P. C. Roberts: Když Washington chce válku, proč se na Rusko nevrhne?

Washington nepřestává přilévat benzín do toho, co nazývá ukrajinskou krizi. Jeho loutka Jens Stoltenberg, generální tajemník NATO, řekl, že NATO zvažuje rozsáhlejší a trvalejší přítomnost v Černém moři. Černé moře je pro Rusko totéž, co bylo Středozemní moře pro Římany – mare nostrum, „naše moře“. Takže Stoltenbergovo prohlášení zvoní v ruských uších asi tak, jak by v amerických uších zvonilo ruské prohlášení třeba o tom, že námořní bitvu o Midway vybojovali a vyhráli Rusové. Ale ne dost na tom. Stoltenberg ještě dodal, že NATO plánuje ustavit bojové skupiny v Rumunsku a dalších zemích kolem Černého moře.

Proč takovéto nebezpečné a provokující řeči a plány v čase už tak vysokého napětí. Proč je do ohně přiléváno další palivo?
Přiznám se, že ani já jsem nečekal, že nezodpovědnost Washingtonu zajde až tak daleko. A jako kdyby ani to nestačilo, Stoltenberg prohlásil, že Černé moře se pro NATO má stát oblastí strategického významu.

Mylně jsem se domníval, že Washington se aspoň zamyslí nad varováním Ruska, že nehodlá tolerovat další nárůst vojenských sil na svých hranicích. Ale ten to varování ani neposlouchal. A pokud je poslouchal, nedbá na ně a je rozhodnut válku vyprovokovat. Což vytváří situaci, jež poskytuje Rusku jen dvě možnosti – bojovat, nebo se vzdát. Nabízí se otázka: existuje naděje na to, že si lidé na Západě uvědomí šílenost svých vůdců a probíhající marš k válce ještě včas zastaví?

Myslím, že ne. Vždyť nejsou schopni zastavit ani marš své vlády proti nim samým.

A tak – v tento okamžik – drží karty ve své ruce pouze Rusko. Bude čekat a hledat útěchu v rozhovorech a jednáních až do doby, kdy Washington a NATO budou lépe připraveny?

Dodatek: Je válka na spadnutí? Ministr britských obrněných sil James Heappey dnes řekl, že během víkendu budou všechny britské jednotky z Ukrajiny staženy, protože se zde očekává ruská invaze. Britští vojáci zde až dosud učili Ukrajince používat západní zbraně, a to pro útok na donbaské republiky. Washington věří, že takovýto útok vyprovokuje ruskou intervenci, na kterou se pak prostě přilepí velký plakát se slovy „Ruská invaze“.

Zatím se Kreml stále ještě utápí v jednáních: Zastupující šéf ruského prezidentského štábu Dmitrij Kozak řekl, že partneři Ruska v rozhovorech tzv. Normandské čtyřky (Německo, Rusko, Ukrajina a Francie) mají tendenci omezovat jednání na uspořádání vnitroukrajinského konfliktu – a to v přísném souladu s intrukcemi, které obdrželi ze Spojených států. “Z nějakého důvodu mají naši partneři za to, že čas hraje pro ně a že by tedy měli jednání co nejvíce protahovat“, řekl Kozak médiím v pátek, a to po čtvrtečním jednání, které skončilo neúspěšně. “Navíc jsme od našich přátel v jedné ze zemí NATO obdrželi dokument, který je instrukcí amerického ministerstva zahraničí, jak všechna probíhající jednání brzdit“. (ZDE a ZDE)

Aktualita: V očekávání ruské invaze stahují USA z Ukrajiny všechny své jednotky. Když tedy učinila pro vyprovokování války vše, co mohla, bere supervelmoc nohy na ramena.

Zdroj: PCR

Vybral a přeložil Lubomír Man

5 12 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
25 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Botičky od Diora
Botičky od Diora
14. 2. 2022 9:49

Nacisté říkají: Američané dokázali s Indiány to, co my s Ž idy.

Gatta
Gatta
14. 2. 2022 9:58

Letecký provoz nad UA – 0 – 0 nic.
comment image

Optimismus, nebo černý humor?
comment image

orinoko
orinoko
Reply to  Gatta
14. 2. 2022 10:17

A to se vyplatí. Halič ztrácí další část už tak skrovných příjmů. Někdy mám pocit, že jde o cílenou likvidaci banderovců prostřednictvím fiktivní války mezi Východem a Zachudem.
V haličské army se už teď projevuje špatné zásobování gulometciku proviantem. Kdo ví, možná je po vstupu bude Rus muset ze všeho nejdříve nakrmit. Výměna munice za menaz nemusí být až takové sci fi.

Gatta
Gatta
Reply to  orinoko
14. 2. 2022 10:52

Si umíš představit UA jako normální fungující stát s příjmy, výdaji,, rozpočtem a nějakou suverenitou.

S jejich nesplatitellnými půjčkami od EU, MMF a USA. S jejich Banderovci … a jestli tam začnou střílet …..

Pořád říkám, už od Majdanu – „o všechno příjdou“ i oligarchové. Je to jen otázka času.
A to by se muselo hodně věcí změnit, aby jim Rusko pomohlo.

orinoko
orinoko
Reply to  Gatta
14. 2. 2022 11:10

My čížci jim pomůžeme. Třeba od Voly ně t. Ukazuje se, že to nikdy žádný národ nebyl. Je to jen prostor … vlastně semeniště … jakýsi tyglík, produkující velmi bizarní úkazy. Takový soubor pomatenců se hned tak nenajde. Jen tak mimochodem – brazilský Bolsonaro odjel na Kubu. Těžký pravičák zamířil za komunisty. Jj, svět se mění: Už ani ONI a MY není co bejvávalo.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  orinoko
15. 2. 2022 15:21

comment image

orinoko
orinoko
Reply to  Gatta
14. 2. 2022 10:56

Chudáci holky, snad jsou jinak celkem zdravé. … Sedím dneska v hospodě, kde jsem ještě nikdy nebyl. Nikdo po nikom nic nechce, ale přesto skoro všichni debilové si u vstupu myjí ruce pilátovštinou. A někteří dokonce dovnitř vstupují s roubíkem i na uších. To jsou klasičtí coronauti. Pak pozoruji nějaké covidisty. V jejich čele kráčí ksicht zvíci Flígra. A na kozách nese hrdý nápis – Tribun. A za nimi se řetězí vítězné Tovaryšstvo vakcíny, mířící na haličskou frontu. Svými boostry hodlají zalehnout do poklopce NWO a odsud mohutně pálit na vše strany všechny mosty světa, aby svět zachránili před vlastní… Číst vice »

peter.
14. 2. 2022 12:19

Je nepríjemné,že ak Rusi žiadny útok na Ukrajinu nepodniknú,tak Amerika to bude vydávať za svoje víťazstvo .Nancy Pelosi tvrdí,že ak zo strany RF k útoku na UA nedôjde,tak to bude dôkazom toho,že Rusi sa zľakli hrozby sankcií a dostali strach z amerických ozbrojených síl,ktoré USA presúvajú do východnej Európy.Sám som zvedavý ako sa s týmto Rusko vysporiada.

orinoko
orinoko
Reply to  peter.
14. 2. 2022 13:10

Ta dutá hlava může kecat co chce. Její laple, pardon lapsy, trapne jsem se spletl při pohledu na její zahnědlé bombardaky …. připomínají její vřelou pri-buznou malokretenskeho TRUSSu.
Skutečný vojevůdce sám vybírá čas a místo. Proto Jan Žižka nakopal prd@l emerickym křižníkům už na Vítkově, aby se Praha i soudruh Zikmund měli na co dívat.

Last edited 3 měsíců před by orinoko
Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  peter.
15. 2. 2022 15:26

Moudrá to žena. Bezdětná. Proto nemá ráda děti a lidi vůbec.
comment image

Irena
14. 2. 2022 14:20

Z cizojazyčného internetu: Americký vojenský dron proletěl na ruským torpédoborcem a vrátil se na základnu s instalovanou hymnou RF, Yandex prohlížečem, portálem Stáních služeb RF, s odběrem Besogon TV. A po pokusu to vše odinstalovat a vrátit se k pentagonovskému nastavení se z jeho útrob každé dvě minuty ozývá chujvam…

orinoko
orinoko
Reply to  Irena
14. 2. 2022 15:13

Ano, a to není jediný případ. Bral jsem některé věci jako kachnu, ale problém je jinde. Emero buzíci nemají disciPLÍNU. A jak už říkal Švejk – voják bez disciplíny visí na stromě jako opice. Kurník emero pohlaví se věnuje svému problému, a jestli někdo někam něco stačí naistalovat, ho až tak moc netankuje. Jen tak na okraj: Iráncům už před lety pomohl uzemnit emero Sentinel, dron zvíci křídla, Rus. Jen při přistání urazili podvozek a poškodili jedno křídlo. Od té doby mají Iránci velmi nebezpečné drony typu křídlo. Samozřejmě Rusům umožnili přístup k emero chloubě, a od té doby už… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  Irena
14. 2. 2022 16:15

Jen poznamka k zamyšlení – bez oihledu na obsah tohoto odkazu a je to myšleno zcela obecně.

Možná by bylo lepší vždy jednou, nebo dvěma větami ČESKY přiblížit obsah odkazu.

Nejde o znalost ruštiny – dnes si na to může překladač pustit každý, ale třeba mladí to ani nezkusí, když neví o čem to vůbec má být a jestli je zrovna tohle zajímá.
A potom taktoe se OM může jevit jako „proruský web“ se specifickým obsazením a určený čistě rusky orientovaným čtenářům.

