P. C. Roberts: Politickou opozicí jsou teď média

Stephen Bannon má stoprocentně pravdu. Skutečně – celý západní tisk a TV média nejsou dnes ničím než propagační mašinou, pracující ve prospěch vládnoucích elit. Mašinou, postrádající jakoukoli mravní integritu, mravní svědomí či respekt k pravdě.

Kdo jiný než právě tato ničemná média to byla, jež ospravedlňovala ohavné válečné zločiny, páchané Cintonovým, Bushovým a Obamovým režimem proti milionům lidí v devíti zemích: Afghánistánu, Iráku, Libyi, Pákistánu, Jemenu, Sýrii, Somálsku, Palestině a ruských oblastech Ukrajiny? A kdo jiný než západní média to byla, jež tyto zločiny ospravedlňovala? Spolu s válečnými kriminálníky Clintonem, Bushem a Obamou by tedy za svůj podíl na masívních zločinech proti lidskosti měla být pohnána před soud i ona.

Jejich úporné úsilí udržovat co nejvyšší napětí mezi Západem a Ruskem se stalo nebezpečným rizikem pro celé lidstvo, takže Gorbačovova varovná slova z poslední doby, že „vše svědčí o tom, že se svět připravuje k válce“, jsou zcela na místě. Avšak presstitutky dál vyhlašují, že jestliže Trump zruší sankce proti Rusku, dodá tím jen konečný důkaz o tom, že je ruským agentem. Takže zde máme zajímavý paradox: Američtí demokraté a liberálně progresívní levice mobilizují protiválečné hnutí proti protiválečné politice prezidenta Trumpa.

Tím, že odmítají uznat a omluvit se za všechny své lži, eufemisticky často označované jako „neověřené zprávy“, zradila západní média lidskost nejen v této oblasti, ale i v řadě oblastí dalších. Tím, že vědomě lhala a používala vynucených křivých přísah a falešných svědectví k usvědčování nevinných lidí, legitimizovala v Americe „právní“ systém, který má ke spravedlnosti stejný vztah, jako má genocida k milosrdenství. Jestliže totiž média mohou lhát o světových událostech, proč by policie a prokurátoři nemohli lhát o zločinech?

Tím, že na sebe vzala roli politické opozice vůči Trumpovi, se média coby důvěryhodný kritik zdiskreditovala i v těch záležitostech, kde by si Trump kritiku i zasloužil. Např. ve věcech životního prostředí či nadbytečné tolerance k násilným metodám policie. Kritické pero, jež tak média mohla k vylepšení výkonu Trumpovy vlády využít, tak přišlo nazmar.

Trump by měl usměrnit své názory na životní prostředí, na policii i na válku proti teroru. Bylo by skvělé, kdyby pochopil, že „muslimská hrozba“ je výmysl, vytvořený neokonzervativci, vojensko-bezpečnostním komplexem a presstitutkami, který má sloužit hegemonistické agendě, rozpočtu a neomezené moci CIA, Pentagonu a válečného průmyslu. Jestliže totiž USA přestanou bombardovat a vraždit muslimy a současně přestanou cvičit a vybavovat zbraněmi bandy, vysílané ke svržení Spojeným státům nepohodlných muslimských vlád, jakou je dnes vláda v Sýrii a v minulosti byly muslimské vlády v Iráku či Libyi, „muslimská hrozba“ samočinně zmizí.

Snad Trump do své agendy zahrne i rozbití dosavadních šesti mega-mediálních společností, vlastnících dnes 90 % amerických médií. Kdyby se totiž podařilo rozbít těchto šest oblud do tisíců malých kousků, jež by se rozprodaly nezávislým vlastníkům, nenapojeným na vládnoucí elity, bylo by pak snad možné, aby takto vzniklá nová média zásobovala vládu pravdou, místo aby lhala buď pro vládu, nebo proti ní.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Vybral a přeložil Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
20 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
hudryper
hudryper
30. 1. 2017 5:04

Paul Roberts má stoprocentně pravdu až na jednu maličkost. Je jasné,že přistoupit k navrhované akci může Trump se svým týmem až v okamžiku,kdy konsoliduje svou moc soudní. To znamená kdy může počítat s podporou Nejvyššího soudu USA a pod jeho vlivem i se soudy nižšími ,když pustí na světlo boží přinejmenším zločin,jako bylo 11/9. Jde o to,aby se nejen Trumpovi voliči,ale i voliči Hillary dověděli to,co je o zločinech předchozích vlád a jejich loutkovodičů známo Robertsovi. Jedině za situace,kdy je národ politicky i morálně vyburcován podvody a zločiny na něm páchanými může přistoupit k „rozkulačení“ nejnebezpečnějšího korporativního monopolu v USA-… Číst vice »

