P. C. Roberts: Na Ukrajině nadchází Rusům čas rozhodnutí

Domnívám se, že i Kreml už došel k názoru, že omezená intervence na Ukrajině byla chybou. Nemyslím tím, že ruské vojsko snad neuspěje ve své snaze vyhnat všechny ukrajinské vojenské jednotky z Donbasu. Tou chybou bylo něco jiného. Byla to víra, že omezená intervence zůstane omezenou. Teď se v konfliktu nalézají USA i NATO. Ukrajinu zaplavují těžké západní zbraně i s poučením, jak s nimi zacházet. A Washington poslal na Ukrajinu rakety schopné zasahovat i území Ruska. Omezeného nezůstalo tedy v konfliktu téměř nic.

Pro Rusko zůstává dilematem, zda má vojenské operace omezit jen na oblast Donbasu na východě Ukrajiny, zatímco na západě Ukrajiny se budou akumulovat protiruské zbraně a kde se současně budou formovat i nová ukrajinská vojska, která nahradí ta, jež Rusové likvidují na Donbase. A tak Kreml sice úspěšně osvobozuje Donbas, ale jeho cíl demilitarizovat Ukrajinu a učinit z ní neutrální stát, aniž by přitom bylo nutno obsadit celé území Ukrajiny, se vzdaluje. A konflikt navíc expandoval v posledních dnech, kdy až dosud neutrální Švédsko a Finsko požádaly o přijetí do NATO. Zvláště přijetí Finska do NATO, kdyby se uskutečnilo, by představovalo značné rozšíření přítomnosti NATO na hranicích Ruska. Čili by nastal pravý opak toho, čemu chtělo Rusko svoji intervencí na Ukrajině předejít.

Kreml varoval, že se zeměmi, které by do konfliktu vstoupily, by bylo jednáno jako s válečnými žoldnéři, ale zatím svoji výstrahu nedoprovodil činem. Takže na Ukrajinu posílá dnes neohroženě zbraně i vojensky nevýznamné Dánsko.

Opožděné a omezené ruské reakce na washingtonské provokace jsou příčinou současného konfliktu a jsou též příčinou toho, že současný konflikt se může vymknout kontrole.

Bylo zřejmé, že Kreml potřeboval rychlý a totální zábor Ukrajiny, chtěl-li zabránit rozšíření války a chtěl-li současně též odradit nečleny NATO od tužeb vzdát se neutrality. Namísto toho však omezená ruská akce dala Washingtonu možnost konflikt dál rozšiřovat a udržovat jej v běhu i poté, co ukrajinská armáda bude na Donbasu poražena.

Kreml, jak se zdá, má problém pochopit, že pro něj žádné mírové a diplomatické řešení neexistuje. A to i když Wolfowitzova doktrína z roku 1992 mluví jasně: „Prvním cílem zahraniční politiky USA je zabránit znovuzrození nového rivala, a to buď na území bývalého Sovětského svazu, anebo kdekoli jinde. Toto je základní úvaha dominující nové regionální obranné strategii. Je nevyhnutelné usilovat o to zabránit dominanci nepřátelských sil v regionech se zdroji, které by mohly stačit na vytvoření globální moci.“ Tedy, že zničíme každého, kdo by se opovážil ohrozit naši světovládnou pozici.

Vybral a přeložil Lubomír Man

Zdroj: PCR

5 10 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
PPK
PPK
3. 6. 2022 20:13

Kdo uvažuje logicky, ten od začátku ví, že teprve nyní již dostatečně vyzbrojené Rusko musí postupně vojensky obsazovat celou Ukrajinu, protože jinak cíl denacifikace a demilitarizace nebude dosažen a Ruskou federaci to do budoucna vážně a trvale existenčně ohrozí. Jediné, co při plnění toho cíle Ruskou federaci nyní dobrovolně brzdí je, že RF nechce vracet Ukrajinu do přirozené ruské politické sféry násilím jako vojenský okupant, bezohledně a hromadně zabíjející civilní mírumilovné a nevinné občany po vzoru bombardování Drážďan Západem na konci 2WW (což Rusům naše propaganda stále a tak ráda nepravdivě analogicky připisuje).  Je přitom logické, že osmiletým okolnostmi vynuceným… Číst vice »

PPK
PPK
5. 6. 2022 2:48

Neuvěřitelné a úděsné …
Ukrajina je černý trh pro transplantace – Strategic Culture Foundation

https://www.fondsk.ru/news/2022/06/01/ukraina-chernyj-rynok-transplantologii-56325.html

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  PPK
6. 6. 2022 10:51

OSCE, Červený kříž… „…nejstrašnějším nálezem jsou zdravotní záznamy dětí, které neobsahují informace o nemocech. Naopak karty obsahují údaje o zdravých orgánech dětí. To dalo vojákům důvod předpokládat, že Červený kříž se o děti nezajímá kvůli léčbě nemocí, ale kvůli odebírání orgánů…“ Kosovo – hadr. „V Německu je vyšetřována firma Tutogen, která údajně ve velkém nakupuje části těl od ukrajinských dodavatelů. Tutogen figuruje v organizační struktuře americké společnosti RTI Bilogics. Svědčí o tom tato velmi podrobná zpráva, https://cloudfront-files-1.publicintegrity.org/documents/pdfs/SkinBone.pdf kterou zveřejnilo mezinárodní sdružení investigativních žurnalistů, jež se několik let zabývalo obchodem s orgány na Ukrajině. Obchoduje se především s lidskými kostmi, ale zužitkují… Číst vice »

Last edited 1 měsíc před by Botičky od Diora
orinoko
orinoko
Reply to  Botičky od Diora
6. 6. 2022 11:57

Současná Halič otevřela brány nefalšovaného PEKLA. Praseňuk, Táhnivbok, Tur či Nov, teplouš Ljaško – toť gurmáni života v kýblu McCoKAIN. Zjišťuju, že bych dokázal zabít a neměl bych žádné výčitky svědomí.
Halič, Bože… Bidet, syfilis… Eurosojuz, Greta z Abortu… elektronický šváb, software klingonů… nejsem sám, kdo se ptá: A co děti? … mají si gde hrát?
Hey, Miserere! … a co železná opona? Nejsi trochu mimo?