P. C Roberts: Má Evropa mozek vymytý až tak, že ji vztahy s Ruskem nezajímají?

Soudě podle prohlášení, pronesených vůdci zemí G7 na jejich posledním srazu, ani uvalení amerických sankcí na Evropu a americký nezájem o evropské potřeby, ani odmítavý americký postoj brát jakýkoli ohled – s výjimkou Izraele – na prospěch svých partnerů, nedokázaly přimět Evropany k tomu, aby se v reakci na toto demonstrativní americké otočení k nim zády přiklonili k Rusku.

Britská premiérka řekla, že G7 se shodlo na potřebnosti použít dalších restriktivních opatření proti Rusku, bude-li toho zapotřebí. A americká loutka ve Francii Macron obvinil neoprávněně Rusko – jedinou zemi, dodržující minské dohody – z toho, že tyto dohody nedodržuje. Kromě toho obvinil Macron Rusko z agrese proti Ukrajině a Krymu, aniž by vzal do úvahy, že Rusové byli na Krymu přítomni vždy, a to na základě 50 leté smlouvy o Krymu jako námořní baště ruského námořnictva.

Jak francouzský prezident jistě dobře ví, vše, co Rusko učinilo, bylo, že vyslyšelo jednotný hlas obyvatel Krymu vrátit se zpět do náruče Ruska, v níž spočíval po tři staletí, a tedy stejnou dobu, jak trvá existence USA, než ovšem byl Krym nelegálně připojen k Ukrajině.

Politikové G7 obvinili Putina z „destabilizujícího jednání“, z „podkopávání demokratických systémů“ a z „podpory Sýrie“.

Evropa tedy zůstává vůči Washingtonu v servilním hlubokosklonu bez ohledu na všechno, co Trump učinil, aby evropské vazaly Washingtonu ponížil.

Putinovou odpovědí na to, co nazval „tvořivým blábolením“, byla jeho výzva, aby se Evropa s polečně s Ruskem dala do práce na obraně jejích obapolných společných zájmů.

Tyto společné zájmy existují a Putin je vidí, ale jak prohlášení zemí G7 naznačuje, G7 vnímá jen ruského nepřítele.

Z hlediska Západu je Putin problém, protože trvá na ruské suverenitě. Když totiž Západ obviňuje Rusko z „destabilizujícího jednání“, míní tím, že ruská nezávislost destabilizuje washingtonský světový řád. A Rusko je prohlašováno za destabilizujícího činitele, protože nepřijímá hegemonii Washingtonu.

Putin ovšem nedokáže tento západní postoj k Rusku změnit ústupky a rozumným chováním. A bylo by tedy pro Rusko smrtelnou iluzí věřit, že laskavá slova mohou zmírnit hněv samozvané hegemonie.

Putin přijímá urážky, provokace i mrtvé na ruské Ukrajině. Přijímá i izraelské útoky na Sýrii, která v boji za osvobození od amerických „rebelů“ obětovala své zdroje, aby Evropanům dokázala, že Rusko není hrozbou. Soudě ovšem podle prohlášení G7, resp. G6 (Trump předčasně schůzku opustil), nedbají evropští politikové skuečností a hrozbou je pro ně i nadále Rusko. Washington předal prostě Evropě ruský scénář a Evropa podle něj jede. Bez ohledu na to, jak se chová Rusko a jak s Evropou jedná Washington.

Zdroj: Paul Craig Roberts
Vybral a přeložil Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
20. 6. 2018 18:56

Pro vyhnání Němců po válce není ospravedlnění, řekla Merkelová https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/475594-pro-vyhnani-nemcu-po-valce-neni-ospravedlneni-rekla-merkelova.html Pro vyhnání Němců ze zemí střední a východní Evropy po druhé světové válce podle kancléřky Angely Merkelové neexistovalo morální ani politické ospravedlnění, i když tehdejší události byly následkem nacistické diktatury, řekla ve středu Merkelová v Berlíně při vzpomínce na vysídlence a běžence. Je zřejmé, že nevadí migranti, vadí Postupim, vadí dekrety Prezidenta E.B… Neospravedlnitelný odsun Němců? Výrok Merkelové vytočil Zemana i Babiše https://www.novinky.cz/domaci/475610-neospravedlnitelny-odsun-nemcu-vyrok-merkelove-vytocil-zemana-i-babise.html Hluboký nesouhlas našeho Prezidenta je zcela na místě, dtto premiérův nesouhlas. Jestli ochotná, majetkově podložená fanatizace německého národa – který podporoval a de facto představoval nacisty –… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
20. 6. 2018 19:22

Německy mluvící obyvatelé na území bývalé ČSR dle mne osobně ZCELA ZTRATILI NÁROK NA DOMOV na území této republiky TÍM ŽE MASOVOU ZRADOU REPUBLIKY DE FACTO ZPŮSOBILI JEJÍ ZNIČENÍ. Přes řadu výhrad totiž tehdejší ČSR představovala bezesporu NEJDEMOKRATIČTĚJŠÍ STÁT TEHDEJŠÍ EVROPY! Existuje dostatek důkazů, které to potvrzují, mj. v Evropě tehdy zcela neopakovatelně přátelský přístup k UPRCHLÍKŮM z nacistického Německa !! Po výrocích A. Merkelové ve světle její podpory Majdanuté Ukrajině mám jako obyvatel býv. pohraničí neodbytné obavy, že DENACIFIKACE NĚMECKA už NEPLATÍ, a nový „Drang nach Osten“ je zde… Jako občan ČR mohu vyjádřit také jen hluboký nesouhlas k… Číst vice »

Gatta
Gatta
21. 6. 2018 9:16

Re Martin
Je to vůbec zvláštní – agresor má na konci jím vyvolaných dějů nakonec větší ochranu, než napadený. I zloděj či násilník, kterého ani záznam činu nesmíte zveřejnit, tak napadený stát. Přitom podle antických i nedávných válečných pravidel měl napadený vítěz války právo na jakoukoliv odplatu.

Něco z občanského života na toto téma :-)
https://www.liveleak.com/view?t=s4auH_1528048242

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
21. 6. 2018 14:28

Kultivovaná diskuse
Карен Шахназаров. Право знать!
https://www.youtube.com/watch?v=LtP3YUhc__k

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
21. 6. 2018 20:00

AK: RF postaví další raketové ponorky.
Российский флот закажет еще 6 стратегических атомных подлодок Борей-А
http://www.tehnoomsk.ru/node/3192

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
22. 6. 2018 15:37

PL: Svět Západu odchází, uvádí docentka Švihlíková. A jasně říká, co teď přijde
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Svet-Zapadu-odchazi-uvadi-docentka-Svihlikova-A-jasne-rika-co-ted-prijde-540393