, ale ty věci typu blábolů o řízcích je opravdu snadné vyvrátit, k tomu stačí znalost koloběhu uhlíku. Podle současných teorií, všechny prvky těžší než helium vznikly v jádru hvězd, což se týká i uhlíku. Živočichové a rostliny nemají schopnost uhlík vytvářet, musí si tento pro život zásadní prvek brát z toho, co tu už je, a moc toho tady na Zemi není, většina naštěstí vázaná v atmosféře a horních geologických vrstvách planety. Většina v atmosféře… Číst vice »

Aleš
Aleš
25. 2. 2020 14:06

Pokud k nějakém růstu obsahu CO 2 ve vzduchu dochází, zároveň samozřejmě dochází ke zvýšené intenzitě fotosyntézy vážící CO 2. Vztahy samozřejmě nejsou lineární, jsou dotčeny i jinými faktory jako teplota, srážky, světlo…
Právě překopáváme růstové tabulky stromů vytvořené rakouskými, německými a švýcarskými lesníky v 19. století. Stromy jinak přirůstají díky změněným podmínkám.

Patrik
Patrik
26. 2. 2020 9:18

Ono než říct, že se blíží hladomor, je lepší hovořit o kravských prdech a o uhlíkové stopě. Přitom i tomu nejobyčejnějšímu sedlákovi musí být jasné, že ještě rok-dva sucha a nebude mít čím nakrmit krávy ani prasata. „Až dva tisíce korun za balík sena, který loni stál pět set. Taková je aktuální cena krmiva. Kvůli extrémnímu suchu se skot a koně nemají na čem pást, zvýšená poptávka po seně tak vyhnala ceny na historické maximum. Jenže sklady prodejců jsou už prázdné. Chovatelé se tak obávají, že jim nezbude nic jiného, než poslat zvířata na jatka.“ https://www.kurzy.cz/zpravy/463402-sucho-vyhnalo-vyse-take-ceny-sena/ A prasata? Ta jsou… Číst vice »

Aleš
Aleš
26. 2. 2020 13:10

Patrik: Jde to mnohem dál. Koloběh vody je natolik narušen, že tahle sušší perioda může mít takové následky jako ekosystémovou změnu na úrovni biomů a posun ve výškové vegetační stupňovitosti. Stejně tak může být problém nejen v tom, že nebudou co mít pít nejen hospodářská zvířata, ale nebude voda i pro suchomilnější plodiny a nebudou mít co pít lidé, včetně těch mocných, kteří se domnívají, že oni budou mít vždycky dost a válka o vodu se bude týkat jen chudých. Idyoti se smáli, že v Sovětském svazu a později v postsovětských republikách vyschlo velké Aralské jezero, byla to voda na… Číst vice »

orinoko
26. 2. 2020 15:06

Zajímavá diskuse. Hodně věcí k premysleni. U mě osobně o to vice, že jsem v nějaké krabici našel staré Svědectví /P. Tigrid/ . Je z doby 1989. Sametová kurvicka ještě ani nahodou nebyla v INkubatoru, nehledě NATO, že jsem zatím nigde na žádné stránce nezaznamenal jméno současného kultika, Veny von Marlboro. …. 30 let tomu nazad. Už tehdy některé clanky psaly o tom, že Evropu ohrožují hordy migrantu, které jen komplikuji řešení některých velmi aktuálních temat, napr. ekologickych. Kravské prdy do médií přinesly až pozdější Grety deGENERATION. Tehdy byla aktuální zvýšená sluneční činnost, která byla beze zbytku prokazana. Česká TV… Číst vice »

Patrik
Patrik
26. 2. 2020 17:39

Aleš: Koloběh vody, ano, o ten jde. Egypt rok co rok čekal na záplavy na Nilu, protože bez nich by nenaplnil sýpky. Když kolem roku 2100 p.n.l. přišla velká sucha (tehdy zkolabovala celá severní polokoule), národy se stěhovaly k Nilu. Někde tam je zřejmě první poučení globalistů, že na způsob Egypta si musí všechny zdroje přivlastnit, aby nejen měli pro sebe, ale na příděl i pro své otroky. V současnosti však je planeta ve stavu, v jakém nikdy nebyla především v tom smyslu, že je přelidněná a že národy se tedy už za vodou nemohou stěhovat jen tak volně jako… Číst vice »

Patrik
Patrik
26. 2. 2020 18:03

Generál Petrov o klimatické konferenci v Johannesburgu a o válkách o vodu
https://www.youtube.com/watch?v=LwjedRV8r7c

Konference v Johannesburgu proběhla v roce 2002
https://en.wikipedia.org/wiki/Earth_Summit_2002
předcházela ji konference v Rio de Janeiro v roce 1992, kde vystoupila předchůdkyně Gréty
https://www.youtube.com/watch?v=oJJGuIZVfLM&t=13s

Aleš
Aleš
26. 2. 2020 19:28

Nemyslím si, že by planeta již byla přelidněná. Problém je v tom, že si někdo chce nárokovat mnohem víc, než má a než pro normální život může potřebovat. URVI a ORVI a co nemůžeš aspoň zku…

zedd II.
zedd II.
27. 2. 2020 6:26

Minulý týden jsem byl nucen sjet z dle mapy plánované cesty a vzít to zkratkou přes doly a lesy. Jistě to znáte: Cesta je sice na mapě, ale v reálu je zaoraná nebo zarostlá trnkou a šípky. Náhoda to byla nakonec šťastná, neb jsem narazil na zahloubené a regulované koryto Jesenického potoka. Jde o nějakých 900 metrů, které byly původně bažinou. Ostatni ve spodní části navazují zbytky lužního lesa. Hned jsem pojal ideu koupit nudli přilehlého pole, regulaci co 50m rozkopnout a z uvolněných tvárnic udělat spíš symbolické hrázky. Je k tomu přilehlý listnatý les, takže se koryto rychle zanese… Číst vice »

zedd II.
zedd II.
27. 2. 2020 7:21

Svěřil jsem se se svým nápadem kamarádovi, který má mlejn bez vody a suchou louku bez sena. Dlouho jsem se tomu termínu bránil, ale v jeho případě je greténismus zcela na místě. V podstatě se mi vysmál a doporučil mi, abych se spíš věnoval boji s fosilním C na osobní úrovni, což v jeho pojetí znamená mít všechno na baterky. Jeho reakce byla až překvapivě popudlivá a na podobnou jsem narazil i dřív v A2. Na obnovu vodotečí, zadržení vody v krajině, zlepšení kvality orné půdy, zvýšení biodiverzity … všechno to, co se dá udělat tady a teď s minimálními… Číst vice »

Aleš
Aleš
27. 2. 2020 8:10

zedd: Pěkné.