P. C. Roberts: Probudí se Rusko?

Žít při vědomí, že mají nepřítele, který jen hledá cesty, jak je odklidit z cesty, musí být pro Rusy traumatizující zkušenost. A zdalipak je už napadlo, jak podivné je, že Velká Britanie, země nepříliš vojensky významná, kterou by Rusko dokázalo smést z povrchu země v několika minutách, vykonstruuje proti ruské vládě falešné obvinění, toto falešné obvinění ohlásí veřejnosti, a aniž by k němu přiložila jakýkoli důkaz, obrátí se s tímto obviněním na OSN, dá Rusku ultimatum, rozpráší celou ruskou diplomatickou misi v Britanii, zmocní se zdejšího ruského majetku – a to vše na základě pouhých domněnek a s odmítnutím spolupráce s obviněnou zemí, jak to při šetření takovýchto obvinění vyžaduje zákon.

Rusové, a to jak vláda, tak média a stejně tak Rusové mladšího věku s mozky vymytými washingtonskými neziskovkami v Rusku nerušeně působícími, mají zřejmě za to, že všechna tato obvinění jsou jen jakýmsi druhem omylu, který se dá napravit pouhým návratem k důkazům a právu. Jako by po všech těch letech klamu ještě nepochopili, že Washington a jeho vazaly žádná fakta a právo nezajímají.

Ruský velvyslanec v OSN v reakci na obvinění Ruska z použití nervového plynu při pokusu zavraždit dva lidi sedící na lavičce parku, uvedl všechny legální argumenty ruské strany včetně požadavku spolupráce Britanie s Ruskem při získávání potřebných důkazů a svou řeč uzavřel s tím, že britské obvinění, jelikož postrádá jediny důkaz, porušuje zákon.

Proč ovšem Rusové mají za to, že britská vláda bude na nějaká svědectví či zákon brát zřetel?

Britská vláda Tonyho Blaira spolupracovala s režimem Bushe ml. v propagaci lží o tom, že Saddám Husajn má zbraně hromadného ničení. Ty se využily k invazi a zpustošení Iráku a jeho ponechání v chaosu po následujích 15 let.

Britská vláda podporovala i lži o libyjském vůdci Kaddáfím a účastnila se svržení libyjské vlády. Podporovala i lež o nukleárních zbraních Iránu, samozřejmě znovu bez důkazů, protože o ty nebyl zájem. Agenda byla v běhu a agenda není v západním světě na důkazech závislá.

Ačkoliv britský parlament hlasoval proti britské účasti na Obamou plánované invazi do Sýrie, podporuje současná britská vláda lež o tom, že syrský prezident Asad používá chemickou zbraň „proti svým vlastním lidem.“

Z dosavadních jejích zkušeností by člověk předpokládal, že Rusové včetně jejich vlády, včetně médií i veřejnosti už dost rozumí tomu, že vše, čeho je Západ schopen, je lhát, přičemž smysl toho lhaní je démonizovat Rusko a pak je vojensky napadnout.

Ale Rusové nejsou stále jaksi dost připraveni tuhle zprávu ztrávit. Domnívají se, že jde o jistý druh nedorozumění, které fakta a legální postupy mohou přece jen vyjasnit.

Jako kdyby Západ o nějaké vyjasnění stál! To, co potřebuje, jsou „mylné představy a falešné dojmy“. A proto je též sám přičinlivě vytváří.

Neschopnost Rusů porozumět Západu, jehož součástí se chce dokonce i stát, je oním důvodem, pro který je Třetí světová válka už doslova za rohem.

A co by se stalo, kdyby místo recitování zákonných postupů a práva ruský velvyslanec v OSN vstal a řekl: „Jestliže bude Britanie ještě i zítra existovat, bude tak tomu díky trpělivosti ruské vlády“.

Spoléháním se na právo, ke kterému se žádná západní země nezná, umožnilo washingtonským loutkám, Francii i dalším zemím prohlásit, že britská obvinění Ruska berou za stanoviska svá.

Možná si Rusové povšimli, že žádná z těchto evropských vlád žádný důkaz o vině Ruska nevyžadovala. To, co se vyžadovalo, bylo jen obvinění.

