P. C. Roberts: Putin coby nejmocnější muž na světě

Být Vladimírem Putinem, čili nejmocnější osobou na světě, musí být něco úžasného. A nemusíte si to říkat vy sami. Americká demokratická strana to říká za vás, a spolu s ní to prohlašují všechny západní presstitutky, tvrdí to CIA a ubezpečuje vás o tom i FBI. Ruská média tak nemusí ani hnout prstem, aby na význam prezidenta Putina upozornila. Megyn Kellyová, západní média a západní politici to činí za ně. Putin je totiž tak mocný, že dokáže na pozici prezidenta USA dosadit každého, na koho jen ukáže prstem.

Říkám si, bože, jaká je to nepředstavitelná moc! Američané jsou prostě mimo hru. Nejsou, bez ohledu na obří rozpočet pro svých šestnáct zpravodajských služeb, ke kterým je nutno ještě připočítat zpravodajské služby všech vazalských států sdružených v NATO, pro Vladimíra Putina soupeř, který by stál za zmínku.

Což myslím smrtelně vážně. Nač je prosím vás CIA? Nač je národní bezpečnostní agentura NSA? Američané by udělali líp, kdyby tyhle nekompetentní, ale zato velmi drahé bezpečnostní služby zrušili a ušetřené peníze předali Putinovi jako všimné za to, že nám už naše prezidenty přestane vybírat. A CIA by před ním měla padnout na kolena a usilovně ho prosit, aby už konečně přestal vybírat americké presidenty. Jaký jsem to byl dříve blázen a pošetilec, když jsem si představoval, jaká světová supervelmoc i jak výjimečný a nepostradatelný národ to jsme! A ono se ukázalo, že jsme národem nulovým, suverénně ovládaným prezidentem Ruska.

Když demokraté, CIA a média spustili svou kampaň proti Trumpovi, neuvědomili si, jakého ubožáka stvoří ze Spojených států, když je i s jejich americkou demokracií strčí do Putinovy kapsy. Co si ti bloudi mysleli? Oni nemysleli. Byli totiž tak zahlceni puzením učinit z Trumpa, vyhlašujícího snahu normalizovat vztahy s Ruskem, člověka, který ohrožuje rozpočet vojenskobezpečnostního komplexu USA, že jim na důsledky jejích prohlášení už nezbyla kapacita.

Neexistuje cokoliv, žádný příznak, že by americké vedení v kterékoli oblasti dokázalo myslet. Jsme svědky úsilí dotlačit prezidenta Trumpa k impeachmentu a na jeho místo dosadit válečného štváče Pence. A jelikož Trump založil svou prezidentskou kampaň na snaze navázat normální vztahy s Ruskem, pak současně probíhající porážka této snahy posiluje nedávný závěr nejvyššího ruského vedení o tom, že Washington plánuje preventivní nukleární útok na Rusko.

Tohle je riziko, kterému dnes svět čelí díky závislosti vojenskobezpečnostního komplexu na jeho moci a ziscích, jež by bez přípravy na válku a bez uměle vytvořených nepřátel byly nemyslitelné.

Někdejší vedoucí činitel CIA John Stockwell napsal: „Je funkcí a posláním CIA činit svět nestabilním a učit Američany nenávidět, což jediné umožní našemu establishmentu utrácet peníze na zbrojení.“

Současné americké politiické a hospodářské vedení zneuctilo obraz suverenity USA nejen tím, že ji umístilo do Putinovy kapsy, ale i tím, jak zplundrovalo dříve tak mocnou ekonomiku Ameriky, kterou jí svět v jejích lepších dobách tolik záviděl.

Kde mohou Američané hledat své vedení dnes? Jistě ne v Demokratické straně, a ani ve straně Republikánské. Ne v médiích a též ne v korporátním společenství. Nikde nic a nikdo na obzoru.Äle jak pak mohou USA soutěžit s Ruskem a Čínou, které disponují vedeními schopnými a výkonnými?

Je snad válka jedinou odpovědí na tuto otázku?

Zdroj: Paul Craig Roberts

Vybral a přeložil Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Martin (už bez taky m)
15. 6. 2017 16:09

Прямая линия с Владимиром Путиным 15.06.2017
https://www.youtube.com/watch?v=d6ohquP_Zj4

Martin (už bez taky m)
16. 6. 2017 10:32

Martin (už bez taky m) napsal Прямая линия с Владимиром Путиным 15.06.2017 https://www.youtube.com/watch?v=d6ohquP_Zj4 Viděl jsem to do rána celé, a „doformoval“ jsem si svůj názor na tohoto člověka. Zopakuji svůj skromný osobní odhad: Vladimír Vladimírovič Putin je PŘÍBĚH OPRAVDOVÉHO RUSKÉHO ČLOVĚKA. Demementní hlášky prozápadních fanatiků jsou ve světle jednání tohoto člověka směšným kvílením minulosti. „Západní“ xichty poblitiků (včetně naprosté většiny těch „našich“) – to je zapšklá, ubečená, egoistická, chamtivá a tupá, myšlenkově ubohá minulost. V.V. Putin je realistická, upřímná BUDOUCNOST. Prohlášení V.V. Pjakina k jeho hodnocení ve vztahu k ostatním politikům jsou zcela na místě. Toto je opravdu výjimečný člověk,… Číst vice »