Aleš
Aleš
30. 1. 2017 6:00

Máme tady krásnou analogii toho, nad čím si stýská P. C. Roberts v USA i u nás. Podobné důvody, kde by opravdu šla kritizovat Trumpova politika, s těmi, za které by šla kritizovat Zemanova politika. Kvůli tupounům útočícím nesmyslně a primitivně na to, co ti dva dělají správně pro veřejné blaho, vzniká záplava
de(sin)formací. Pak je pro veřejnost i tu docela dobře poučenou těžké rozlišit a nestačí jen slepě přijat to, co autorita onálepkuje jako „zdravý rozum“…

Béda
30. 1. 2017 6:27

hudryper,

že Trump nenechá nezávisle s odbornou oponenturou vyšetřit pozadí 11/9 na to bych se klidně vsadil. Kdyby se něco takového pokusil provést zničil by republikány, delegitimizoval by zcela Bushovu a navazující Otlamovu zahraniční politiku – v podstatě by se před světovou veřejností stala mezinárodním zločinem, zničil by dolar jako světovou měnu /S.Arábie by se rázem stala nepřítelem USA/ a pravděpodobně by velení Pentagonu a vedení zpravodajských služeb bylo v pozici žalovaného za spoluúčast. Něco takového není v podmínkách „America First“ vůbec myslitelné. Myslím, že to bylo pouze Trumpovo velkohubé volební gesto – reklama která měla přilákat voliče.

hudryper
hudryper
30. 1. 2017 8:37

Béda napsal
že Trump nenechá nezávisle s odbornou oponenturou vyšetřit pozadí 11/9 na to bych se klidně vsadil.

Já si na rozdíl od Vás Bédo myslím,že pokud Trump nezveřejní ty operace pod cizí vlajkou a
satanistické kratochvíle s dětskými obětinami v určitých kruzích,bude Trump poražen a on to
s naprostou jistotou (a na to bych si zase vsadil já) velmi dobře ví. On zkrátka tuhle revoluci
m u s í rozžehnout a v reakci obyčejných Američanů na tato odhalení pak konat spravedlnost.

Béda
30. 1. 2017 9:55

hudryper,

tož uvidíme, pane Hudrypere. Historie tuto naši při vyřeší. Mimochodem nemá pan prezident Trump významná podnikatelská angažmá právě v S.Arábii?

Martin (už bez taky m)
30. 1. 2017 10:06

S „čistkou“ v merdiích DT bude muset přijít.
A všimněme si jeho postoje k ulhaným hlásným troubám neocons propagandy, např. k CNN…
Neřešit to nejde.
Neocons merdia a spol využívají aktivně jako zbraň hromadného ničení a vymývání mozků.
Existuje ale internet…
I na Saudy dojde, spolehlivě. A v situaci zda přežití světa a USA či SA bych na ně nevsadil ani pětník. I díky tomu že užívají US zbraně jsou extrémně zranitelní a jejich říše je na hraně rozpadu s uplaceným obyvatelstvem a námezdními otroky z jiných států…Jejich vlastní džihád je jednou spolehlivě zadáví…

Béda
30. 1. 2017 10:12

Prezident USA Donald Trump prohlásil, že senátoři John McCain a Lindsey Graham by měli zaměřit svoji energii na boj s teroristickou frontou Islámský stát (IS, zakázaná v Rusku), na otázky nelegální imigrace a bezpečnosti na hranicích místo stálých pokusů o rozpoutání třetí světové války…
https://cz.sputniknews.com/svet/201701304636264-trump-senator-graham-McCain-rozpoutani-valka/

Admirál
Admirál
30. 1. 2017 10:24

Tahle parta neocon celosvětově okupuje sdělovací prostředky. Plíživě je ovládla za našeho převážně nezájmu. Ty v podstatě nedělají nic jiného, než že lžou na hromadu. Lžou tak moc a tak hodně a většinou tak blbě, až si toho všimli i lidé, kteří se k problémům světa staví normálně odtažitě.

Nepovedlo se jim instalovat Clintnovu, tak spustili bubnovou palbu na Trumpa, přesně tak, jako u nás po nepodařené karlovolbě trvale pálí na Zemana.
Snaží se nahradit snižující se účinnost intenzitou. To jim nemůže vyjít.

