P. C. Roberts: Pravda je vzácné koření

Poslední události se stále větší naléhavosti ukazují, jak potřebné pro pravdivé informování lidí jsou takové internetové weby, jakým je i web náš. Poslední odhalení WikiLeaks o dokumentech CIA, kódově označených jako Vault 7, dosvědčuje, že CIA je schopna i rozhodnuta kybernetické útoky, jež páchá, zpracovávat a maskovat tak, jako by pocházely ze zcela jiného zdroje.

Tato schopnost ničí pojem „důkazy“. CIA tedy dokáže provést kybernetický útok či ukrást informaci a zanechat za svým činem stopu země či osoby, kterou se rozhodla z tohoto činu obvinit. Jestliže toto dokáže, musíme předpokládat, že umí též vložit tajné dokumenty či dětskou pornografii do počítače kterékoli osoby. Což ovšem neznamená nic jiného, že od nynějška už nemůžeme vědět, zda svědectví, předkládaná soudu proti kterémukoli obviněnému, jsou reálná, či pro ten účel jen kýmsi vyfabrikovaná.

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Zacharovová uvedla nedávno další důvod, pro který jsou weby, jakým je i náš, pro prosazování pravdy důležité. „Americká média jsou natolik zahlcena dezinformačními kampaněmi“ prohlásila Zacharovová, „že je možno konstatovat – ano, toto je Orwell 1984. Nyní tedy víme, koho Orwell mínil, když psal o Velkém Bratrovi. Velkým bratrem v Americe jsou média, která opustila profesní mravnost stejně jako profesní kompetenci. Obviňují a soudí výhradně už jen na základě vymyšlených lží. To, co se nyní na děje, je globální tragédie, je to destrukce důvěry v autoritu médií. A jaké to bude mít pokračování?“

Jestliže stále ještě nevěříte tomu, že by naše současná média byla výhradně jen agenturou ve službách vládnoucí elity, všimněte si např. tohoto faktu: Když WikiLeaks uvolnily dokumenty CIA, které jí Julian Asange předal a které prokazují její schopnost shazovat své hackerské útoky na nevinné lidi, projevila televize ABC o tyto dokumenty až okázalý nezájem. Ale zájem o to větší projevila o cosi jiného a také jej směrem k WikiLeaks vyjádřila. Zda totiž je Asange placen ruskou vládou?

Asange samozřejmě odpověděl, že nikoliv, ale otázka splnila svůj účel. Odvrátila pozornost veřejnosti od obsahu odtajněných dokumentů k čemusi vedlejšímu, a kolem toho vedlejšího rozpoutala kampaň, která měla skutečný břink.

Řečeno jinak: Jestliže dnes předložíte dokumenty presstitutkám, které dnes tvoří západní média, skvěle vytrénované presstitutky zhanobí osobu, která ty dokumenty zveřejnila – a nikoliv zločiny, jež tyto dokumenty obsahují.

Jak jsem napsal už před lety: „Pravda je ohrožena“. Nemůžete se dopídit pravdy ze západních médií, ale můžete se k pravdě dopracovat jen z webů, jako je tento. Proto jej podpořte!

Zdroj: Paul Craig Roberts

Vybral a přeložil Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
12. 3. 2017 10:20

http://www.lidovky.cz/radiace-a-agresivni-divocaci-lide-nechteji-zpet-do-fukusimy-vlada-hrozi-rusenim-davek-gab-/zpravy-svet.aspx?c=A170310_140520_ln_zahranici_fas – i když znáte alespoň přibližnou pravdu, tak v dnešních časech je mocenská zlovole silnější než obyčejný projev vůle ovčana a dokonce je více než pud sebezáchovy ( tedy až na pár výjimek, které se systém velice rychle a drastickým způsobem zbavil ) – v dnešním Japonsku probíhá dost nebezpečný precedent, který je ( možná) v podstatě i pokus, před případným hromadným použitím jaderných zbraní ( jinak si ani nelze vysvětlit chování současná japonské vlády ke svým vlastním obyvatelům ). ..)

Martin (už bez taky m)
12. 3. 2017 10:38

citace Zacharovové z článku PCR: „…Velkým bratrem v Americe jsou média, která opustila profesní mravnost stejně jako profesní kompetenci. Obviňují a soudí výhradně už jen na základě vymyšlených lží. To, co se nyní na děje, je globální tragédie, je to destrukce důvěry v autoritu médií. A jaké to bude mít pokračování?“ Ano, média mají velkou část zodpovědnosti za dnešní stav společnosti. Při své proměně v merdia a pouhé nástroje zla si vůbec neuvědomily co nastane. Jistě, jak si mohli něco podobného uvědomit, když namísto alespoň obecného povědomí pro význam vzdělávání a ochrany obyčejného člověka v „ideální zdravé společnosti“ (nejen proto… Číst vice »

zedd
zedd
14. 3. 2017 14:49

Zrovna jsem viděl pozoruhgodný film. Na indické stopáži je jednoduchý příběh: Pod korupcí ošizeným mostem zahyne sedmi letý syn hlavního hrdiny. Systém vše zahraje do outu, tak hlavní hrdina unese syna ministra vnitra a jako výkupné požaduje jména lidí zodpovědných za pád mostu.

Podaří se mu nemyslitelné: Ministr vnitra se na kameru vyjádří v tom smyslu, že celá demokratická vláda není jen pouhou příležitostí ke korupci, ale přímo „primární byznys“. Dobře promyšlený a postevený na blbosti a rozeštvání plebs …. Mocní jsou jednotní aspoň ve svém chápání moci, dav je jen dav …

zedd
zedd
14. 3. 2017 14:59

K Vault7. Z pohledu admina jde zatím o předpokládané věci. CIA syslí 0day díry a vyvíjí nástroje k jejich zneužití. Zatím byla zveřejněna dokumentace ke špičce ledovce. Že jsou windows jedna velká díra bylo jasné, „levné“ síťové prvky taky. Jsem velmi zvědavý, jak moc je děravé Cisco, Juniper nebo 3com/HP switche … odposlech na této úrovni už normální admin nezaznamená. Prostě neuvidí nic zvláštního.

zedd
zedd
14. 3. 2017 15:06

Zveřejnění těchto informací je minimálně dost brutální kopanec do kotníku současným hegemonům síťové infrastruktury. Spoustě bezpečáků na růzých úrovních rozhodování dojde, že mít opensource SW na switchi má své výhody …