P. C. Roberts: Budou triumfovat cenzoři?

Na internet se dnes, kdy tisk a televizní média slouží jako ministerstvo propagandy, nahlíží jako na posledního zachránce poctivé novinařiny a svobodného vyjadřování. Což ovšem platí jen v případě, kdy se lidé zřeknou služeb googlu, facebooku, twitteru atd. a připojí se k takovým alternativám, které vaše zprávy nezablokují v okamžiku, kdy se přestanou krýt s oficiálními vysvětleními.

Naneštěstí se však lidé svých ustálených životních stereotypů vzdávají jen neradi. Jsou prostě zvyklí na facebook a twitter a o dalších alternativách mnohdy ani nevědí. A i kdyby třeba i věděli, nechce se jim ztrácet čas tím, že si budou na počítačích pořizovat cosi nového.

Liberální Amerika vytvořila společnost, která si zvykla hledat v informacích v podstatě jen senzace a veřejné dehonestace. A dokonce i ikony levice schytávají kritiku za to, že s tempem nenávisti, jak ji stanovila politika totožností, nedrží krok:

Pokud jde o svobodu projevu, dospěla západní společnost k bodu, kdy kdokoli vzápětí po vyslovení svého názoru musí být připraven na to, že se za něj v příštím okamžiku bude muset omlouvat. Čímž debata přestala existovat. A názory jednotlivé osoby jsou pro tuto osobu zkonstruovány shora tak, aby vyjádřila názor nejsoučasnější – nikoliv tedy názor platný včera nebo třeba i před hodinou.

Výsledkem takovéto praxe je prostředí, v němž pravda hyne na úbytě.

V 21. století je v západním světě v zásadě nemožné vyslovit pravdu a nebýt za to démonizován. A démonizace pravdy děsí samozřejmě všechny, kterým se od nejčasnějších let tlouklo do hlavy, že nemohou mít na věci svůj vlastní názor.

Jestliže Američané a lidé západního světa vůbec mají mít nějakou budoucnost, bude to jen díky takovým webům, jaký právě čtete. Jeho podpora je úderem do Matrixu.

Pravda neměla nikdy na růžích ustláno. Ale v 21. století se proti ní vede boj nelítostnější než kdy jindy. Nad pravdu se totiž povýšily agendy. A proto je tím víc potřeba, aby lidé podporovali pravdu na místech, kde se ještě dá nalézt.

Ve 20. století existovaly liberální a konzervativní nadace, které podporovaly první dodatek americké ústavy i disidentské názory. Což už dnes není pravda. Konzervativní nadace upadly do rukou neokonzervativců a do jejích agend o americké (a izraelské) hegemonii, a nadace liberální se ztotožnily s politikou totožnosti, do níž, seč mohou, pumpují peníze na likvidaci politiky soudržnosti.

Pro pravdu peníze zkrátka nejsou. Takže úkol držet pravdu přece jen při životě dnes připadl obyčejným lidem.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Vybral a přeložil Lubomír Man

0 0 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
jan123
jan123
14. 3. 2019 1:57

KÉŽ BYS BYL VYSLYŠEN ……….

hudryper
hudryper
14. 3. 2019 8:06

Když si člověk přečte článek s odpověďmi p.Spencerové na aktuální otázky zahraniční politiky jako je npř : https://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Babisovi-sirotci-Tereza-Spencerova-videla-na-vlastni-oci-Mrtve-deti-Albrightove-Na-ty-mysli-taky-573898 ,doví se pravdu,nebo alespoň názor
poctivého novináře na daný problém.Literárky se daly zastrašit ztrátou dotací a
pro mne/asi nebudu sám) přestaly být zajímavé.Pan Roberts nebude mít pravdu
až p.Spencerovou zaměstná některé z mainstreamových medií. Zatím pravdu má.

Dana
Dana
14. 3. 2019 17:00

Jen at si tu cenzuru Robertek uziva. Nevim, proc se divi. Pisalkove jako on totiz teto sitiaci znacne pomohli, kdyz pri republikanskych vladach, kdyz zadna politicka cenzura neexistovala, REMCALI. To bylo stale neokoni sem, neokoni tam, , plac nad Irakem a Afghanistanem, souzneni s muslimy, to predevsim. Hlasali a jeste hlasaji bludne konspirace o utoku na Dvojcata, o Bostonskem marathonu, bez dukazu , cele roky. Svobody slova si nevazili. Tim, ze se tito nespokojenci spolcili s marxisty a vedou boj proti imperialismu na vsech frontach, povzbudili i zivly, ktere narusuji demokraticke procesy. Oni tito novi, pokrokovi socialisti nesnaseji jine nazory.… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
14. 3. 2019 20:50

Kobylka už kope. Bohužel ještě ukope miliony než chcípne. Vozka už dávno zešílel.
Ale to, co přijde potom, stojí za to.

Dana
Dana
15. 3. 2019 1:02

Ja prece nemuzu za to, ze se komunisti po tom fiasku ve dvacatem stoleti preorientovali na jinou formu tridniho boje „socialismus 21.stoleti“. Ja si totiz jeste pamatuji stare poctive komunisty, co vzhlizeli s nadeji na lepsi zitrky. Teda, nez je prevalcovali oportunisti, co nemeli charakter. Jen se drali za lepsim, nez mel soused. Do komunisticke strany casto vstupovali z prospecharstvi, at uz kvuli novemu bytu ci proto, aby jejich deti studovaly na vysoke skole. (Tak to konci vzdycky. ) Nova, progresivni socialisticka ideologie je v jadru stejna, jen se zmenila forma. Delnicke masy uz nejsou a tak se tridni boj… Číst vice »

orinoko
orinoko
15. 3. 2019 22:14

To je paráda: NARKODOLAR.
Geniální!!
Je v tom prostě všechno. Filosofie je zralá na velkého panaka.

orinoko
orinoko
15. 3. 2019 22:39

A propos, nevíte proč česká zmrdoidni meeeeeedia … kromě oficiálních webových stránek České armády … mlčí o evidentnim konfliktu mezi Indii a Pákistánem? Ze by česky politický a sdělovací sajrajt neměl noty na šíření svych proslulých epidemii? Je tu jen hromada poseru v žoldu cmrdliku? Mně osobně už se ani nechce blejt. V životě jsem udělal hromadu pruseru a dost zásadních chyb. Jedná z nich je, že jsem se měl usadit v blizkem zahraničí. Právě v tom , jemuž docela závidím existenci mimo … ode zdi ke zdi a cunniluctus emericke řitě. Česká politická zber je katastrofalnim odpadem. Umí jen… Číst vice »