P. C. Roberts: Může americkou demokracii zachránit protipuč?

Dlouhou šňůru zinscenovaných pučů v cizině má CIA za sebou. A nyní se se závratnou rychlostí blížíme k jejímu vlastnoručně provedenému puči doma.

Když presstitutky poprvé zveřejnily neověřené a bezzdrojové zpravodajské úniky o vměšování Ruska do amerických prezidentských voleb připisované nejmenovaným činovníkům CIA, jak FBI tak i ředitel Domácí bezpečnostní služby prohlásili, že obvinění z Trumpova zvolení coby výsledku ruského vměšování do voleb nesdílejí.

Uběhlo však jen pár dní a máme zde zprávu listu Washington Post, označovaného za nástroj CIA, že FBI i Ministerstva pro vnitřní bezpečnost (Department of Homeland Security DHS) se s názory CIA a presstitutek o cizím vměšování do amerických voleb ztotožňují. „Ředitel FBI Comey a ředitel Národního zpravodajství (Director of National Intelligence – DNI)  Clapper souhlasí s názorem CIA, že Rusko do prezidentských voleb 2016 zasahovalo, aby tak Trumpovi dopomohlo k získání Bílého domu“, uvádí se v prohlášení, zveřejněném ve stejný den, v němž prezident Obama pohrozil Moskvě za její údajné vměšování svými vlastními protiopatřeními.

Pikantní na onom prohlášení Comeyho a Clappera ovšem je ta skutečnost, že se o něm Amerika dověděla ze zprávy, kterou ředitel CIA Brennan poslal listu Washington Post v pátek: „Začátkem týdne jsem se odděleně setkal s ředitelem FBI Comeyem a ředitelem Národního zpravodajství Clapperem. Výsledkem našeho jednání je náš totožný pohled na rozměr, povahu a záměr ruského vměšování do naší prezidentské volby.“

Důležitý dovětek: Ani FBI, ani Ministerstvo pro vnitřní bezpečnost tuto zprávu nepotvrdilo.

Takže zde máme puč proti zvolenému prezidentovi, založený výhradně na neověřených bezzdrojových prohlášeních, o kterých veřejnost vlastně neví, od koho pocházejí.

Republikán a předseda zpravodajského výboru americké sněmovny reprezentatntů Davin Nunes, který má na starosti dohled i nad CIA, prohlásil, že ani on, ani jeho výbor dosud od CIA neviděli žádný důkaz toho, o čem hovoří v médiích. Požádal proto CIA, aby mu své důkazy předložila – ale odpovědi se ještě nedočkal.

Podle listu Washington Post Nunes řekl: „Neobdrželi jsme od úřadů zpravodajské komunity (IC), žádné zprávy, naznačující jakýkoli vývoj v této otázce. Jsem pobouřen faktem, že údajně nové informace pronikají do médií, aniž by byly předloženy Kongresu.“

Z Nunesova prohlášení jasně vyplývá, že CIA využívá presstitutek k vyvolání puče proti prezidentovi, a v tomto tažení hraje svoji vlastní separátní hru. A odvaha ředitele CIA si takto počínat naznačuje, že on sám věří, že puč uspěje.

A tak jsme se ocitli v bodu, kdy už jedině protipuč proti CIA a silám Hillary Clintonové může americkou demokracii zachránit.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Vybral a přeložil Lubomír Man

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Martin (už bez taky m)
20. 12. 2016 8:04

Věřím, že Američané si poslední zbytek snu o demokracii zcela ukrást nenechají. Nezvolení DT prezidentem by v USA spustilo občanskou válku. CIA je možná v ledasčem všehoschopná a část vedení se nejspíše hodlá odvážit všeho, ale nemají „dostatečnou“ podporu ani uvnitř, a zcela zřejmá změna „nejdemokratičtějšího z demokratů“ v chuntu pučistů řízených nějakým „národním výborem protiruské záchrany“ není přijatelná ani v USA, ani v zahraničí. V opačném případě by vrchní světoví teroristé museli získat především armádu, a následně ji poslat proti lidu i NG…za předpokladu desetitisíců mrtvých okamžitě, a milionů výhledově… Desítky milionů ožebračených Američanů by k tomu rozhodně nemlčely…… Číst vice »

Admirál
Admirál
20. 12. 2016 9:21

Martin (už bez taky m) – Trump je zvolený a po usednutí do Bílého domu zřejmě začne čistit. Musí. To, co předvedla CIA, to se prakticky rovná pokusu o puč. Nepodařený. V podstatě se divím, že se do toho pustili tak „polovičatě“, stejně jako v případě nepodařeného puče v Turecku (mentální nedostatečnost organizátorů?).
A teď bude následovat, stejně jako v Turecku čistka.

Tomu může zabránit jen atentát.

Martin (už bez taky m)
20. 12. 2016 9:41

Mentální nedostatečnost jim nebránila konat, ovšem jen tím potvrzují, v jakém „kruhu přátel“ s příslušným fanatickým odhodláním je třeba hledat…
Neocons = líheň světového terorismu, zejména v podání státního terorismu, který ovšem v degradované podobě stáDních teroristů made in „akční filmy a PC hry“ nemá mnoho šancí… leda zabíjení vybraných bezbranných…
RF politicky motivované zavraždění diplomata a představitele státu nenechá bez trestu, předpokládám že EXEMPLÁRNÍHO.

peter.
20. 12. 2016 10:23

Práve skončilo vystúpenie A.Merkelovej k včerajšiemu masakru v Berlíne.Pochodil som v živote mnoho maštalí,no ani v jednej nebolo toľko sračiek ako v jej prejave.Ona si ešte nie je istá tým,či sa jednalo o teroristický útok.Lebo keby sa potvrdilo,že sa jedná o teroristu žiadajúceho v Nemecku o azyl,bolo by to strašné pre nemecký ľud aj pre ňu osobne.Povedala. V TV sa začína s čoraz viac spomínať,že ide o akciu „osameláho vlka“.To je taký terorista,ktorý nemá nič spoločného s imigračnou krízou ani s islamom.Prejde pár dní a možno sa dozvieme,že atentátnik je pakistanský neurochirurg,ktorý svoj čin vykonal v náhlom pomätení mysle,frustrovaný z… Číst vice »

Admirál
Admirál
21. 12. 2016 7:53

Dnes je na PL analýza p. Koechnera na téma „Trump x americká pravdaaláska“.
Doporučuji.
P. Koechner naprosto přesně předpověděl Trumpovo vítězství a jeho příčiny – naprosto dokonalý analytický mozek.

Gatta
Gatta
22. 12. 2016 8:51

Někteří volitelé odmítli hlasovat pro Trumpa – ještě víc jich ale odmítlo hlasovat pro paní Clintonovou :-)

http://orgo-net.blogspot.cz/2016/12/trump-zvolen-presidentem-odpadli-mu.html

zedd
zedd
22. 12. 2016 8:58

Taky si myslím, že už jde DT o kejhák. SS úplně vyšachovat nemohl, ale přesto si nechal vlastní ochranku. To je dosti nevídaná situace. Dvě party hrdlořezů si navzájem budou dejchat na krk.

hudryper
hudryper
22. 12. 2016 10:03

Admirál napsal
P. Koechner naprosto přesně předpověděl Trumpovo vítězství a jeho příčiny – naprosto dokonalý analytický mozek.

Poslal jsem Karlovi Koecherovi Váš příspěvek. Měl radost z Vašeho hodnocení. Takový malý
dárek,nic to nestojí a přesto udělá mnohdy větší radost,než nákladný dar bez upřímnosti. Přeji
podobný dárek i Vám,Admirále.

Gatta
Gatta
23. 12. 2016 7:53

Martin (už bez taky m) napsal

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Az-se-Africane-a-Asiate-skutecne-zvednou-tak-nas-proste-prevalcuji-Znalec-kultur-Atapana-Zeleny-radi-jak-to-prezit-468183

Jo jo – tolik chytrých, vzdělaných a informovaných lidí – jen ve vládě a ve sněmovnách je to samej de*il.
A času ubývá …

Martin (už bez taky m)
23. 12. 2016 10:07

Gatta napsal
Jo jo – tolik chytrých, vzdělaných a informovaných lidí – jen ve vládě a ve sněmovnách je to samej de*il.
A času ubývá…

Čas „máme“ stále „všechen“…
Jde jen o to jak jej žijeme.
Co se těch blbců a blbosti týče, stále platí J. Werichovi připisovaná průpovídka…
Ať se Vám daří.
:-)
https://www.youtube.com/watch?v=pNuZIZOya78