Otevřený dopis Václavu Moravcovi

Vážený pane redaktore,

díval jsem se před pár hodinami na Váš pořad, ve kterém jste zcela kategoricky vyjádřil názor, že všechna hrůza, která se dnes na Ukrajině odehrává, vychází z Ruska a z Putina, a nevycházel jsem z údivu.

Cožpak Vy, ani nikdo zúčastníků debaty nevíte nic o tom, že Washington strčil do akce Majdan pět miliard dolarů, kamuflovaných jako příspěvek k demokratizaci Ukrajiny, že účastníci Majdanu byli školeni v Polsku, že ohníček nespokojenosti rozdmýchávali až k požáru desítky lidí z EU, kteří tam neměli co dělat, z našich Kocáb, Štětina, Füle, Kohout, Schwarzenberg, že nejdřív hloučkům a potom davům slibovali za vstup do EU nesplnitelné, jen aby se to už rozjelo, že několik dní se policisté nechávali od největších lumpů (jiní by to nedokázali dělat), tlouct do hlav železnými tyčemi, roztočenými řetězy, že se nechali dokonce i zapalovat), a jen před nejdůležitějšími vládními úřady drželi tvar, ani se nepohnuli, protože měli přísný rozkaz se nebránit – a že jiskra vzplanula až v momentu, kdy ukrajinští střelci začali z okna jisté budovy svým vlastním lidem střílet do zad, a teprve tihle, do zad střílení, v domnění, že do nich pálí policie, rozjeli vraždění, o které všem aktivně zúčastněným, to je Washingtonu, EU a též našim shora jmenovaným výtečníkům, od začátku šlo?

Ale jak to, že tohle všechno nevíte? Anebo víte – a je Vám to jedno, což je vůbec ta nejhrůznější varianta.

Měl bych napsat Se srdečným pozdravem, ale jaksi se mi do toho po Vašem pořadu nechce.

Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Sio
Sio
12. 10. 2014 18:49

jestli to není škoda času …

Irena
12. 10. 2014 19:24

Sio napsal

jestli to není škoda času …

Bohužel není. Neumíte si představit, jak jsou někteří lidé tou televizí zpracovaní. Je potřeba do nich začít šít co nejtvrději. U nás už probíhá podobná debilizace národa jako na Ukrajině. Pokud si poslechnete názory člověka, který je má jenom z ČT, tak byste plakal. Bohužel jich je stále většina.

Pablo
Pablo
12. 10. 2014 20:11

Nejhorší na tom je, že demagogii zpravodajců ČT musíme ze zákona financovat ze svého …

Sio
Sio
12. 10. 2014 22:43

Irena napsal
Bohužel není. Neumíte si představit, jak jsou někteří lidé tou televizí zpracovaní. Je potřeba do nich začít šít co nejtvrději. U nás už probíhá podobná debilizace národa jako na Ukrajině. Pokud si poslechnete názory člověka, který je má jenom z ČT, tak byste plakal. Bohužel jich je stále většina.

Myslel jsem to jako jemnou ironii, Ireno. Hroch jako Moravec se tomu jen povýšeně pousměje. Na druhé straně je jasné, že ten otevřený dopis není vlastně určen jemu a v tom samozřejmě smysl má.

Gatta
Gatta
13. 10. 2014 7:20

… aneb ponížená suplika „Váženému panu redaktoru Václavu Moravcovi“.

Aleš
Aleš
13. 10. 2014 7:45

Sio: Valná většina národa je televizí, novinami a celkově uměleckou frontou natolik zpracovaná, že napravení jednoho hříšného Hlodavce je jen šplíchnutím kapky v moři. Ale je potřeba tvrdě zapracovat na antidebilizaci a boj o každého človíčka bude těžký a někdy marný. Ale bez něho se neobejdeme. Lidé na nechutnosti ve společenském dění, politické či mediální scéně nereagují adekvátně, reagují totiž jen rezignací. Pár let nám možná bude společnost nadávat do konspirátorů anebo negativistů, ale jiná možnost není. A smysl těchto dopisů pak není jen dána účinností střelby při zaměření cílů, ale i ve střelbě samotné.