P. C. Roberts: Nově z Ukrajiny

New York Times se vzdává naděje na porážku Ruska. A francouzský vojenský expert říká něco, co od našich presstitutek nikdy neuslyšíte

„Neočekávejme od našich presstitutek pravdu o ukrajinských krutostech a vydírání,“ říká plukovník Jacques Gillemain.

“Let’s not expect from our media the truth about the Ukrainian turpitude and exactions,” says Colonel Jacques Gillemain.  

A New York Times (NYT) k tomu dodává: „Rozhodující vítězství Ukrajiny nad Ruskem, které jí vrátí všechna území, jež Rusko získalo v roce 2014, je nereálným cílem. Rusko zůstává příliš silné. A pan Biden by též měl prezidentu Zelenskému a jeho lidem vysvětlit, že existují jisté hranice toho, kam až USA a NATO v konfrontaci s Ruskem mohou jít, což se týká též dodávek zbraní, peněz a politické podpory. Je zcela nezbytné, aby si ukrajinská vláda uvědomila, že její rozhodnutí musí být založena na realistickém zhodnocení jejich prostředků a též toho, kolik další destrukce může Ukrajina ještě snést.“

K uvedenému článku komentátor J. V. Walsh dodává: „Až Volodomyr Zelensky bude tato slova číst, jistě mu nebude nejlíp. Hlas jeho pána mu totiž říká, že on sám bude muset nabídnout nějakou oběť, aby tak aspoň zčásti uchránil tvář USA. A při zvažování svých možností se jistě vrátí až do února 2014, kdy kyjevský Majdan vyvrcholil útěkem prezidenta Janukovyče z Ukrajiny…“

V očích sloupkařů NYT se tato válka stala pro USA válkou vedenou cizíma rukama, konkrétně pak válkou s využitím Ukrajinců jako kanónenfutru. A snad i proto válkou, která se začíná vymykat kontrole. A tak mocnosti, které nám vládnou, změnily narativ. NYT nám např. nabízí tento: „Nedávná válečnická prohlášení z Washingtonu, např. výrok prezidenta Bidena, že Putin nemůže zůstat v úřadě, či výrok amerického ministra obrany Austina, že Rusko je třeba oslabit, či prohlášení mluvčí americké sněmovny reprezentantů Pelosiové, že USA budou podporovat Ukrajinu tak dlouho, dokud její vítězství nebude dosaženo, mohou sice i nadále tzv. zvedat morálku, ale v žádném případě nás nepřibližují k potřebným jednáním.

Mocnosti, které nám vládnou, využily tedy zřejmě NYT k otevření fronty proti neokonzervativcům, kteří zatím zahraniční politice USA vládnou. Uvidíme tedy, zda neokonzervativní váleční štváči mohout být přivedeni k rozumu dříve, než rozpoutají Armageddon.

Jak už jsem několikrát uvedl, je příčinou ruských potíží na Ukrajině Rusy ohlášená omezená operace, která ukrajinské armádě a neonacistickým bojůvkám poskytuje možnost rozmisťovat se i se svými těžkými zbraněmi mezi civilisty. Tím se válečné operace zpomalily a poskytly Západu možnost Rusko po delší dobu démonizovat. Nemluvě už o tom, že svými zásilkami zbraní a peněz Západ do konfliktu přímo vstoupil. Což samozřejmě otevřelo možnost války mnohem širší.

Mocnosti, které nám vládnou, však uznaly, že Washington není na tuto širší válku ještě zcela připraven, a nařídily proto deníku New York Times, aby situaci vrátil zpět pod kontrolu.

Zdroj konfliktu nelze nalézt v Rusku, Číně či Iránu. Jeho zdroj se nalézá v neokonzervativní ideologii washingtonské hegemonie nad světem. Doktrína, jak si ji neokonzervativci naformulovali, prohlašuje: „Prvním cílem zahraniční politiky USA je zabránit vzniku nového rivala, a to buď na území bývalého Sovětského svazu, nebo kdekoli jinde. Toto je základní úvaha ovládající novou regionální obrannou strategii. Je nevyhnutelné zabránit dominanci nepřátelských sil v oblastech, které vlastní zdroje dostatečné k vytvoření globální moci.“

Putin na Mnichovské bezpečnostní konferenci v Mnichově v roce 2007 řekl neokonzervativcům, že žádná omezení ruské suverenity nepřijímá a washingtonskou hegemonii odmítla i Čína a Irán. Je to tedy neochota amerických neokonzervativců přijmout multipolární svět, která je pramenem konfliktu. A jestliže tito neokonzervativci nebudou zastaveni, přivodí světu nukleární Armageddon.

Zdroj: PCR

Překlad: Lubomír Man

4.9 33 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Botičky od Diora
Botičky od Diora
30. 5. 2022 15:16

Pamatuj si všechno:

 • 15. února 2022 OBSE zaznamenala 41 porušení příměří, když kyjevský fašistický režim zahájil aktivní ostřelování Donbasu.
 • 16. února: 76 porušení.
 • 17. února: 316.
 • 18. února: 654.
 • 19. února: 1413.
 • 20.–21. února: 2026.
 • 22. února: 1484.
 • comment image

  Bylo jasné, že došlo k eskalaci…
  24. února 2022: Ruská armáda zasáhla a zabránila zničení Donbasu a hromadnému vyvražďování lidí jen pár hodin před rozsáhlou invazí ukrajinských ozbrojených sil. Chtěli realizovat chorvatský scénář, zabít statisíce Rusů na Donbasu… A OBSE by opět prohlásila, že konflikt vyvolal Doněcký lid, který se sám ostřeloval…
  Role OBSE v ukrajinské krizi je dávno známá… jehož zájmům sloužila, jasně dokládá nalezený satelitní telefon OBSE přímo v Azovstalu a pozorovací kamery, propojeny s ukro-armádou…

Last edited 1 měsíc před by Botičky od Diora
Jan Kristek
Jan Kristek
Reply to  Botičky od Diora
30. 5. 2022 19:40

Právě proto by bylo dobré potvrdit čísla i z jiných zdrojů. Vzhledem k tomu, že vyšlo najevo, že OBSE palbu naváděla, je tady konflikt zájmu. …Pokud byla třeba placena podle počtu zásahů.

M.C.
30. 5. 2022 18:31

Teď jsem četl na Seznamu opravdu fundovaný článek od p. Lázňovského. Je to napsáno ve stylu: Předpověď počasí na zítra – vítr různých směrů nebo klid. Pobavte se také: Zprávy z bojiště: Ruskému útoku došel dech, teď se o něj pokouší Ukrajina – Seznam Zprávy (seznamzpravy.cz) Radovat se z toho, že Rusové už dva dny neútočí v prostoru Popasné je poněkud předčasné. Jak říkával jeden podplukovník: ,,Nemůžete utíkat pět kilometrů a pořád křičet ,,Hurá“.“ Rusové (jak správně uvádí p. Lázňovský) přesekli zásobovací trasu z Bachmutu do Lisičansku v obci Bilohorivka, čímž vyrobili ukrajinskému seskupení v prostoru okolo Lisičanska dost velký problém. Zbyla… Číst vice »

Last edited 1 měsíc před by M.C.
g.hrosik
g.hrosik
Reply to  M.C.
31. 5. 2022 6:32

Pokud je tentom týpek „vědeckým redaktorem“, pak je věda nebožkou …

Alva
Alva
Reply to  g.hrosik
31. 5. 2022 17:13

Věda už má dávno na kahánku. Poté co chytila nákazu Covidem je v kritickém stavu a opičí neštovice ji možná definitivvně dorazí.

M.C.
Reply to  M.C.
2. 6. 2022 19:49

Pan Lázňovský se dočkal. Rusové z prostoru Popasné dále postoupili do Vrubovky a Kamyševachy, odkud je do Toškivky, kterou ovládají také, jenom asi 10-11 km. Na trase Bachmut – Lisičansk popošli na sever do vesničky Berestove (22 km od Severodoněcka) a na západ k Soledaru, čímž rozšířili a upevnili svoje postavení na silnici a přiblížili se na cca 10 km (tj. na dostřel dělostřelectva za linií fronty) i silniční a železniční trase Bachmut-Siversk, což je poslední slušná zásobovací trasa pro celé seskupení ukrajinských vojsk v oblasti Lisičansk-Zolotoje. Ukrajinské velení je tam ponechává zřejmě z důvodu zdržování ruského postupu a vázání… Číst vice »