Otevřený dopis prezidentu Putinovi. Připojíte se?

 

Vážený pane prezidente Putine a lidé v Rusku,

přijměte, prosím, naše omluvy za chování našich vlád a médií. Západní státy jsou pod vedením Spojených států zjevně odhodlány odstartovat válku proti Rusku. Příčetný člověk by si měl uvědomit strašlivé důsledky takové války a měl by dělat vše, co může, aby jí zabránil. Ve skutečnosti to vypadá, že přesně to děláte vy. Tváří v tvář nekonečnému proudu lží a provokací se snažíte zabránit tomu, aby Rusko bylo vtaženo do jaderné války. (1, 2)

Události týkající se války na Ukrajině jsou překrucovány tak, abyste mohl být označen za agresora, přestože fakta ukazují pravý opak. Neonacistické bandy se každý den s finanční pomocí západních vlád dopouštějí zvěrstev proti občanům Novoruska. Ukrajinská armáda útočí na ruské pohraniční přechody a města a pravidelně bombarduje uprchlíky, kteří se pokoušejí opustit svou zemi. Rusko bylo obviněno ze zničení letu MH 17 společnosti Malaysian Airlines, ačkoli důkazy ukazují na to, že letadlo bylo sestřeleno Ukrajinskou armádou. Nabízíte humanitární pomoc lidem v Luhansku a jste obviňován z pašování zbraní na Ukrajinu. (3)

Proč jste se stal cílem těchto lží a provokací? Patologičtí zločinci ze Západu tlačí na válku proti Rusku, protože potřebují vnějšího nepřítele. Dokud budou lidé manipulováni k „ruské agresi”, nebudou si uvědomovat, kdo je opravdu odpovědný za úpadek amerického ekonomického a sociálního systému. Evropské dějiny jsou plné brutálních válek rozpoutávaných arogancí a chamtivostí, přesto její vůdci došli k naprostému morálnímu kolapsu a naivně se nechali zařadit do jednoho šiku v rámci americké strategie imperiální agrese. Poslední velký president Spojených států John F. Kennedy popsal našeho společného nepřítele takto:

„Po celém světě bojujeme s jednotnou a bezohlednou konspirací, která spoléhá na tajné prostředky, jež používá k rozšířené své sféry vlivu – na infiltraci místo invaze, na subverzi místo voleb, na zastrašování místo volného výběru, na noční guerilly místo armád ve dne.

Je to systém, který soustředil nesmírné lidské a materiální zdroje k vybudování těsně provázané a vysoce účinné mašinerie, která kombinuje vojenské, diplomatické, zpravodajské, ekonomické, vědecké a politické operace… Jejich přípravy jsou skryté, nepublikují se. Jejich omyly jsou utajeny, nenajdete je v titulcích novin. Jejich disidenti nejsou oceňováni, ale umlčováni. Nikdo nezkoumá výdaje, v tisku se neobjevují žádné fámy, žádná tajemství se neodkrývají.” (4)

Od té doby byly vlády Spojených států a ostatních zemí Západu touto „bezohlednou konspirací” infiltrovány. Ačkoli na to nemusíme mít všichni stejný názor, tak věříme, že její vůdcové myslí a jednají, aniž by byli zatíženi břemenem normálního lidského svědomí. Jsou proto ochotni obětovat životy milionů či miliard lidí. Dodávají Izraeli zbraně, které jsou používány k hromadným masakrům tisíců Palestinců. Militarizují policii na místech, jako je Ferguson, aby ochránili a posílili svoji moc nad lidem. Lžou, aby mohli zahájit války, které berou životy milionům lidí a zvyšují jejich politickou moc. Jsou opovrženíhodní. (5, 6)

I Vy, stejně jako JFK, máte vojenskou průpravu, takže jste zavázán chránit ruský lid a sloužit mu. Zdá se, že stejně jako ruský lid i Vy chápete, co je šílenství jaderné války a přikláníte se k míru. (7) Odmítl jste se podrobit americkému impériu a zapojil jste se na podvracení jeho moci, aniž byste se zapojoval do přímého vojenského konfliktu. Rusko místo toho rozvinulo užší vztahy s mnoha zeměmi prostřednictvím organizací jako je BRICS, odpustilo staré dluhy a se svými partnery pracuje na splnění cílů, které slouží zájmům lidu. Myšlenka mezinárodního partnerství byla nazvána jako multipolární přístup a je v protikladu k unipolární, imperialistické politice Spojených států, v níž jsou zdroje všech zemí ovládány ve prospěch mocné hrstky lidí a na úkor nás, Lidu.

