P. C. Roberts: Muellerova knížečka komických obvinění ohrožuje nás všechny

Z davu neinformovaných a zkorumpovaných lidí neustále slyšíme, že existují „jasné důkazy“ o tom, že se Rusko vlámalo do amerických prezidentských voleb. Slyšíme to z Atlantické rady, vyjadřující názory vojensko-bezpečnostního komplexu, slyšíme to z úst blouznivců britské Labour Party, slyšíme to ze CNN, MSNBC, NPR i FOX News a čteme to též v tiskovinách Washington Post i New York Times.

Čteme to a slyšíme to zkrátka odevšad. Pravda o tomto vymyšleném obvinění je žurnalistům sice k dispozici, ale nikdo o ní nereferuje. Web, který ji zveřejnil, uvádí fakta, shromážděná o aféře Russiagate Davidem Stockmanem. Co se z nich dovídáme?

Například to, že dokonce i zástupce generálního prokurátora Rod Rosenstein, když předčítal Muellerovo obvinění 13 Rusů, vmísil do svého projevu zrnko pravdy, když řekl: „Toto obvinění neobsahuje žádný výrok o tom, že by účastníkem této nelegální činnosti byl kterýkoli Američan. A neobsahuje ani žádný výrok o tom, že by sledované jednání mohlo změnit výsledek amerických prezidentských voleb 2016.“

Rosenstein dále přečetl, že podezřelí jsou nevinní, dokud jim vinu neprokáže soud. Který se samozřejmě nebude konat, protože USA postrádají soudní pravomoc k projednávaní případu obviněných Rusů.

Zdalipak takto referovali o celém případu i američtí politikové či americké presstitutky?

Samozřejmě, že ne!

Muellerovo komické obvinění sepsané na 37 stránkách je naopak médií předkládáno veřejnosti jako důkaz, že Rusové do voleb skutečně zasáhli – a tak zcela úmyslně klamou sdělovací prostředky veřejnost jak doma, tak i v zahraničí. Korupční americká média a politický systém tak zkrátka a dobře proměnily neprokázaná Muellerova obvinění v důkaz viny. Ke kterémužto výkladu dopomohl i sám Rosenstein, když ona Muellerova slova o tom, že jeho obvinění nepodporuje tvrzení Russiagate o tajné dohodě Trump-Putin, si nechal až na samý konec své tiskové konference, kdy už pozornost účastníků byla rozptýlena očekáváním dalšího programu.

A hlavně: Rosenstein nesdělil účastníkům tiskové konference, že hlavní materie, z níž Mueller své obvinění vyrobil, je soukromý ruský internetový marketingový systém, jehož smyslem je vydělávat peníze a nikoliv ovlivňovat americké prezidentské volby. A když už Mueller ve své zprávě uvedl, že činnost 13 obviněných Rusů neměla s ukradením voleb co dělat, přešly presstitutky velkoryse i to, z čeho byli vlastně obviněni. Ale pro informaci naší uveďme, že je Mueller obvinil z pokusu porušit americké zákony o vízech, z podvodného užití telefonních karet a emailových a bankovních účtů. Tedy ze zločinů, které i kdyby byly skutečně spáchány, nemají s volebním výsledkem a tedy s Russiagate absolutně co dělat.

Ovšem média hudou jinak, a o nelegálních činech Rusů mluví jako o čemsi podobném spiknutí, jehož cílem bylo vlámat se do prezidentských voleb.

Jak se však i v Muellerově obvinění uvádí, spiknutí s cílem podvést USA začalo prý už v roce 2014, a tedy ještě předtím, než bylo známo, že jedním z prezidentských kandidátů bude Trump. Takže kdo asi byl oním neznámým kandidátem, který měl mít z domnělého ruského zásahu do prezidentských voleb prospěch? A proč by, prokrista, zasahovali Rusové do amerických voleb, když netušili, kteří lidé se prezidentskými kandidáty stanou?

To se ovšem ptám já. Mueller a ani americká média si tu otázku zřejmě nepoložili. K čemuž se pojí otázka další: Proč je všechem americký tisk a vůbec všecha média, většina Kogresu, celý vojensko-bezpečnostní komplex a dokonce i film Disneyova studia Jeho dvojitý život tak tvrdošíjně upnuta na snahu dělat z Ruska hrozbu? Disneyho film končí těmito slovy, rozprostřenými po celé ploše obrazovky: Ruští agenti jsou tvými sousedy, tvými spolupracovníky, tvými přáteli. Ruští agenti nejsou jen pod tvým lůžkem, ale i v něm – s tebou.

Samozřejmě, víme už dlouho, že vojensko-bezpečnostní komplex vlastní média. Teď však víme i to, že vlastní i Hollywood.

Trumpovo prezidentství pochopili oligarchové – pro jeho oslabenou pozici – jako ideální čas k získání kontroly nad veškerými informacemi v USA. A tak, pokud já mohu soudit, nemá dnes většina mladých Američanů pojem o tom, o co se to dnes doma i ve světě vlastně hraje. A většina z nich si už nikdy neuvědomí, že jejich realitou už nejsou fakta, ale přísně kontrolovaná tvrzení.

Takže se už nikdy nedoví pravdu. O ničem.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Vybral a přeložil Lubomír Man

6
Komentujte

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Autoři komentářů
Martin (už bez taky m)IrenaP9 Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Irena
Člen

Tak v tom je také zrnko pravdy: „Disneyho film končí těmito slovy, rozprostřenými po celé ploše obrazovky: Ruští agenti jsou tvými sousedy, tvými spolupracovníky, tvými přáteli. Ruští agenti nejsou jen pod tvým lůžkem, ale i v něm – s tebou.“

Protože tím „ruským agentem“ je zdravý rozum, který se u každého může dříve či později projevit a bude z něj oficiální ruský agent.

P9
Člen
P9

Ruští agenti jsou tvými sousedy…. tak tady už schází jenom ruský brouk a je to jak v padesátých u nás. :-)

Irena
Člen

P9 napsal Ruští agenti jsou tvými sousedy…. tak tady už schází jenom ruský brouk a je to jak v padesátých u nás. To nevím jestli je to dobré přirovnání. Zeptejte se lidí v Libyi, Iráku, Sýrii… Tam vám poví, jak to vypadá, když o ně projeví zájem americký/západní brouk. Myslím, že vám to v padesátých vykreslili ještě příliš černobíle. Měli přidat víc barev. A co třeba tohle? https://cs.wikipedia.org/wiki/Operace_Unthinkable Výmysly? Snění? Nepleťte si výmysly se skutečností, kterou teď můžeme pozorovat na každém kroku. To, že jste stále ještě pouze v kryptokolonii, a je vám relativně OK, neznamená, že to tu zítra… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Člen
Martin (už bez taky m)

V USA vojensko-zbrojní komplex (s bezpečností to vůbec nemá co dělat, jak může být eskalace napětí s jadernými velmocemi „bezpečností či bezpečnostní“??) vlastní nejen merdia a Hollywood, ale vlastní také „pravdu“ a „spravedlnost“… Soudě podle výstupů „Sjetiny“ či členů Jandova pornokomixu je totéž cílem i jejich „PUDsobení“ u nás. Vítězná „PRAVDA“ JE tedy OPĚT TŘÍDNÍ… Ovšem bez lásky… A asi ne „Na věčné časy“- nýbrž správně „novátorsky“ : „Až na věky věků, Amen“…, případně pro některé i „Alláhu akbar“- nejspíše… Problém je v „třídách“, které se nám „scvrkly“ na 1 až 4% (nebuďme malicherní) a nějaké to procento podpůrné třídy… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Člen
Martin (už bez taky m)