Otázka – Odpověď V. V. Pjakina ze dne 15. 2. 2021

Knihu V. V. Pjakina Svět křivých zrcadel si můžete objednat na webu zakazanevzdelani.cz

Lavrovovo prohlášení směrem k EU * Váš dům je náš dům * Jelcinovi dvojníci * Krize Západu, Severní proud a tajemství amerického břidličného plynu * Co spojuje Talerhof a Terezín * Vypovězení velvyslanců u příležitosti Borrellovy návštěvy * Proč se Rusko nesmí vzdát Minských dohod * Nebýt opičkami tahajícími kaštany z ohně za jiné * Proč ruská centrální banka neuposlechla doporučení MMF? * Putinovo neveřejné setkání se šéfy médií * Psychologie fňukala a pět druhů sociální idiocie

K dispozici nový web Koncepce sociální bezpečnosti https://kob-forum.eu/

Překlad a titulky: Irena

3.9 16 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
38 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Hudryperman
Hudryperman
21. 2. 2021 9:39

V rozporu mezi proklamovanou politikou se Pjakin nechal unést svým špatně skrývaným
ruským nacionalismem.Poznámka o tom,že by ti polští „šlechtici“ zasloužili pořádnou lekci se dá s úsměvem ještě akceptovat,ale tvrzení,že je Waršava ruským městem, to je
už silně za čárou.Překvapilo mě,že při vyhoštění 3 západoevropských diplomatů šlo dle
Pjakina o velvyslance. To jsem se nikde předtím nedověděl.Je to vůbec pravda?
Myslím,že zřejmý sebevědomý obrat v ruské zahraniční politice k nekompromisnímu vyžadování požadavků by neměl být provázen projevy velkoruského šovinismu. To by
bylo kontraproduktivní a zcela v rozporu s tradiční ruskou i sovětskou zahraniční politikou.

orinoko
orinoko
Reply to  Hudryperman
21. 2. 2021 10:23

No vidíš to, já u Pjakina vždycky ještě něco dělám, a Tebou uvedené mi nějak ulétlo. Nejsem si jist, normálně říkám , že Rusové nakopali svinsky do covid bochníků tři záchudní prasata. Myslím, že o vrcholně vyslané lobotomiky nešlo. To by byl jiný kvikot. Předpokládám, že šlo o nějaká subalterní lejna. Nicméně jedno bylo polské, tak proč Varšavu neoznačit za ruskou? Skvělé bylo načasování. Letošní zima oslavující kreténismus dědské kurvičky Grety je mimořádně povedená. Motá palice, komu jen může. Bordelmamá MerkHELL zapomíná na blicím pultu v Říšském sněmu svůj vlastní trojitý covid respirátor, felčarská nordická rasa tamtéž odmítla ošetřit jednu… Číst vice »

PPK
PPK
Reply to  orinoko
21. 2. 2021 11:47

Při názorovém hodnocení politiků tak totální kolonie jako je Česko, by si měl člověk zachovávat zdrženlivost a soustřeďovat se na faktické objektivní příčiny a důvody jejich jednání. Položit si otázku, co ještě český „šéf“ a politik udělat může a co už nemůže v rámci své nesuverénní provincie. A co už vůbec udělat bez trestu všem – nesmí. Zda tedy alespoň nějak manévrovat a neodstoupit a nenechat prostor jen domácím zrádcům a gaunerům bez svědomí. Ono totiž – lacinou kritiku bez představy zodpovědnosti, to umí kdejaký troll, že…

Last edited 1 rok před by PPK
orinoko
orinoko
Reply to  PPK
21. 2. 2021 12:18

Kdysi jsem si kladl otázku, co vlastně může změnit zhmotnělá tma v Emerice? Zanedlouho se ukázalo, že prakticky nic. Zhmotnělou tmu i následujícího Trumpifajksla stran Sýrie opakovaně muselo umravnit Rusko. Konkrétní otázka, soustruhu? KDO konkrétně vodí občana Babáka po takových hrůzách, jaké tu předvádí? KOMU je občan Babák odpovědný? Tobě tedy zcela určitě ne. Ty létáš ve světě siločar bez odpovědnosti, kterou požaduješ po druhých stejně jako Pytel z Hnízda. Soudruh Babák už nefunguje ani jako managor, natož krizový. Neexistuje žádná odpovědnost, jen jakási améba, kterou doporučuješ druhým, aniž bys sám byl za něco odpovědný. Co vlastně děláš? Teoretizuješ o… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  orinoko
21. 2. 2021 12:25

Víš čím už tejden topí a svítí v Texasu?
Kapitalizací googlu a akciemi apple :-))))

orinoko
orinoko
Reply to  Botičky od Diora
21. 2. 2021 12:52

No aspoň něco mají. A bude toho více. Austrálie se postavila na zadní a po ní snad i Kanada. Sice nejde o Google, aspoň myslím, jde o ksichtoknihu a podobné dobroprdy, ale nějak se to množí. Pruhovaný dědek s pemperskou nestíhá cestu mezi hajzlem Schoenbrunu a ochmatykou. Nevím, jestli to víš, ale ten debil v Emerice v Jedové chýši se dopustil obřího přešlapu, jaký snad doposud mezi Emerikou a Ruskem nebyl zaznamenán. On personifikovaně zaútočil na Putina jako že je Rusko. Ani jeden z největších emerických válečných rypáků si něco takového nedovolil. Ani Reagan , ani Nixon neřvali – Brežněve… Číst vice »

Bety
Bety
Reply to  orinoko
21. 2. 2021 13:56

Mylím že PPK měl na mysli pouze to, že valná většina našich politiků by být u vlády stejně srazila paty a poslouchala, a že by někteří mohli být ještě “ snaživější“ o tom snad není sporu, i když už takhle je to na zvracení. A já bych ho neurážela, protože informace je třeba šířit.
Já se snažím mluvit s každým, kdo se mi připlete do cesty a s potěšením zjišťuji, že osm z deseti víceméně sdílí můj názor, aspoň co se kovidšílenství týče.

orinoko
orinoko
Reply to  Bety
21. 2. 2021 14:24

Pak by se měl naučit psát. Také něco jiného, než traktáty jak vystřižené z brožury pro kaposvazáky. Vyšvihl se na úroveň vitty a embéčka. Ale to je vedlejší.
Mimochodem, dneska to rozštípl , a ty také. Fagan by konkrétně tobě udělal Aristotelovský rozbor bez jediné známky arogance, ideologie a předsudků. A naprosto přesný.
A pokud jde o toho onýho…
Dneska mi definitivně došlo, že připomíná především emerického Bideta – něco mezi tím místem v zámku na kraji Vídně a něčím dalším.
Já jeho ptákoviny běžně míjím, ale on má těžké puzení. Tak si ho zklidni.

zajoch
Reply to  Bety
22. 2. 2021 15:20

Souhlasím Bety. Myslím, že diskusní texty by měly být věcné a ne osobní a urážlivé.

orinoko
orinoko
Reply to  PPK
21. 2. 2021 13:08

Tady něco dělají oproti tobě, ty hovnivále.

https://www.kulturni-noviny.cz/nezavisle-vydavatelske-a-medialni-druzstvo

Irena
Reply to  Hudryperman
21. 2. 2021 13:13

Připomeňte to těm ruským nacionalistům, až vás zase budou tahat z koncentráčnické pece, pokud se tentokrát budou obtěžovat. U vás se ovšem o nacionalismu mluvit nedá, že? Vy jste ten kosmopolita nějakým tíhnutím k vlastenectví nezatížený.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Irena
22. 2. 2021 11:13

Buďme na chvíli zticha … Toto je Češa. Česlava. Czeslawa Kwoka. Tato polská dívka, 14 let, zemřela v táboře smrti v Osvětimi dne 18. února 1943 na injekci fenolu do srdce. Krátce před popravou ji vyfotografoval vězeň Vilém Brasse, který svědčil proti katu Czeslawy, nacistovi, který ji krátce před fotografií udeřil do obličeje, o čemž svědčí modřina na rtu. Vidíme jen tvář vyděšeného dítěte, které před několika dny přišlo o matku. Byla jednou z 250.000 nezletilých dětí, popravených v Osvětimi-Birkenau. Později byla fotografie pořízena barevně … Tohle se nemá zapomenout. Doufám, že na to Poláci nezapomenou, pokud si na to samozřejmě… Číst vice »

Bety
Bety
Reply to  Hudryperman
21. 2. 2021 13:30

Já bych to brala tak, že Pjakin prostě dává sežrat Polákům něco z jejich medicíny, má jich už plné zuby a já se mu nedivím.

Dolmen
Dolmen
Reply to  Hudryperman
21. 2. 2021 15:15

Když se Pjakin tak pěkně rozparádil, ta jsem se začal těšit, že k ruské Varšavě přihodí i ruskou Aljašku – vždyť byla prodána pod cenou – ale to ni. Alespoň Hokaido přidal. A proč ne? vždyť původní Ainové jsou většinou pravoslavní. Ale to Eskymáci na Aljašce taky.

fajt
fajt
Reply to  Hudryperman
21. 2. 2021 21:28

poláci a rusové mají své animozity už několik století, a nejde pouze o verbalní projevy, takže důsledky předchozích událostí silně rezonují i v dnešních časech – jde o dva nejpočetnější slovanské národy, poláci se počtem v širokém základu dorovnávají rusům, v samotném Polsku je pouze zlomek národa, a v podstatě není kontinent, země, kde by bílo červení orli neměli své krajany, někteřích z nich v těchto zemích měli a mají velmi významné postavení ( stačí připomenou Brzezinského, který byl jednu dobu hlavní ideolog americké korporace a papeže Wojtylu, který významně urychlil erozi socialismu na základě nejsilnější a nejmocnější sekty na… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  Hudryperman
22. 2. 2021 6:23

Pan Pjakin je pro mne taková záhadná postava.
By mě zajímalo, jakou sledovsnost a tím i vliv má v Rusku.

Pro mne je to takový vykladač politické situace (takový kazatel) pro široké lidové vrstvy. A dělá to myslím dobře.
Nic proti, nakonec i Trump se o to snažil.
Pjakin má ale lepší pozici – může říkat věci, co Trmp ani Putin říkat nemohli a nemůžou.

malymax
malymax
21. 2. 2021 11:58

TAK s tou zmíněnou Varšavou mě hned napadlo ještě něco jiného : „Historie je lež, na které jsme se shodli.“ Výrok je jednou připisován Napoleonovi, jindy zase Voltairovi. Polsko má ve své historii mnoho temných míst a v souvislosti se současným požadavkem finančního odškodnění za škody, způsobené německým vpádem a okupací, je dobré si připomenout, že …historie je… již sděleno. Obsáhlý článek o předválečném Polsku s množstvím dobových odkazů naleznete na : http://www.michael-mannheimer.net. (Hned pod článkem o koronáči, že pochází z laboratoře.) Je tam i překladač z němčiny, ale z toho vycházejí bludy. I současné Polsko, orientováno na americkou válečnickou… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  malymax
21. 2. 2021 15:00

Polsko bylo jedinou zemí v Evropě, kde Židé zmizeli po druhé světové válce.
Skutečné hyeny Evropy. Do dneška beze změn.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
21. 2. 2021 12:15

Jelcinův dvojník, spíš rovnou dvojče:
http://ru-an.info/Photo/News/n7970/3.png

orinoko
orinoko
Reply to  Botičky od Diora
21. 2. 2021 13:37

To jsem si stáhl. Po pauze vlastně jen faktografického ražení na mě zase přicházejí nějaké roupy. Tvého chlapa v nápytelníku jsem umístil myslím velmi vhodně. A narazil jsem na jiného. Ten někam prostě musí také.

Vaska
Vaska
21. 2. 2021 14:39

pane jo – vy jste v diskuzi do toho pustili – mě ten obrat Pjakina taky zaskočil a přemejšlel jsem proč takhle reagoval a vysvětlení bude (myslím) jednoduché – Putin přitvrdil, Lavrov přitvrdil – tak proč né Pjakin . Všichni chtěj po Rusku území (a dělaj z něj otloukánka), že prej je jejich. Rusové si prostě sundali bílé rukavice a oplácej stejnou mincí – Varšava svého času (po trojím dělení – tak to myslím říkaj – nemam to nastudováno) patřila carům, Krym patřil před okupací osmanama Rusku (ten už si vrátili – v 11. století tam byl křtěnej nějakej ruskej… Číst vice »

Irena
Reply to  Vaska
21. 2. 2021 15:22

Mne vždycky udiví, že Rusové by měli snášet všechno. Kdyby vůči „našincům“ použili jen tisícinu toho, co museli už od nás skousnout, tak by vzteky lezli po stropě. Jakmile si však nějaký Rus dovolí vyjádřit se „v jejich duchu“, tak je oheň na střeše. Máte pravdu. A ten obrat v politice je očividný. Už to mají podkované na šesté prioritě (vojensko-silové) a zřejmě už i na té čtvrté (ekonomická – soběstačnost), nemluvě o páté (genocida – vakcína), tak mohou přitvrdit, dělají to a já jim tleskám!

orinoko
orinoko
Reply to  Irena
21. 2. 2021 15:43

Už je to dokonce dál. Viděl jsem mapu sestřelných ruských dronů v Sýrii. Z toho tři spadly pro technickou poruchu. Čísla nejsou až tak důležitá vedle toho, jaké ztráty má oslavovaný osmanský Bayraktar. Je totiž jediný jakožto typ, zatímco Rusku už v Sýrii létá nejméně 6 druhů dronů. Výzvědné, útočné, multifunkční, obří i kamikaze. A do toho autonomní Lovec. Spustila se sériová výroba S 57, Armaty, o raketách – čum, stejně nic neuvidíš – nemluvě, vyrábějí se autonomní hračky v podobě minitanků a pásových průzkumníků. Sýrie je dneska velmi elastický polygon, na němž Rusko může vyzkoušet prakticky všechno. Naposledy celkem… Číst vice »

Aleš
Aleš
Reply to  Irena
22. 2. 2021 11:20

Nezbývá nic jiného než zatleskat, aby nepopřeli svoje vlastní slova, ani nic moc jiného jim nezbylo. Na vyhlášení války nešlo nereagovat, pozdní reakce vždy stála bolestné ztráty. Po dobrém to prostě nepůjde. Teroristé z NATO musí dostat pořádně na rypák, dlouhodobě neměnná politika Ruska v tomto bodě by byla k ničemu, NATO a EU společnými kroky došly svým arogantním agresivním chováním do bodu, kdy nasraly medvěda v brlohu. Jelikož podobným způsobem dlouhodobě dráždí v hnízdě sršně mandarinské, jejich reakci nedokážu odhadnout, ale asi o to blíže je den vybudování mexicko-kanadského průlivu. Na sabotáži českého teroristického příspěvku bude stačit posílení investic… Číst vice »

orinoko
orinoko
21. 2. 2021 14:57

„Pokud chcete vést orchestr, musíte se otočit zády k davu.“

Nazdar , lidi. – Pytlák z Hnízda.

„Přítel všech – přítel nikoho.“

Zdraví palec NWO.

„Síla jest mohoucnost uvésti v pohyb něco jiného podle své vůle.“

Šustění papírem to tedy rozhodně není.

„Život záleží v pohybu.“

Kanape o tom ví svoje.

„Ti, kteří vědí, dělají. Ti, kteří chápou, učí.“

K tomu není, co dodat. Proto jsme tam, kde jsme.

Citáty Aristoteles.

Bety
Bety
Reply to  orinoko
21. 2. 2021 16:51

Taky přidám jeden citát, na který jsem zrovna narazila:
„Jestli chceš vědět, co si Bůh myslí o penězích, podívej se na lidi, kterým je dal.“
D. Parkerová

Irena
21. 2. 2021 16:10

Jeden příklad z mnohých, jak „Evropa“ přistupuje k Rusku, kdo rozumí rusky, může si poslechnout tento přehled konání a nekonání Evropského soudu pro lidská práva, mimochodem tématem pořadu je jeho nařízení, aby Rusko propustilo Navalného, odsouzeného za podvod a nedodržení podmínky:

13:38
https://www.youtube.com/watch?v=5YDzme3Apt4

Tohohle my jsme součástí, tohle my politicky zastřešujeme…

orinoko
orinoko
21. 2. 2021 20:39

Tady něco pro advokáty Agrofertilátu. Zapište si to za uši, než vám babišlejno , odťuká definitivu.

https://www.youtube.com/watch?v=c2osoaqhmJc

orinoko
orinoko
Reply to  orinoko
22. 2. 2021 10:16

Video bylo odstraněno, přesně jak to poslanec Volný předpověděl. Chráněný bolševik Bureš se činí. Nicméně Ústavní soud se vyjádřil jasně. A plyne z toho nemálo důsledků. Především však poznání, že nám tu vládne diktátorský lempl , kterého ještě ochraňuje ŠkrHOLE na Hradě. Copa NATO analýza?
Vládne nám tu babrák, který neumí ani sepsat nařízení tak, aby to nepřipomínalo cílenou likvidaci jedněch a profitabilitu zasvěcených prasat zároveň.

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/us-zrusil-omezeni-zakazujici-maloobchodni-prodej-a-sluzby/1999194

Irena
Reply to  orinoko
22. 2. 2021 11:02

Pár čísel pro ty, co si neustále bolševiky vyplachují h.u.b.u: Celkem se v letech 1917 – 1927 naučilo číst a psát řádově 10 miliónů dospělých, přičemž v samotné RSFSR jich bylo 5,5 miliónu. Startovací úroveň (od začátku zavedení Programu na odstranění negramotnosti v roce 1920) byla dost nízká. Podle evidenčních údajů z 1. listopadu 1920 (Lidové vzdělávání podle průzkumu z roku 1920) se ve školách učilo pouze 7,3 miliónů žáků (ve školách prvního stupně – 6 860 328 dětí a ve školách druhého stupně – 399 825), přičemž školy v evropské části sovětského Ruska navštěvovalo méně než 59% dětí ve věku 8 – 12 let (těch starších než 12… Číst vice »

orinoko
orinoko
22. 2. 2021 15:53
orinoko
orinoko
Reply to  fajt
23. 2. 2021 6:20

Reakce jednoho Slováka na tanečky lapiduchů.

 radšej ježka do riti si dám vopchať ako počúvať tento sajrajt “

orinoko
orinoko
Reply to  Aleš
26. 2. 2021 8:55

Pokud vím, tak Rusko už oznámilo aktivitu uvítacího výboru. To jest, co se jen přiblíží k pomyslné vzdušné linii Krymu a okolí, a bude mít vojenský charakter, bude sestřeleno. Nekompromisně.
Predikce dílčího vývoje: Jakákoli záchudní eskalace v tomto prostoru bude mít za následek rychlou absorbci Donbasu do Ruské federace. A pokud to bude pokračovat, tak dojde na další směry: Mariupol, Oděsa.
Svým způsobem by to mohlo být osvobození i pro nás. Ve chvíli, kdy padnou první výstřely této války, padne i soudruh covid. Budou jiné starosti. Jen vekslák Metnar znovu chytne svého covida za pačesy a zmizí v domácím ošeTŘENÍ.

Aleš
Aleš
Reply to  orinoko
26. 2. 2021 12:11

Nic jiného jsem nečekal. Mírně odbočím, sleduji jednání poslanecké sněmovny. Poslanec Volný ukázal všem ostatním posrancům zrcadlo. Obvinil vládu a poslance z vraždy 19 tisíc lidí. Vyzdvihl význam porušování nesmyslných pravidel pro ZÁCHRANU ŽIVOTŮ a porovnal vývoj situaci se zeměmi, kde epidemie tolik nezlobí. Bělorusko, Čína….