Irena
Reply to  Gatta
14. 2. 2022 17:52

Bylo to určeno Orinokovi, a já předpokládám, že ten si to přečíst dokáže :-) Já nemám vždy čas dělat výpisky, ať lidé přiloží ruku k dílu sami. Všechno se jim pod nos nenaservíruje. Já osobně jsem proruská a nestydím se za to, pokládám to dokonce za čest. Chápu, že vás speciálně to může štvát, ale takový je život…

Gatta
Gatta
Reply to  Irena
14. 2. 2022 21:39

Nerozumím tomu, proč zrovna speciálně mě to má štvát ??? Asi to chápete = předpokládáte na základě – nevím čeho ??? Úplně stejně bych to napsal i o pouhém osamoceném odkazu v angličtině, nebo v jiném jazku. A důvody jsem myslím jasně uvedl. Proklikávat se někam, překládat, číst a snažit se pochoipit pointu. abych po několika minutách zjistil , že mě věc třeba ani tak moc nezajímá, nebo jsem o ní četl už jinde, je ztráta času. A nepsal jsem ani o překladu, nebo výpiscích a ale alespoň o jedné větě shrnující aspoň téma odkazu. Navíc ta samostatná ruština v… Číst vice »

Irena
Reply to  orinoko
14. 2. 2022 15:49

Muskovi prý magnetická bouře sfoukla 40 družic, a byla to opravdu magnetická bouře? Ta erupce prý nastala 30. ledna…

https://www.gazeta.ru/science/2022/02/09/14513407.shtml

Gatta
Gatta
Reply to  Irena
14. 2. 2022 16:24

Magnetických bouří a erupcí na Slunci se vždy obávali už první radioamatéři tehdy ještě s Morseovkou. Příbuzný se tomu vášnivě věnoval a téma kam se mu daří a nedaří dovolat bylo jeho oblíbené. Tehdy se v tom amatéři mezinárodně soutěžili a kartami si vzájemně potvrzovasli spojení. .

A dnes je technika o něčem úplně jiném – vše je to strašně choulostivé – navíc pan Musk určitě hodně spěchal.

Gatta
Gatta
Reply to  orinoko
14. 2. 2022 16:04

První američané přistáli na Slovensku :-)

comment image

Alva
Alva
Reply to  Gatta
14. 2. 2022 17:32

To se ti povedlo! :-)))

peter.
14. 2. 2022 20:46

„Jediné Rusko“ vyzvalo Putina k uznaniu DNR a LNR.Proti je Lavrov,ktorý Putina prehovára k pokračovaniu rozhovorov so západom.Očakáva sa návšteva Scholza,no ten pred odletom do Kijeva(dnes) a Moskvy(zajtra) vyhlásil,že cit.“Od Moskvy očakávame okamžitú deeskaláciu napätia s Ukrajinou! Inak bude musieť čeliť závažným následkom.V tom sa Nemecko zhoduje so svojimi spojencami! „koniec cit. Týmto ultimatívnym vyhlásením sa Olaf Scholz už vopred postaral o neúspech zajtrajšieho rokovania s Putinom a jeho návšteva sa stáva zbytočnou. Uvidíme zajtra,ako rozhodne Duma.Putin na rozdiel od Lavrova už nevidí zmysel v pokračovaní rozhovorov so západom.Uznaním DNR a LNR Rusko prehodí loptičku na stranu Ukrajiny ktorej zostanú… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  peter.
15. 2. 2022 10:12

I kyž nedojde na UA na střílení, tak bude moc a moc zajímavé kolik na této krizi který stát ( či uskupení) vydělal a prodělal.

Krátkodobě i dlouhodobě.
Geopoliticky, diplomaticky, ekonomicky a pochopitelně také čistě finančně.

peter.
Reply to  Gatta
15. 2. 2022 14:55

Dnes Št.Duma hlasovala o uznaní nezávislosti DNR a LNR.V Dume sedí 450 poslancov a 351 z nich hlasovalo za uznanie.Návrh predkladala KPRF a podporila ho strana „Jediné Rusko“..Štátna Duma na základe výsledku hlasovania požiadala prezidenta RF V.V.Putina o uznanie nezávislosti DNR a LNR.

zart
zart
15. 2. 2022 9:40

Jedno je zajímavé. Nebýt konzumu, tak by liberální demokracie (kapitalizmus) většině občanů na této planetě nevadila. Takto, protože většina občanů díky nedostatečným finančním prostředkům konzumě strádá, tak jí vadí. Stačí tedy občanům dát peněz, co libo, stačí ty falešné, co dávají Číňané zemřelým do rakve, a všichni budou spokojení. Každý se přece musí napřed nadechnout, napít, najíst, obléci a ubytovat, a pak teprve může filosofovat, pak může teprve myslet a být (cogito ergo sum). Ale jak? Zatím se nepodařilo konzumně uspokojit stávajících 7,5 mld. lidí, ale až nás bude 10 mld. tak se to určitě povede…Když nikoliv, tak to rozhodně… Číst vice »

Gatta
Gatta
15. 2. 2022 21:34

No co, i britský tajný agent se může splést v informaci o načasovaání invaze. :-)

comment image