P. C. Roberts: Odpůrci Trumpa mají normální Američany za lůzu

Jistě jste si toho též všimli. Ti nejsvatější z našich svatých, kteří téměř omdlévali z rozhořčení nad Trumpovým prohlášením, že není ochodem uznat předem jakýkoli (myšleno i falešný) výsledek nadcházejících voleb, teď najednou sami výsledek voleb odmítají přijmout.

Neuvěřitelné. Ti z největších demokratů nejsou ochotni podvolit se tomu, o čem lid rozhodl. A odkud tahle jejich nechuť? Odpověď je prostá – mají za to, že jejich zájmy stojí nad zájmy prostých Aneričanů, které oni nepovažují za nic než zástup rasistických a homofobních buranů.

Jestliže jej nebudou přes míru provokovat, nemá Trump v úmyslu lámat si s těmito rádoby elitářskými lidmi hlavu. Jeho hlavní starostí je přivést pracovní místa ze zahraničí zpět Američanům – a to i těm, kteří mu dnes nemohou přijít na jméno.

Aby předešel nukleární válce, hodlá obnovit normální vztahy mezi největšími nukleárními mocnostmi. A jestliže je v zemi nedostatek pracovních příležitostí pro Američany, nevidí žádný smysl v tom, aby se těch málo příležitostí nabízelo cizím přistěhovalcům.

To všechno jsou výsledky uvažování pomocí zdravého rozumu.

Avšak tzv. „ohrožení lidé“ tohle všechno nazývají fašismem. A kdo že ti „ohrožení lidé“ jsou?

Jako vždycky – ti nejmocnější.

Musíme věřit, že si Trump uvědomuje morální, právní i politický úpadek, ve kterém se dnes Amerika nachází. Před dvěma lety řekl Putin na Valdajském mezinárodním fóru:

„Mnohé euroatlantické země se dnes odřezávají od svých kořenů, včetně křesťanských, jež základají západní civilizaci. Obracejí se zády k dosavadním morálním principům a tradičním vazbám morálním, kulturním, náboženským i světským. Rodiny totožných sexuálních partnerů se stavějí na stejnou úroveň jako rodiny normální. Bůh se velebí stejně jako se velebí Satan. Jsem přesvědčen, že to vše vede k degradaci a primitivismu, které vyústí v hlubokou demokratickou a morální krizi.“

Obyčejní američtí občané těm slovům dobře rozumějí. Téměř denodenně se dívají na rouhačské filmy o Ježíši Kristu, na zostuzující karikatury Panny Marie, ale kdyby kterýkoli z nich nazval tvůrce takových filmů homosexuálními zvrhlíky, dočkal by se obvinění ze spáchání zločinu pramenícího z nenávisti.

Amerika je dnes zemí bez jediného poctivého média, bez poctivého soudnictví, bez poctivé vlády a bez poctivé legislativy. A bez poctivých škol a univerzit.

Je zemí, kde morálku nahradila propaganda. Zemí, jejíž elity věří, že jsou oprávněny nabírat do svých rukou všechno bohatství země, protože normální Američané jsou jen lůzou, jak je nazvala Hillary Clintonová.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Vybral a přeložil Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments