P. C. Roberts: Biden k nepřátelům USA přibral po Rusku i Čínu

Jako kdyby jeden nepřítel nebyl dost, ustavil si Bidenův režim jako druhého nepřítele Čínu. Jde o dědictví po Trumpovi, které Biden ochotně převzal, přičemž ho jistě ještě nenapadlo, že právě tento jeho krok se může stát tím, pro který bude jednou hořce litovat, že Trumpovi volby ukradl.

Trump byl zvolen prezidentem proto, že slíbil normalizovat vztahy s Ruskem (což mu přivodilo aféru Russiagate), a že ze zámoří (a hlavně z Číny) vrátí zpět do USA pracovní příležitosti ve zpracovatelském průmyslu, které tam byly vyvezeny za vlády předcházejících prezidentů.

Tento jeho záměr, který Trump začal i uskutečňovat, mu však přinesl spor s Čínou v otázkách cel, který jeho oponenti ve vládě spolu s americkým establishmentem pohotově využili ke kritice celého Trumpova záměru. A když už se jednou dostali do ráže, udělali darebáka  nikoli z amerických korporací, které do Číny v honbě za nižšími výrobními náklady pracovní příležitosti vyvezly, ale z Číny. Kterýžto sentiment z části zasáhl i Trumpa.

Kreténi ve Washingtonu představují o hodně nižší ligu než Číňané. Na jednání USA a Číny, které proběhlo v minulých dnech na Aljašce, prohlásil zástupce Komunistické strany Číny Jang Ťie-čch‘: „Nemyslím si, že převažující většina zemí světa uznává všeobecné zásady prosazované Spojenými státy, stejně jako si nemyslím, že by tento pohled Spojených států na svět představoval mezinárodní veřejné mínění.“ A na adresu představitelů USA, kteří stále setrvávají v představě, že Amerika je pupkem světa, dodal: „Spojené státy postrádají dostatečnou kvalifikaci na to, aby prohlašovaly, že hodlají jednat s Čínou z pozice síly.“ A aby problém ujasnil co nejpřesněji, dodal: „Neexistuje způsob, kterým by  bylo možno zaškrtit Čínu.“

Což řečeno jinak vyjadřuje toto: Vezměte si své  evropské, kanadské a arabské loutky, které jste si koupili, přiřaďte si je k dalším svým nesvépravným,  k Jihoameričanům a k atlanticistním integracionistům v Rusku, ale nezkoušejte to na nás. Vaše americká pravidla  slouží vám a vašemu impériu. Neslouží však Číně a my s nimi nechceme a nebudeme mít nic společného.

Pro Čínu by nebylo nesnadné přivést USA ke krachu. V Číně je totiž dnes umístěna obrovská kapacita amerického zpracovatelského průmyslu, kterou si Čína může přivlastnit, kdy jen bude chtít. A vzácné zeminy (např. skandium a yttrium), které Washington potřebuje k výrobě zbraní, se nalézají hlavně v Číně. A Čína je přitom vůbec nepotřebuje Washingtonu prodávat. Vlastní totiž  americké cenné papíry v hodnotě jednoho bilionu dolarů, které všechny by na dluhopisovém trhu mohla prodat pod cenou, čímž by Federální rezervní fond (FRF), přinutila k okamžitému vytištění jednoho nového bilionu dolarů, za které by FRF tyto cenné papíry, v zájmu toho, aby jejich hodnota na trhu neklesla na nulu, zpětně odkoupil. Načež by čínská vláda mohla právě takto získaný bilion amerických dolarů vložit na mezinárodní devizový trh s tím, že za něj žádá ekvivalent buď ve své vlastní čínské měně, nebo v ruských rublech, nebo v měně íránské. Nu a jelikož FRF nemůže tisknout cizí peníze, za které by potřebný milion dolarů nakoupil, nejpůvodnější prodej čínského bilionu dolarů na dluhopisovém trhu pod cenou, který celou tuto imaginární transakci zahájil, by „světovou měnu“ v konečné fázi proměnil v toaletní papír. 

Spojené státy se musí poučit o tom, že už nejsou nejmocnější zemí světa též proto, že umožňují americkým kapitalistickým chamtivcům vyvážet v zájmu vyšších zisků svůj zpracovatelský průmysl do zámoří. Protože proti oněm vyšším ziskům stojí takové skutečnosti jako jsou např. ty, že v USA ubývají pracovní příležitosti, americké inženýry nahrazují inženýři a návrháři cizí, a americký technický um se z vlastní země stěhuje za velkou vodu.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Vybral a přeložil Lubomír Man

 

4.5 10 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Botičky od Diora
Botičky od Diora
26. 3. 2021 10:44

Před 76 lety, 25.03.1945, zpustošil Prahu anglosaský nálet. Praha byla v posledních měsících druhé světové války bombardována americkým letectvem třikrát. Druhý nejhorší nálet amerických letadel na Prahu na konci války! Toho dne americké bombardéry 8. US letecké armády B-17 a B-24 provedly nálet na Prahu, který měl po náletu ze 14. 2. 1945 nejtěžší následky na zničených domech a usmrcených osobách. Bomby ničily továrny, zabíjely.  Pumy dopadaly zejména na průmyslovou oblast v severovýchodní části. Celkem při náletech na Prahu v důsledku amerického bombardování na samém konci války zahynulo přibližně 1200 osob. Dohromady americké bombardéry Liberator a Flying Fortress svrhly na Prahu… Číst vice »

idiotronic
idiotronic
Reply to  Botičky od Diora
27. 3. 2021 3:56

V řádku 9 ,,MILION TUN“ je řádová chyba.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
26. 3. 2021 21:06

Joe Biden o americké genocidě Jugoslávie: Zabíjeli jsme ženy a děti v Bělehradě, abychom je osvobodili!

„… Ano, navrhl jsem bombardování Bělehradu. Navrhl jsem tam vyslat americké piloty a vyhodit všechny mosty do vzduchu. Navrhl jsem přerušení dodávek paliva … “

„… Proč jsem tolik trval na tom, abychom nepomohli obyvatelům Srbska? Vždyť  tam je také mnoho dobrých lidí. Proč? Protože dokud se nepodívají do svých srdcí, nikdy se nevyléčí z nemoci, kterou trpí. Ne kvůli pomstě, ale kvůli osvobození! “
Od 0:57 https://www.youtube.com/watch?v=vff9aSFILCg&t=58s
Opravdu to řekl. Jak se můžou rodit až takové zrůdy a nelidi?!

Bety
Bety
Reply to  Botičky od Diora
26. 3. 2021 21:46

Psychopaté a sociopaté se v lidském rodu vyskytují. Na lidech jim záleží jako na loňském sněhu a přitom jsou velmi dobří v manipulaci. Pro takové úkoly jako je bombardování a válka jsou proto ideální a myslím si, že jsou programově vyhledáváni a používáni na špinavou práci. Teď, když Bidenovi odchází rozumové schopnosti už je
zcela zřejmé, že byl a je jen figurka.

PPK
PPK
Reply to  Bety
27. 3. 2021 4:40

Ano, máte pravdu, že psychopaté a sociopaté se v lidském rodu vyskytují.
Uniklý projev generálního tajemníka Trilaterální komise

https://zpravy.dt24.cz/zahranicni/unikly-projev-generalniho-tajemnika-trilateralni-komise-dulezite-vedet-a-sdilet/

Bety
Bety
Reply to  PPK
27. 3. 2021 8:45

Chtěla bych doplnit něco k Bidenovi. Je přece docela možné, že byl vybrán pro své „kvality“ tak, aby za případný začátek velké války zbavil
Ameriku odpovědnosti – no víte, vrchní velitel se nám zbláznil a vojáci jen plnili jeho rozkaz. My jsme jen nestihli včas zasáhnout.
Ona i Clintonová jevila přece určité známky zhroucení a přitom byla do války celá žhavá, jenže ji vyšoupl Trump.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  PPK
27. 3. 2021 12:55

„Všetky predchádzajúce operácie, ako je 9/11 World Trade Center / pád dvojičiek/ a arabskej jari, budú pôsobiť ako nevinné hry vo svetle začatia Veľkej Global Reset….“ Karl Schwab zdraví.

Aleš
Aleš
Reply to  Bety
27. 3. 2021 19:31