P. C. Roberts: Komu věříte?

Po návštěvě syrského města Dúmá si západní média začínají klást otázku, kdo si onu pohádku o tamním plynovém útoku vlastně vymyslel. Po rozhovorech jejich novinářů s očitými svědky z Dúmá dokonce i zpravodajský mainstream poté, co od místních lidí slyší, že zde k žádnému plynovému útoku nikdy nedošlo, začíná o plynu pochybovat.

Francouzská tisková agentura AFP, která je třetí největší agenturou světa, spolu anglickým internetovým deníkem Independent publikovaly články vyjadřující pochybnost o tom, že 7. dubna byl ve východní syrské provincii Ghúta proveden útok s použím chloru či jakékoli jiné chemikálie.

Novinář agentury AFP hovořil se syrským lékařem Narvanem Jaberem, který byl svědkem toho, co západní média označila za plynový útok: „Někteří pacienti toho dne trpěli astmatem nebo plicním zánětem. Dostalo se jim obvyklé léčby a někteří z nich byli posláni domů,“ řekl Jaber novináři AFP. „Neprokazovali žádné symptomy po plynovém útoku. Ale zrovna ve chvíli, kdy jsme byli s ošetřováním pacientů v jednom kole, přišlo sem několik lidí a postříkali pár lidí vodou – a několik dalších to filmovalo“.

Jaberovo svědectví se kryje s prohlášením dalšího lékaře z Dúmá, který hovořil s anglickým novinářem Robertem Fiskem z deníku Independent. Ačkoli tento lékař Dr. Assim Rabaibani nebyl očitým svědkem toho, co se 7. dubna na klinice událo, řekl Fiskovi: „Všichni lékaři, se kterými spolupracuji, vědí, co se stalo“. Podle jeho svědectví vytvořila toho dne intenzivní palba z děl mračna prachu, která pronikla i do podzemí a sklepů domů, ve kterých se lidé ukrývali. Postižení lidé sem přicházeli nebo byli přiváženi s problémem hypoxie, čili nedostatku kyslíku. „Někteří z těchto lidí začali pociťovat známky hypoxie, čili nedostatku kyslíku. Pak muž s bílou přilbou u dveří vykřikl PLYN a nastala panika. Lidé se začali polévat vodou, někdo to natáčel na video, takže ty záběry jsou pravé. Ale ti lidé na videu zachycení trpěli hypoxií – nikoli otravou plynem“.

Robert Fisk dále řekl, že místní lidé, se kterými mluvil, „nikdy nevěřili“ oněm pověstem o plynovém útoku. A Fiskovi řekli, že pohádky o chemických zločinech prezidenta Asada rozšířily skupiny ozbrojených islamistů, které uvěznily a zotročily tisíce lidí v provincii Ghouta, než ji osbobodila syrská armáda.

Agentura AFP zveřejnila i slova dalšího lékaře z nemocnice v Dúmá, který potvrdil, že onoho 7. dubna nepřijala jeho nemocnice ani jednoho pacienta se symptomem po chemickém útoku.

ALE francouský prezident Macron řekl, že má důkaz o tom, že syrský prezident Asad použil chlor proti civilistůn ve východní Ghoutě.

A britská premiérka Mayová řekla, že má balík informací, včetně zpravodajských, že za poslední plynový útok v Dúmá je zodpovědný syrský režim.

Takže komu teď věříte?

Zdroj: Paul Craig Roberts

Vybral a přeložil Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
25 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Amenre
Amenre
19. 4. 2018 8:32

Mnohem zajímavější je článek :
https://www.paulcraigroberts.org/2018/04/14/russias-humanity-moral-conscience-leading-war/
Ovšem místnímu Klubu přátel VVP se líbit nebude :)

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
19. 4. 2018 9:02

Amenre napsal Mnohem zajímavější je článek : https://www.paulcraigroberts.org/2018/04/14/russias-humanity-moral-conscience-leading-war/ Ovšem místnímu Klubu přátel VVP se líbit nebude S volným překladem PCR věty: „Ačkoli má ruská vláda dobrý záměr, ruské mravní svědomí a úcta k druhým vede svět k Armagedonu.“ nesouhlasím. Vladimír Putin není celá vláda ani neomezený vládce. Ano, díky výsledkům voleb a vysokému mandátu od voličů může, bude (a již postupuje) tvrději vůči 5 koloně a imperiálnímu Západu. Ale ruské „mravní svědomí a úcta k druhým“ je právě tím, co ZABRÁNILO ARMAGEDONU. Nejednou. To že Západní věrchušky jsou již jen loutkami neocons v pozadí je především americký fakt. Ledaskdo v… Číst vice »

Admirál
Admirál
19. 4. 2018 9:20

Putin z mého pohledu udělal spousta diskutabilních rozhodnutí, která se s odstupem času ukázala být správná. Správné, lépe popisující realitu se s odstupem jeví i ruské informace podávané prostřednictvím jejich sdělovadel a přejímané některými weby.
Nemám tudíž důvod nevěřit ruskému výkladu chemických útoků, který je navíc v souladu s logikou.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
19. 4. 2018 9:22