Béda
30. 1. 2017 10:34

Admirál,

to je zásadní nedorozumění, vážený Admirále. Kapitalismus je celý o koupi a pronájmu. Kdo na to má, ten si koupí anebo pronajme v kapitalismu cokoliv. Třeba poltiky, politické strany, vlády anebo média. Oligarchové a nadnárodní korporace prostě na to mají a nechali si ušít stovky možností jak to realizovat. Přímou koupí, „nezištným“ dárcovstvím – sponzoringem, volební anebo obchodní reklamou, půjčkou… To je prosím ryzí kapitalismus. Všechno je zboží, všechno je na prodej a má svoji hodnotu, náklady, výnosy, případně ztráty (třeba nyní G.Soros).

Martin (už bez taky m)
30. 1. 2017 10:44

Béda napsal Admirál, to je zásadní nedorozumění, vážený Admirále. Kapitalismus je celý o koupi a pronájmu. Kdo na to má, ten si koupí anebo pronajme v kapitalismu cokoliv. Třeba poltiky, politické strany, vlády anebo média. Oligarchové a nadnárodní korporace prostě na to mají a nechali si ušít stovky možností jak to realizovat. Přímou koupí, „nezištným“ dárcovstvím – sponzoringem, volební anebo obchodní reklamou, půjčkou… To je prosím ryzí kapitalismus. Všechno je zboží, všechno je na prodej a má svoji hodnotu, náklady, výnosy, případně ztráty (třeba nyní G.Soros). Tohle není dále únosné a udržitelné. Za „koupí“ musí stát hodnota peněz „tváří v… Číst vice »

Béda
30. 1. 2017 10:53

Martin (už bez taky m)

Já jsem někde četl že i internet, vyhledavače, Facebook, Google jsou prý soukromé platformy. A soukromník může nastavovat pravidla, cenzurovat, monitorovat, nahrávat, blokovat…

Béda
30. 1. 2017 11:16

http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/v-usa-pracuji-na-analyze-moznosti-ruska-prezit-jaderny-utok/ Zpravodajské komunity USA a strategické velitelství ozbrojených sil (STRATCOM) pracují na novém posouzení schopnosti orgánů Ruska a Číny „přežít jaderný úder“ a pokračovat v činnosti… Analýza se provádí na žádost Kongresu a začala před vstupem Donalda Trumpa do funkce prezidenta. Tato iniciativa byla podpořena zástupci obou velkých amerických stran – republikánů i demokratů… aparát ředitele Národní zpravodajské služby a STRATCOM hodnotí možnosti obou zemí po úderu. Analýza bude zahrnovat „umístění a popis podzemních komunikací, které mají politický a vojenský význam“. Ve svém prvním rozhovoru po svém zvolení prezidentem Spojených států, Donald Trump řekl, že oslabení protiruských sankcí může být… Číst vice »

Bety
Bety
30. 1. 2017 11:36

Také jsem ráda, že Clintonovou odstavili, ale nepodléhala bych přílišnému nadšení nad Trumpovými prohlášeními. Směrem k tisku to může být jen takové bu-bu-bu, aby se koukali trochu mírnit. Směrem k Rusku – no ještě ty sankce nezrušil a už mluví o odzbrojování v návaznosti na (protiprávní) sankce, vsázím se, že hlavně Ruska. Že je NATO neefektivní ještě neznamená jeho zrušení, to vůbec ne, spíš bude chtít po USA vazalech zvýšit ve svůj prospěch jeho financování. A boj proti IS? Jediné efektivní by bylo přestat jim dodávat zbraně a to přece neudělá, vždyť zbrojařský průmysl je málem to poslední obrovské odvětví,… Číst vice »

Béda
30. 1. 2017 12:16

Newt Gingrich patří mezi nejbližší poradce nového prezidenta Donalda Trumpa. Přinášíme výtah z rozhovoru, který s ním vedl Gordon Repinski z německého týdeníku Der Spiegel. ..

http://literarky.cz/politika/rozhovory/23608-newt-gingrich-stane-se-toho-hodn

Aleš
Aleš
30. 1. 2017 13:35

To co říkají Martin a hudryper podporuje i to, že čerstvý útok USA na Al-kajdu v Jemenu odneslo i několik Saudů a to není náhoda.

fajt
30. 1. 2017 13:41