P. C. Roberts: Ovládá Trump svoji vládu? A je to vůbec jeho vláda?

Cítím krysí zápach. John Bolton, Trumpův poradce národní bezpečnosti, ale spíš izraelský agent, dal dohromady tým, v němž vedle něho samotného figurují ještě izraelský premiér Netanjahu, princ Mohamed bin Saíd ze Spojených arabských emirátů a saúdský vládce Mohammed bin Salmán. Tito muži představují čtyřlístek nejsveřepějších nepřátel Íránu.

Účelem seskupení týmu je podniknout pod falešnou vlajkou provokativní akci, jež by Washingtonu poskytla záminku k útoku na Írán. Nu a jelikož Izraelité jsou nejkompetentějšími členy týmu, spekuluje se o tom, že akce bude vyhlížet následovně: Izrael sestřelí americké letadlo či napadne americké plavidlo a Washington poté zmobilizuje všechna svá prostitující se média, aby z incidentu obvinila Írán. Půjde tedy o obdobu akce Northwoods, kterou náčelníci amerických spojených štábů předložili kdysi prezidentu Kennedymu v naději, že tak od něj získají souhlas k invazi na Kubu.

Zdá se, že uvedené spiknutí se už dalo do pohybu. Jak Bolton, tak úřadující tajemník Pentagonu Patrick Shanaban oznámili, že jsou na stopě „důvěryhodně vyhlížející hrozby ze strany íránských ozbrojených sil. Vyzýváme iránský režin, aby všechny své provokace odvolal. Budeme jej považovat za odpovědný za jakýkoli útok na naše vojenské síly či zájmy“.

Aby bylo jasno. Ta „hrozba“ a ty „provokace“ nejsou zatím nijak identifikovány a dokonce ani ne naznačeny, ale jaksi už probíhají, ačkoli žádná média a žádné vlády kdekoli na světě – kromě Washingtonu, Izraele a Saúdské Arábie – o „eskalováné akci Íránců“ nemají ani potuchy.

Bolton už vyslal skupinu letadlových lodí a letky bombardérů na místo předpokládané krize, aby „ neindentifikovanou hrozbu“ potlačily.

Ukazuje se, že íránskou hrozbu Americe odhalil – ano, hádáte správně – Izrael. A íránský ministr zahraničí Džavád Zaríf odsoudil falešné obviňování Íránu jako vymyšlené, jehož cílem je ospravedlnit útok Spojených států na Írán. Zatímco americký ministr zahraničí Pompeo obvinění Íránu podpořil, což učinila i CNN svým prohlášením, že „nejmenovaní činitelé potvrdili, že USA mají důvěryhodné informace o tom, že íránské vojenské síly se k útoku na vojenské síly USA připravují“.

Takže to tady máme znovu: Nepřipomíná vám to výroky o „zbraních hromadného ničení Saddáma Husajna“ či „Asadovy chemické zbraně“ atd.?

Jestliže spiknutí Boltona a Netanjahua uspěje, bude Írán posledním napadeným státem před rozpoutáním nukleární války.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Vybral a přeložil Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments