P. C. Roberts: Paříž všechno mění

Předpověděl jsem, že v reakci na Paříž budou i další země následovat Francii v uzavírání hranic s cílem vzít tímto manévrem vítr z plachet disidentským protiuprchlickým a protievropským stranám ve svých zemích., a uchovat tak moc svému současné panující establishmentu. Nyní zcela nový apel k vypuzení uprchlíků ze země zazněl i z Německa.

Dodatečně jsem si uvědomil další benefit, který z pařížského útoku vyplyne současnému politickému establishmentu. Donald Trump a Bernie Sanders, kteří se ocitli velmi blízko možnosti převzít prezidetskou nominaci z rukou současného politického establishmentu USA, přišli pařížským útokem o svůj dosavadní moment hybnosti. Nová vojenská opatření proti Islamskému státu, západní intervence v Sýrii bez souhlasu syrské vlády, zavedení nového vlasteneckého zákona (Patriot Act) v evropských zemích a možná, že i přijetí ještě drakoničtějšíiho vlasteneckého zákona v USA – to všechno odejme Trumpovi a Sandersovi převládající pozornost veřejnosti, které si až do pažížských událostí užívali. Odsunuti novými událostmi a opatřeními stranou, zmizí i ze světel reflektorů.

Stejně jako 11. září, či při incidentu Charlie Hebdo, či při Bostonském maratónu, byl i scénář příběhu v Paříži sepsán a připraven k použití už v momentu, kdy o něm vyšla první zpráva. A nenásleduje žádné vyšetřování, nevznášejí se žádné otázky, jen média si melou to své a do detailu se rýmující s oficiálním příběhem. A pachatelé znovu a jako by už ze zvyku zanechávají na místě své pasy.

Nehledě na to, jak průhledné útoky pod falešnou vlajkou jsou, vlastenectví vybíčovávané až k šílenství zatemňuje lidem oči před skutečností.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Vybral a přeložil Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Sio
Sio
18. 11. 2015 15:33

nevím, o čem to mluví …

Dana
Dana
18. 11. 2015 20:56

Predne vezmete na vedomi, ze deda Roberts mele stale svou propagandu proti svemu-americkemu systemu , ktery se mu silne zajida. Do toho zatahuje i jine nespokojence, v jinych zemich, aby s jeho predstavou souhlasili a tim neprimo podporili jeho stanovisko. Nemluve o tom, ze jeho propagacni material je zdrojem slusne obzivy. Vlastenectvi ve vyspelych zemich jako takove neuznava, protoze je to udajne ukazem xenofobie a sobectvi obcanu. . Ted uz na jeho strance ten clanek neni, ale pri prvnim naporu bezenecke krise prohlasoval, ze hnednouci Evropa v cele s Le Penovou zamerne broji proti lidem, kterym ubira pravo na lepsi… Číst vice »