Odmítáme tuto chamtivost, nenávist a bažení po moci, které projevují naši „lídři”. Jsme pobouřeni a zděšeni zabíjením milionů nevinných lidí ve jménu svobody a sebeobrany. Chceme mír a spravedlnost pro všechny lidi. Chceme skutečný a trvalý mír, takový druh míru, o němž JFK kdysi řekl:

„O jaký druh míru usilujeme? Nikoli o Pax Americana vnucený světu americkými válečnými zbraněmi. Nikoli mír hřbitova nebo bezpečnost otroků. Mluvíme o pravém míru, tom druhu míru, který činí život na zemi hodnotným, který umožní lidem i národům růst, doufat a budovat lepší život pro své děti – nejenom mír pro Američany, ale mír pro všechny muže a ženy – nejenom mír v tuto chvíli, ale mír navždy.“

Skutečný mír a spravedlnost nebudou možné, dokud „bezohledná konspirace” bude z příšeří vládnout Spojeným státům a dalším zemím. Modlíme se, abychom svým společným úsilím porazili mocichtivé a bezohledné zločince, kteří nás chtějí všechny zotročit. Modlíme se za to, abychom místo toho mohli rozvíjet skutečný mír. Mír, kvůli kterému bude stát za to žít na Zemi.

V úctě

Podepsaní zde: dearputin.com

Překlad: Stan

Foto: Petr Ďoubalík, www.douba.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
21 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
J. Hruška
J. Hruška
20. 9. 2014 7:01

Nějak není možnost zvolit na zdrojové stránce češtinu.

Mudrc
Mudrc
20. 9. 2014 7:31

Velice rozumný text, kterému nelze co vytknout. Putin se pomalu stává vedoucí postavou pokrokových sil na celém světě! Oproti tomu , totálně předlužené USA jsou ekonomickou a politickou rakovinou světa!!!!!!

fajt
fajt
20. 9. 2014 7:54

studování dnešní žurnalistiky je vlastně školení se na vlivového parchanta, kterému žádná špatnost slovem není cizí ( zahraniční komentátoři jsou vlastně spy rezidenti, kteří své řemeslo povýšili na vyšší level ). ..)

zajoch
20. 9. 2014 8:02

J. Hruška napsal Nějaknení možnost zvolit na zdrojové stránce češtinu. Bohužel tam česká verze není. Ale z ostatních jzyků je možno si něco vybrat čemu se dá rozumět. Sleduji ty stránky už několik dní a mohu napsat svoje pozorování. Podepisovala jsem se nějak po 20 tisících. Bylo tam velice málo českých podpisů, ten můj tam dost podivně trčel. Ale postupně se zhušťovaly a před 30 tisíci se mi zdálo, že začaly převládat. Některé stránky mají převahu českých podpisů (na jedné stránce je jich 25) a často je více než polovina našich. Viděla jsem mezi pospisy Jana Kellera, jestli to byl… Číst vice »

fajt
fajt
20. 9. 2014 8:14

Mohlo by se taky napsat, že spojené státy bojují proti terorismu hlavně vlastní občanskou paranoiou ( poměrně laciná a zatím účinná zbraň, která ale zase při konfrontací se skutečným nebezpečím je vhodná asi jako svěcená voda na mor ). ..)

zajoch
20. 9. 2014 8:16

Omlouvám se Stane, reagovala jsem nějak opožděně s tím, že si lze vybrat z jiných jazyků. Je to komické, když to napíši pod váš překlad do češtiny. Psala jsem v předstihu před uvažováním. Zkrátka DŘÍVE SI BYLO možno vybrat. Promiňte.

bublin
bublin
20. 9. 2014 9:13

Hovno!

Morybundus
Morybundus
20. 9. 2014 9:28

A tady bychom měli tradiční protipól: http://www.distancujemese.cz/ Havloid opět nemohl (už pokolikáté?) vydržet tu „ignoranci českých knedlíků“, kteří odmítají dobrodiní jednotné mediální fronty a i po grandiózním masírování nejenže stále nevěří zjevené pravdě, ale dokonce věří v její opak! Jaká troufalost! Proto proti nim samozvané „svědomí národa“ tasilo svou nejmocnější zbraň-petici. Pod ní se opět slétla jména všech „tradičních“ osobností, které mají zřejmě pro podobné chvíle připraven pager, aby s podpisem nezmeškali. Nicméně, mezi petenty se objevily i osobnosti jako „Umělci jděte už prosím Vás do prdele!“, či „Václav Havel ležící, spící“, pročež nemeškejte se shlédnutím „vox populi“, dokud nebude… Číst vice »

Alena
Alena
20. 9. 2014 9:32

bublin napsal

Hovno!

prosím o podrobnější vysvětlení k tou hovnu

Sugar Ray
Sugar Ray
20. 9. 2014 10:08

Toš sém to podepsál ten dopis pro pana Putina , od teď mě říkéte signátář , disident . Lež a nenávist zvítězí nad pravdou a láskou . Doufám že to bude nějaká morální podpora pro Rusko a jeho prezidenta , když už nic jiného . Než udeří první pravicující český demolition man , američan z vysočan bublin , tam to bylo pěkně game , set a matchové vystihnutý bezpečnost otroků na tu vám už kálí pes demokratí . Teď jsou volby tady v Mostě do zastupitelstva , tak jsem to krásně ukázal na příkladu bráchovi 11 let , máma kandiduje… Číst vice »

moje jméno
moje jméno
20. 9. 2014 10:14

podepsáno před 6500 podpisy :-)

peter.
20. 9. 2014 11:33

Alena napsal
prosím o podrobnější vysvětlení k tou hovnu

Iba odkryl svoju identitu

Neználek
Neználek
20. 9. 2014 12:24

Alena napsal
prosím o podrobnější vysvětlení k tou hovnu

Pro kavárenského intelektuála je to projev mužnosti.

idiotronic
20. 9. 2014 17:12

bublin napsal
Hovno!

To jste si spletl, tohle není kandidátka ,tady se osobnostní profil
nezkoumá.

idiotronic
20. 9. 2014 18:09

J. Hruška napsal

Nějaknení možnost zvolit na zdrojové stránce češtinu.

Možná se na možnost překladu zeptali zrovna někoho z http://www.distancujemese.cz
ale možná čeština skutečně v Evropě ustoupila ze scény mimo dánštinu,řečtinu,chorvatštinu , holandštinu,finštinu,švédštinu, vietnamštinu . Český sestup je viditelný i jinak,ale s dopisem samotným není v souvislosti. Je to jiné téma. Zatím jediným řešením je, že se najde nějaký Stan a text přeloží (NR má překlad taky).

Sugar Ray
Sugar Ray
20. 9. 2014 20:03

Koukám na film Fair Play s Aňou Geislerovou , toš scéna na hřitově jak prasa , chartista Kříž jí tam předává jakýsi dokument , kterej on má pak rozmnožit na stroji jekési šíření pravdy a lásky samizdatovó cestó , podzim nikdo nikde jen samé mrtváčci a oni se při předávání dokumentu v deskách rozhlíží na všechny světový strany a pak to rychle strká do kabelky . Doma to pak schovává v tajné skrýši pod vanó . Další scéna signatář charty 77 Kříž přijíždí svym Peugeotem pozdě na smluvenou schůzku , řiká omlouvám se ale jel jsem raději oklikou , mám… Číst vice »

peter.
21. 9. 2014 11:08

idiotronic napsal
Možná se na možnost překladu zeptali zrovna někoho z http://www.distancujemese.cz
ale možná čeština skutečněv Evropě ustoupila ze scény mimo dánštinu,řečtinu,chorvatštinu , holandštinu,finštinu,švédštinu, vietnamštinu . Český sestup je viditelný i jinak,ales dopisemsamotnýmnenív souvislosti. Je to jiné téma. Zatímjedinýmřešením je, žese najde nějakýStan a text přeloží (NR má překlad taky).

Mrzí ma tam podpis P.Jandu.Predsa len,s Olympicom som prežíval už pubertu a vôbec,mal som Jandove pesničky rád.Umelci by sa nemali miešať do politiky.Na Slovensku je dosť takých,ktorí si pre politiku, alebo zaujímanie jednostranných,zväčša pravicových postojov v médiách,poškodili renomé u verjnosti.

peter.
21. 9. 2014 18:27

idiotronic napsal Možná se na možnost překladu zeptali zrovna někoho z http://www.distancujemese.cz ale možná čeština skutečněv Evropě ustoupila ze scény mimo dánštinu,řečtinu,chorvatštinu , holandštinu,finštinu,švédštinu, vietnamštinu . Český sestup je viditelný i jinak,ales dopisemsamotnýmnenív souvislosti. Je to jiné téma. Zatímjedinýmřešením je, žese najde nějakýStan a text přeloží (NR má překlad taky). Mrzí ma,že sa medzi signatárov zaradil aj Petr Janda.Predsa len,Olympic ma sprevádzal životom od puberty a Jandove pesničky som mal rád.Je chybou,ak sa umelci angažujú politicky,či už do politiky vstúpia alebo sa stanú verejne známymi stúpencami niektorého politického smeru.Skúsenosti(aspoň na Slovensku)hovoria,že najviac strácajú na popularite umelci podporujúci tzv “ modré… Číst vice »

Béda
21. 9. 2014 18:51

peter. napsal Mrzí ma,že sa medzi signatárov zaradil aj Petr Janda.Predsa len,Olympic ma sprevádzal životom od puberty a Jandove pesničky som mal rád.Je chybou,ak sa umelci angažujú politicky,či už do politiky vstúpia alebo sa stanú verejne známymi stúpencami niektorého politického smeru.Skúsenosti(aspoň na Slovensku)hovoria,že najviac strácajú na popularite umelci podporujúci tzv “ modré “ strany.Na to u nás doplatila už rada hercov ktorí dnes musia hľadať zárobok najmä v ČR,lebo na Slovensku ich už neobsadia ani do tých slaboduchých sitcomov,ktoré natáčajú naše TV. Já jsem velice rád, že kulturní fornta sepsala svoji další (po zvacím listu č.2) petici. Jednak to pro… Číst vice »