Ve výjimečném a nepostradatelném světě, vedeném Washingtonem, je obvinění samotné důkazem ruské viny. Když se britský předák Labour PartyCorbyn ve sněovně zeptal premiérky Mayové, ma-li důkaz o tom, že to bylo skutečně Rusko, které se pokusilo dvojitého britského agenta zabít, umlčeli ho nesouhlasným křikem nejen konzervativci, ale i poslanci labourističtí, které on sám vede.

Existuje ještě přesvědčivější důkaz o tom, jak nedůležitá jsou pro Západ fakta?

Probudí se kdy Rusko? Anebo svou dementní snahou stát se součástí Západu zanechá Rusko nepřipravené na americký nukleární úder, který se přibližuje?

A co kdyby tak ruská vláda Washingtonu řekla: „Jestliže vy nebo vaši žoldnéři napadnou syrské síly, vyeliminujeme vaši přítomnost na Středním východě včetně Izraele“. Tohle je totiž něco, co Rusko může udělat v čase kratším, než v jakém spadne člověku z hlavy klobouk.

A co by Britanie a USA učinily? Dostaly by jasnou zprávu a rozhodly by se tak, že mír je přece jen volbou vyhodnější.

Ruské projevy slabosti washingtonskou agresi jen povzbuzují.

A převáží touha Ruska být součástí Západu nad jeho touhou přežít jako národ?

Zdroj: Paul Craig Roberts

Překlad: Lubomír Man

0 0 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
20 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
brtnikvbrlohu1
brtnikvbrlohu1
17. 3. 2018 6:52

Mám dojem že autor článku nějak zaspal poslední vývoj neb situace na bojišti se mění hodinu po hodině.

Bety
Bety
17. 3. 2018 9:45

Rusové jsou všechno jen ne dementní. Řekli své docela jasně. Pan Roberts se zřejmě domnívá, že jeho vlast už je tak po krk v hnoji, že jí pomůže jen rána palicí do hlavy. Znovu se ptám: proč by Rusko mělo do toho hnoje strkat nos? Řekli, že si pojedou po svém ať už západ štěká jak chce. Čas přináší jen to, že už jen nejtupější zabedněnci nevidí jak je veškerá západní politika založena jen na lžích a podvodu, proč by tedy tyto lži měli podepřít nějakou agresivní akcí zrovna Rusové? Řekli přímo, že v případě napadení odpoví rychle a tvrdě.… Číst vice »

fajt
fajt
17. 3. 2018 10:01

a taky, všechno je nakonec jinak než jak to na první pohled vypadá. ..)

Irena
17. 3. 2018 11:04

Vzpomeňte si na hlavní pravidlo ruských dějin: čím hlasitěji nám nadává a čím více hysterčí Západ, tím správnější a úspěšnější je cesta, kterou jsme zvolili.

http://voicesevas.ru/news/37337-mnenie-sergey-lavrov-krasivo-otvetil-na-predlozhenie-glavy-minoborony-britanii-otoyti-i-zatknutsya.html

Lavrov k výroku britského ministra obrany:
A s ohledem na slova „hlavního vojáka Velké Británie“ je vše ještě ještě jednodušší. Jen se na něj podívejte, takový sympatický mladý člověk, asi by se také rád zapsal do dějin nějakými zvučnými frázičkami… Nu, co si také má počít, jestliže vzdělání má nedostatečné a v rukou nemá žádné (jiné) reálné možnosti? Tak se uchýlil k tomuto patosu…

Irena
17. 3. 2018 12:20
Irena
17. 3. 2018 16:05

V ruském generálním štábu oznámili, že pozorují přípravy „spojeneckých vojsk v čele s USA“ k útoku na Sýrii pod záminkou použití chemických zbraní syrskou armádou.

Ve východní části Středozemního moře, v Perském zálivu a v Rudém moři byla zformována útočná uskupení mořských nosičů střel s plochou dráhou letu, prohlásil generál Rudskoj.

http://voicesevas.ru/news/37348-genshtab-rf-ssha-gotovyatsya-k-naneseniyu-udarov-po-sirii.html

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
17. 3. 2018 19:10

Брифинг Министерства обороны РФ по ситуации в Сирии
https://www.youtube.com/watch?v=SIdqJOPMV2k

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
17. 3. 2018 19:40

Zatímco RF provádí v V. Ghoutě nejrozsáhlejší dosavadní humanitární operaci od dob osvobození Aleppa (kde už se vrátilo 800 tisíc teroristy vyhnaných Syřanů, kde začíná fungovat postupně obnovovaná infrastruktura, elektřina i zásobování vodou), v US „koalicí“ se zemí srovnané Raqce se pod ruinami města kde nefunguje nic a nejsou žádné náznaky obnovy, kde není jasné kdo „vládne“ a kdo nese jakoukoliv zodpovědnost rozkládají těla stovek mrtvých, a vytvářejí tak riziko epidemií a znečištění zásob vody… RF do V. Ghouty prorazila skrze teroristy spolu se Syřany další humanitární koridory – pomocí nichž město již opustily desetitisíce obyvatel (přes 35 tisíc), dodali… Číst vice »

Vaska
Vaska
17. 3. 2018 20:17

to že Rusové poslali do Syrie 4 kusy SU-57 , ostrá odpověď v radě bezpečnosti OSN na výhružky SS, zveřejnění vlastnictví superzbraní 1. března VVP , varování genštábu ruské armády že už těch leváren SS maj dost, přímé obvinění Lavrova o podpoře IS od SS a snaha podpindonosniků odlákat pozornost chemickým utokem v Malé británii (přípravy na provokaci chemickým utokem v Syrii i přes varování Rusů pokračují) dle mého svědčí o tom že nátlak na Rusko a snaha vyprovokovat válku se stupňuje.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
17. 3. 2018 20:46
Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
17. 3. 2018 20:52

U Solovjova:
Яков Кедми: России пора ОТВЕЧАТЬ, хватит уже ВСЕ терпеть
https://www.youtube.com/watch?v=pI4_miOky0w

Aleš
Aleš
18. 3. 2018 0:56

Irena napsal Pro pana Danu a Fajtíka https://www.youtube.com/watch?v=5_7RDWdcd0Q Opravdu pěkné. Venkovní větrné počasí může být zástěrkou pro operaci načasovanou na brzké ranní hodiny v den voleb. To by však ti šílenci ve Fashingtonu museli mít moc těžký záchvat. Otázka totiž není, zda se probudí Rusko, ale zda se probudí Západ. Z tak těžké kocoviny, kterou snad ještě nezažil. Nejdříve jsou živými štíty občané 3. světa. Pak evropští lumíci. Kapitál však nebude mít soucit ani před Danou, která ho bude hrdině bránit až do posledního bezcenného dolaru a klidně i posledního pojídače hamburgerů… Demonstrativně dostane brzy na prdel specnaz teroristů z… Číst vice »

Dana
Dana
18. 3. 2018 13:34

Kapitalismus je normalni vyvoj lidskeho usporadani, ridi se totiz prirodnim zakonem vlastnictvi a jeho pouziti. Proto vsemozni revolucionari, inzenyri lidskych dusi a vymyvaci mozku uspeji na urcitou dobu a take jen u urcitych individuii. Uz od Francouzske revoluce. System se pak zase narovna a pokracuje v kapitalistickych kolejich, uz stovky let. Myslim, ze pan Roberts ma pokrocilou stareckou senilitu, ocividne trpi depresemi a uzkosti, kterou si projektuje na americkou vladu, to je jeho hromosvod strachu a osobni frustrace.. O naivitu ci duverivost Rusu si nemusi delat starosti, tato stepni mentalita je velmi podezrivava az k paranoii, agresivni a kruta –… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
18. 3. 2018 14:11

Soudružko Dano,
už jste se vybučela ?

Aleš
Aleš
18. 3. 2018 14:55

Martine: Nevybučela, ona potřebuje to s tím kapitalismem ještě 999 krát zopakovat, to se prý dle největšího amerického kapitalistického vzoru všech dob Adolfa Hitlera pak stane cokoliv lživějšího a odpornějšího pravdou…

Aleš
Aleš
18. 3. 2018 16:08
Viky
Viky
18. 3. 2018 16:26

Dana -….ridi se totiz prirodnim zakonem vlastnictvi a jeho pouziti….
Zdá se, že v USA jsou i přírodní zákony nějak jiné, lepší, bohatší a obsahují dokonce čistě společenské jevy.

Irena
18. 3. 2018 18:58

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/exnamestek-reditele-fbi-mccabe-byl-propusten-z-uradu-pokracu/r~5c1a259429ad11e8aca5ac1f6b220ee8/?redirected=1521399341

Tak tohohle chlapíka prý vyhodili dva dny před důchodem, což ho prý připravilo o průběžné výplaty až ve výši 2 mil. USD.


Nejnovější příspěvky