P. C. Roberts: Může americkou demokracii zachránit protipuč?

Dlouhou šňůru zinscenovaných pučů v cizině má CIA za sebou. A nyní se se závratnou rychlostí blížíme k jejímu vlastnoručně provedenému puči doma.

Když presstitutky poprvé zveřejnily neověřené a bezzdrojové zpravodajské úniky o vměšování Ruska do amerických prezidentských voleb připisované nejmenovaným činovníkům CIA, jak FBI tak i ředitel Domácí bezpečnostní služby prohlásili, že obvinění z Trumpova zvolení coby výsledku ruského vměšování do voleb nesdílejí.

Uběhlo však jen pár dní a máme zde zprávu listu Washington Post, označovaného za nástroj CIA, že FBI i Ministerstva pro vnitřní bezpečnost (Department of Homeland Security DHS) se s názory CIA a presstitutek o cizím vměšování do amerických voleb ztotožňují. „Ředitel FBI Comey a ředitel Národního zpravodajství (Director of National Intelligence – DNI)  Clapper souhlasí s názorem CIA, že Rusko do prezidentských voleb 2016 zasahovalo, aby tak Trumpovi dopomohlo k získání Bílého domu“, uvádí se v prohlášení, zveřejněném ve stejný den, v němž prezident Obama pohrozil Moskvě za její údajné vměšování svými vlastními protiopatřeními.

Pikantní na onom prohlášení Comeyho a Clappera ovšem je ta skutečnost, že se o něm Amerika dověděla ze zprávy, kterou ředitel CIA Brennan poslal listu Washington Post v pátek: „Začátkem týdne jsem se odděleně setkal s ředitelem FBI Comeyem a ředitelem Národního zpravodajství Clapperem. Výsledkem našeho jednání je náš totožný pohled na rozměr, povahu a záměr ruského vměšování do naší prezidentské volby.“

Důležitý dovětek: Ani FBI, ani Ministerstvo pro vnitřní bezpečnost tuto zprávu nepotvrdilo.

Takže zde máme puč proti zvolenému prezidentovi, založený výhradně na neověřených bezzdrojových prohlášeních, o kterých veřejnost vlastně neví, od koho pocházejí.

Republikán a předseda zpravodajského výboru americké sněmovny reprezentatntů Davin Nunes, který má na starosti dohled i nad CIA, prohlásil, že ani on, ani jeho výbor dosud od CIA neviděli žádný důkaz toho, o čem hovoří v médiích. Požádal proto CIA, aby mu své důkazy předložila – ale odpovědi se ještě nedočkal.

Podle listu Washington Post Nunes řekl: „Neobdrželi jsme od úřadů zpravodajské komunity (IC), žádné zprávy, naznačující jakýkoli vývoj v této otázce. Jsem pobouřen faktem, že údajně nové informace pronikají do médií, aniž by byly předloženy Kongresu.“

Z Nunesova prohlášení jasně vyplývá, že CIA využívá presstitutek k vyvolání puče proti prezidentovi, a v tomto tažení hraje svoji vlastní separátní hru. A odvaha ředitele CIA si takto počínat naznačuje, že on sám věří, že puč uspěje.

A tak jsme se ocitli v bodu, kdy už jedině protipuč proti CIA a silám Hillary Clintonové může americkou demokracii zachránit.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Vybral a přeložil Lubomír Man

 

0 0 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
20. 12. 2016 8:04

Věřím, že Američané si poslední zbytek snu o demokracii zcela ukrást nenechají. Nezvolení DT prezidentem by v USA spustilo občanskou válku. CIA je možná v ledasčem všehoschopná a část vedení se nejspíše hodlá odvážit všeho, ale nemají „dostatečnou“ podporu ani uvnitř, a zcela zřejmá změna „nejdemokratičtějšího z demokratů“ v chuntu pučistů řízených nějakým „národním výborem protiruské záchrany“ není přijatelná ani v USA, ani v zahraničí. V opačném případě by vrchní světoví teroristé museli získat především armádu, a následně ji poslat proti lidu i NG…za předpokladu desetitisíců mrtvých okamžitě, a milionů výhledově… Desítky milionů ožebračených Američanů by k tomu rozhodně nemlčely…… Číst vice »

Admirál
Admirál
20. 12. 2016 9:21

Martin (už bez taky m) – Trump je zvolený a po usednutí do Bílého domu zřejmě začne čistit. Musí. To, co předvedla CIA, to se prakticky rovná pokusu o puč. Nepodařený. V podstatě se divím, že se do toho pustili tak „polovičatě“, stejně jako v případě nepodařeného puče v Turecku (mentální nedostatečnost organizátorů?).
A teď bude následovat, stejně jako v Turecku čistka.

Tomu může zabránit jen atentát.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
20. 12. 2016 9:41

Mentální nedostatečnost jim nebránila konat, ovšem jen tím potvrzují, v jakém „kruhu přátel“ s příslušným fanatickým odhodláním je třeba hledat…
Neocons = líheň světového terorismu, zejména v podání státního terorismu, který ovšem v degradované podobě stáDních teroristů made in „akční filmy a PC hry“ nemá mnoho šancí… leda zabíjení vybraných bezbranných…
RF politicky motivované zavraždění diplomata a představitele státu nenechá bez trestu, předpokládám že EXEMPLÁRNÍHO.

peter.
20. 12. 2016 10:23

Práve skončilo vystúpenie A.Merkelovej k včerajšiemu masakru v Berlíne.Pochodil som v živote mnoho maštalí,no ani v jednej nebolo toľko sračiek ako v jej prejave.Ona si ešte nie je istá tým,či sa jednalo o teroristický útok.Lebo keby sa potvrdilo,že sa jedná o teroristu žiadajúceho v Nemecku o azyl,bolo by to strašné pre nemecký ľud aj pre ňu osobne.Povedala. V TV sa začína s čoraz viac spomínať,že ide o akciu „osameláho vlka“.To je taký terorista,ktorý nemá nič spoločného s imigračnou krízou ani s islamom.Prejde pár dní a možno sa dozvieme,že atentátnik je pakistanský neurochirurg,ktorý svoj čin vykonal v náhlom pomätení mysle,frustrovaný z… Číst vice »

Admirál
Admirál
21. 12. 2016 7:53

Dnes je na PL analýza p. Koechnera na téma „Trump x americká pravdaaláska“.
Doporučuji.
P. Koechner naprosto přesně předpověděl Trumpovo vítězství a jeho příčiny – naprosto dokonalý analytický mozek.

Gatta
Gatta
22. 12. 2016 8:51

Někteří volitelé odmítli hlasovat pro Trumpa – ještě víc jich ale odmítlo hlasovat pro paní Clintonovou :-)

http://orgo-net.blogspot.cz/2016/12/trump-zvolen-presidentem-odpadli-mu.html

zedd
zedd
22. 12. 2016 8:58

Taky si myslím, že už jde DT o kejhák. SS úplně vyšachovat nemohl, ale přesto si nechal vlastní ochranku. To je dosti nevídaná situace. Dvě party hrdlořezů si navzájem budou dejchat na krk.

hudryper
hudryper
22. 12. 2016 10:03

Admirál napsal
P. Koechner naprosto přesně předpověděl Trumpovo vítězství a jeho příčiny – naprosto dokonalý analytický mozek.

Poslal jsem Karlovi Koecherovi Váš příspěvek. Měl radost z Vašeho hodnocení. Takový malý
dárek,nic to nestojí a přesto udělá mnohdy větší radost,než nákladný dar bez upřímnosti. Přeji
podobný dárek i Vám,Admirále.

Gatta
Gatta
23. 12. 2016 7:53

Martin (už bez taky m) napsal

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Az-se-Africane-a-Asiate-skutecne-zvednou-tak-nas-proste-prevalcuji-Znalec-kultur-Atapana-Zeleny-radi-jak-to-prezit-468183

Jo jo – tolik chytrých, vzdělaných a informovaných lidí – jen ve vládě a ve sněmovnách je to samej de*il.
A času ubývá …

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
23. 12. 2016 10:07

Gatta napsal
Jo jo – tolik chytrých, vzdělaných a informovaných lidí – jen ve vládě a ve sněmovnách je to samej de*il.
A času ubývá…

Čas „máme“ stále „všechen“…
Jde jen o to jak jej žijeme.
Co se těch blbců a blbosti týče, stále platí J. Werichovi připisovaná průpovídka…
Ať se Vám daří.
:-)
https://www.youtube.com/watch?v=pNuZIZOya78