Je snadné VVP kritizovat. Pokud jde o rozumnou kritiku, je vše v pořádku, a nikdo není bez chyb. Problém ale nastává, když se VVP a spol. háží do stejného pytle jako je ten „náš“ Euroatlantický… Naše frustrace z vývoje u nás a v v okolní „středovýchodní Evropě“ je velká a pochopitelná. Ale je to NAŠE VLASTNÍ FRUSTRACE. NÁŠ VLASTNÍ SVINČÍK, NÁŠ VLASTNÍ OSUD. A jen MY SAMI si jej musíme uklidit. Vynikající tah RF v Sýrii současnosti – když de facto navedlo pomocí moderních prostředků průzkumu i starší syrské zbraně na cíle v podobě raket Tomahawk a Scalp, po dohodě… Číst vice »

fajt
fajt
19. 4. 2018 9:27

P. C. Roberts: Komu věříte? – to je správná a legitimní otázka – a správná odpověď zní – N I K O M U . ..)

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
19. 4. 2018 9:46

Nemusím mít v lásce církev, mohu mít výhrady k „jiné“ víře, či způsobu chápání „víry“. Mohu mít pochopení pro erotiku, ale co je moc, to je příliš. Toto „naše“ cílené svinstvo má podle některých VV Putin asi také „okamžitě bombardovat“: https://www.novinky.cz/domaci/469671-biskupove-horuji-proti-inscenaci-na-brnenskem-festivalu-jezis-v-ni-znasilnuje-muslimku.html Já osobně NEMÁM ŽÁDNOU KOLONIÁLNÍ MINULOST. Odmítám nést odpovědnost za vraždy banderovců na JV Ukrajiny kvůli tomu, že jim „naše NATO“ dodává miny, boty či zbraně… ODMÍTÁM zodpovědnost za bombardování Sarajeva, Afghánistánu či Íráku. Mne se nikdo neptal a s „NATO pilířem naší bezpečnosti“ jsem nikdy nesouhlasil. Ale pod záminkou „připomínání neo a kolonialismu“ zasviňovat duše v tomto nevinných… Číst vice »

fajt
fajt
19. 4. 2018 11:56

chybí dnes někomu Aztékové, Inkové, Chetité, Aksumité, Olmékové, Mínojové, Clovisové, Cucuteniové, Toltékové, Mayové a tisíce dalších ?? – tak proč by měli chybět nějací čechové. ..)

orinoko
orinoko
19. 4. 2018 13:16

Hola hola, fajte… Mne ano. A také různí klingoni, priblove, lovci mamutů, absolventi vokovickych Sorbonn, adamité a stroje času.
Bacha, oni žijí. Porad na ne vzpominame a lidská paměť je bude vždy v určitých časech vyvolavat.
My jsme ti Olmekove, Toltekove, Aboridzinci, počítač pro každého, záchytný pytel vždy proudících existenci, prostě historická kontinuální alternativa.
Podívají se na Martina, v jaké je formě. A to není po reformě.
„Jeden za druhým mizí, ten krok tu koná někdo cizí“ zpive se i v historii OM.
„Já jdu dal.“
Zpívá se dal.

Bety
Bety
19. 4. 2018 13:24

„Lidé si mají udělat vlastní názor“.
Tak to jo. Ale než si dělat vlastní názor na k ničemu nepotřebnou fantasmagorii,
měli by mít možnost udělat si ho na životně důležité záležitosti – např. na to,
co se skutečně v Sýrii stalo či nestalo, a jestli dál chtějí setrvat v tom pitomém
NATU. Ale vsadím se, že proti utváření tohoto názoru na základě ověřených
faktů by pan ředitel ND v Brně vehementně protestoval a možná by žádal i to,
aby šiřitelé těchto dezinformací byli ukřižováni.

Bety
Bety
19. 4. 2018 13:29

Orinoko – +++++

Gatta
Gatta
19. 4. 2018 14:02

fajt napsal

P. C. Roberts: Komu věříte? –to je správná a legitimní otázka – a správná odpověď zní –N I K O M U . ..)

“ … a po třetím pivu ani sobě.“

(minimálně za volentem)

orinoko
orinoko
19. 4. 2018 14:11

Bety… A to jsem citaci zmrsil.
Ma byt „první za druhým mizí“ !!!!!
Dodneška s tím mám filosoficky problém. Cosi mimo běžně souřadnice a obrazotvornost.
Něco jako paralelní vesmír. To je naše obrovská výhoda. Jsme schopni se dopitvat i do černé díry. A není to jáma pamětníce ani sexuální wifikundace.
Klasik zasne, občan zira!!!
Opona se zvedá!
Živoucí , pochyboval jsem o vas. Ale ted už věřím, ze jste zkonzumovali hodně hrachu.
Je třeba režim poctit chemickým útokem.

fajt
fajt
19. 4. 2018 14:12

orinoko napsal Hola hola, fajte… Mne ano. A také různí klingoni, priblove, lovci mamutů, absolventi vokovickych Sorbonn, adamité a stroje času. Bacha, oni žijí. Porad na ne vzpominame a lidská paměť je bude vždy v určitých časech vyvolavat. My jsme ti Olmekove, Toltekove, Aboridzinci, počítač pro každého, záchytný pytel vždy proudících existenci, prostě historická kontinuální alternativa. Podívají se na Martina, v jaké je formě. A to není po reformě. „Jeden za druhým mizí, ten krok tu koná někdo cizí“ zpive se i v historii OM. „Já jdu dal.“ Zpívá se dal. a jak ti chybí, chlape, jako smažený šnicl, mastná… Číst vice »

orinoko
orinoko
19. 4. 2018 14:29

Chochu, byly doby /prumka/, kdy jsme zašli k Hasmanum a za deset kachli měli smazak i s pivem.
Dneska už to není ono.
Vaclavskym klobasam vzal samet aktraktivitu, a už je v matce měst nevyhledávám.
Soucasna nabídka, jako plicní lalok dle prezidentova roentGENU, anebo volské kulky na Donalduv způsob, jsou příliš velkou dani za primitivní Českou telku v Kavčích laboratořích.

fajt
fajt
19. 4. 2018 19:24

orinoko napsal
orinoko

já se jenom ptám, co ti za těch třicet let gulášového kapitalismu v česku uvízlo v hlavě tak, že by to mohlo přežít i další generaci zdejších splašených octomilek a co by jako svět mohlo zaujmout natolik, že i další století by si čechy pamatovali ( tunelářů typu Klause, Kalouska, Babiše, Kellera, Koženého, Krejčíře a stovky dalších šupáků má zbylý svět taky mraky ) – za socíku byli čechoslováci uznáváni za inovativní fortelnost a skutečnou vzdělanost, dnes to tady zugrunt elity táhnou ( a musím říci, že úspešně) do Afriky. ..)

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
21. 4. 2018 7:09

V souvislosti s proplutím jedné kocábky do Středomořského rybníka prosakují informace o nějaké skryté vykládce v Tartusu. Někteří se domnívají, že je to výsledek „hlasování na Kypru“ – v odvolávce na fakt, že „Anglické prdy“ by po příštím startu na Sýrii nemusely mít kde přistát. Problémem by tedy příště mohlo být i „slabší vlnobití“ které by mohlo palubu příslušné kocábky „poněkud více rozkolísat“… Jsem zvědav na první ostré lety „nejstaršího známého minerálu na planetě“. Proskakuje totiž šuškanda o potřebě „zvýšit jisté pozaďové hodnoty“ v zemích kolem rybníka, když „cvičná verze očisty“ je již od Fukušimy „úspěšně“ odzkoušena… Už jste se… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
22. 4. 2018 10:12

Служу России! Эфир 22. 04
https://www.youtube.com/watch?v=ZonP9McVCdw

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
22. 4. 2018 10:16

Время-вперёд!
22.4.2018
https://www.youtube.com/watch?v=LuhzD-JvmYE

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
22. 4. 2018 10:22

Вот чем живёт Россия под санкциями
https://www.youtube.com/watch?v=KpT7Rf_NN6I

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
22. 4. 2018 10:31

Špičkové Ruské OZE!
To jen v zaostalé EU se pořád staví 150 m vysoké obludy hyzdící krajinu…
Ветровая турбина Fennec
http://okbatom.ru/projects/fennec

Amenre
Amenre
22. 4. 2018 17:15

Martin (už bez taky m) napsal

Špičkové Ruské OZE!
To jen v zaostalé EU se pořád staví 150 m vysoké obludy hyzdící krajinu…
Ветровая турбина Fennec
http://okbatom.ru/projects/fennec

Kde všude je postavené a kolik vyrobí elektřiny ?
Aby to nedopadlo takto :
http://ventil.vehiklo.cz/jak-dopadl-revolucni-cinsky-autobus-a-kam-se-podel-jeho-prototyp/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
23. 4. 2018 6:39

Amenre napsal Kde všude je postavené a kolik vyrobí elektřiny ? Aby to nedopadlo takto : http://ventil.vehiklo.cz/jak-dopadl-revolucni-cinsky-autobus-a-kam-se-podel-jeho-prototyp/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu Zatím je to pokud vím novinka. Moc se toho nedá najít. Ale věřím, že to „popadli konečně za ten správný konec“, a přeji v tom RF úspěch. Nemám rád ty velké větrníky, které „ve stádech“ hyzdí krajinu a zabíjejí ptáky a o jejichž „ekologičnosti“ se právě pro velikost dá pochybovat, a likvidují v krajině „lidské měřítko“… Naproti tomu velké stožáry VVN např 400 kV nám loni také v řadě linií zhyzdily velký kus krajiny PP Sovinecko, vedly k prokácení řady příšerných průseků v… Číst vice »

Amenre
Amenre
23. 4. 2018 8:35

Martin (už bez taky m) napsal
Martin (už bez taky m) • 23. dubna 2018

Souhlasím, že to vypadá dobře a zajímavě nejenom v porovnání s klasickým větrníkem, ale třeba i solárními panely na loukách. No uvidíme, jak se to podaří realizovat a jaká bude reálná cena/ výkon.