Orwellův svět

Notorický lhář a humanitární bombardér je ikonou pravdomluvnosti a lásky.

Válečník, za kterým jsou haldy mrtvol v mnoha státech světa a který přivedl svět k nové studené válce až na práh horké 3. světové války, je nositelem Nobelovy ceny míru.

Křesťanský papež pomáhá islamizovat Evropu a líbá muslimům nohy.

Přistěhovalci, kteří za pomoci západoevropských „cestovek“ přijíždějí ve statisících do Evropy nafurt prý jako váleční běženci (běženci se po válce obvykle vracejí domů), přičemž z jednoho milionu jich není po roce legálně zaměstnáno ani jedno sto jedinců, kteří přicházejí do „židokřesťanské“ Evropy většinově zavádět svůj právní a hodnotový systém šaría a dopouštějí se zde v masovém rozsahu kriminality, jsou považování za evropské obohacení.

Nacisté jsou považováni za bojovníky za demokracii a jsou jim otevírána vrata do Evropy, islamističtí radikálové a teroristé za umírněnou opozici.

Saúdská Arábie – jeden z nejkrutějších totalitních režimů – je považována za spojence Západu při šíření demokracie a svobody a v OSN bdí nad dodržováním lidských práv.

Mezinárodní spekulant v oblasti kurzů měn, který nepřímo organizuje šíření násilných politických převratů v mnoha zemích světa, je považován za nezištného mecenáše a autoritu v oblasti humanity a lidských práv.

Výsledky demokratických voleb a referend jsou demokraty opakovaně zpochybňovány, pokud se jim nehodí do krámu. Diktátoři z Berlína a v Bruselu šíří vnucenou „demokracii“ po celé Evropě.

Takzvaná sociálně orientovaná  levice podporuje mezinárodní oligarchii, šíření neoliberalismu a všemožně podstrojuje nadnárodnímu kapitálu.

Oběti druhé světové války jsou zaměňovány za její hlavní viníky a naopak.

Národní poklad ze sbírek předků byl prošustrován spekulanty. Na hroby předků plivou přepisovači historie. Z husitů jsou najednou zločinci, národní obrozenci a vlastenci jsou xenofobní nacionalisté, pátá sudetská kolona, která otevřela cestu protektorátu, k  okupaci a k druhé světové válce, je nevinný beránek.

Spojené státy, které v masovém měřítku porušují mezinárodní právo a jsou za všemi válkami a převraty v posledních 27 letech, vměšují se do vnitřních věcí všech států světa, všechny špiclují a všem vyhrožují „kroucením rukou“, odsuzují druhé za agresivitu, vměšování do vnitřních věcí, hackerské útoky a podobně.

V jakém světě to žijeme?

Přejít do diskuze k článku 13 komentářů