Oslavy startu Světového pochodu za mír a nenásilí

Milí přátelé,

jak jsme již psali, jednou vyhranou bitvou rozhodně nekončí úsilí za svět, ve kterém se již nebudeme muset obávat jaderných zbraní, cizích základen, napjatých mezinárodních vztahů atd. Pokračujeme tedy a nyní je před námi událost obrovského významu, která spojuje hlas lidí po celém světě žádajících mír a nenásilí.

Již tento pátek 2. října, na Mezinárodní den nenásilí, odstartuje z Nového Zélandu Světový pochod za mír a nenásilí, projekt mezinárodního významu, k němuž se připojilo přes 3000 organizací a tisíce osobností z celého světa, mezi nimi držitelé Nobelových cen, slavní umělci a sportovci, hlavy států, ale také samotné státy, regiony či města. Seznam podporujících pochod »

Oslavy startu pochodu proběhnou 2. října na stovkách míst ve světě a Česká republika samozřejmě nebude pozadu. K slavnostnímu zahájení pochodu se různými akcemi připojí lidé v osmi městech po celé republice.

Již v předvečer dne nenásilí, ve čtvrtek 1. října, proběhne první z akcí v Českých Budějovicích. V pátek bude následovat Praha se Studentským fórem a vypouštěním thajských luceren na akci „Světla nad Prahou – Light the future“. Světový pochod podpoří také ve Zlíně, krajské metropoli, která se oficiálně připojila k pochodu, stejně tak jako město Prachatice. Další akce proběhnou v Pardubicích, Ostravě, Písku a v Jevišovce. (Více o všech akcích níže.) Pokud můžete, zúčastněte se akcí také, pomozte rozšířit informace o akcích a celém pochodu dál a sledujte aktuální informace na www.svetovypochod.cz.

2. říjnem to samozřejmě nekončí, ale naopak nás čeká měsíc intenzivních příprav na začátek listopadu, kdy v Česku vše vyvrcholí příchodem Světového pochodu do České republiky. Na 1. až 3. listopadu připravujeme tři velké akce v Praze: galavečer s osobnostmi, konferenci v senátu a multikulturní „mírparty“ s pochodem a alegorickými vozy. Proto, pokud se vám tento projekt líbí a rádi byste se zapojili, nyní je ta správná chvíle. Můžete se připojit k organizování těchto akcí, nebo pomoct v jejich průběhu. Velice aktuální bude v době pochodu také překladatelský tým, díky kterému budeme moci informovat o všech akcích ve světě, které v rámci pochodu proběhnou. Další informace najdete na webu v sekci Jak se zapojit »

Oslavy startu Světového pochodu v České republice:

1.10. České Budějovice: Večer na podporu Světového pochodu »

2.10. Praha: Světla nad Prahou – LIGHT THE FUTURE »

2.10. Praha: Studentské fórum »

2.10. Zlín: Světový den nenásilí ve Zlíně »

2.10. Ostrava: Živý symbol nenásilí »

2.10. Pardubice: Prezentace Světového pochodu »

2.10. Prachatice: Start světového pochodu v Prachaticích »

2.10. Písek: Koncert kapely GUERRILLA »

2.10. Jevišovka: Na kole za mír a nenásilí »

S přáním hezkého podzimu tým hnutí Nenásilí

www.nenasili.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments