P. C. Roberts: Putin si uvědomil, že Západ je nepřítelem

Ve svém projevu k členům Ruské federální bezpečnostní služby, předneseném 24. února t.r., prohlásil prezident Putin, že Rusko se musí postavit proti washingtonské politice zadržování Ruska.

„Toto není soutěž coby přirozená součást mezinárodních vztahů. Toto je neměnná a důsledná agresivní politika namířená na rozvracení našeho rozvoje, na jeho zpomalení, na vyvolání problémů podél našich hranic, na vyprovokování vnitřní nestability a na podrytí hodnot, které ruskou společnost sjednocují. A je to též politika, která v závěrečné své fázi má Rusko oslabit a přinutit je k přijetí vnější správy, jak to můžeme pozorovat a jak se to už dnes děje v některých postsovětských státech.“

Démonizace Ruska podporuje rozpočet i moc amerického vojensko-bezpečnostního komplexu a plýtvání americkými přírodními zdroji při „ochraně“ proti vymyšlené hrozbě může skončit válkou.

Překlad: Lubomír Man

Zdroj: Paul Craig Roberts

 

5 13 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Botičky od Diora
Botičky od Diora
1. 3. 2021 11:42

Jen v západních státech vládne skutečná demokracie, jen v nich a nikde jinde jsou uplatňovány právo a spravedlnost, zatímco téměř všude jinde, a zvlášť pak ve státech na východě, to je v Rusku, Číně a v Bělorusku, ale též ve Venezuele, v Sýrii, na Kubě atd., jsou naopak právo a spravedlnost zakopávány co nejhlouběji pod zem, vládne tam bezpráví oligarchů a nelze proto už déle dbát Zákazu nevměšování se do vnitřních záležitostí států, ale naopak vměšovat se do těchto záležitostí je co nejnutkavěji třeba. Je třeba finančně podporovat všechny opoziční síly, které se v těchto zemích snaží strhnout vládu na sebe, je… Číst vice »

Irena
1. 3. 2021 13:19

V roce 2020 se Česko „odvděčilo“ zbouráním památníku maršálu Koněvu a to navíc v době 75 výročí Vítězství ve Velké vlastenecké válce.

Máme tu rok 2021 a Česko nezvládající koronavirus prosí Rusko o pomoc. My bezsporu pomůžeme. A čím se nám odvděčí tentokrát?

http://voicesevas.ru/news/57377-v-1945-godu-sovetskie-soldaty-pod-komandovaniem-marshala-koneva-spasli-pragu-ot-gitlerovcev.html

 

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Irena
1. 3. 2021 13:25

Dalšími sankcemi a další dodávkou zbraní ukro-fašistům – aby mohli zabíjet ruské děti a ženy v Donbasu ve velkém.
Heil, Novotný!
Sieg, Koláři!

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Irena
2. 3. 2021 10:20

Vy umíte rusky, velmi silný článek, překládati netřeba: Hlas Mordora: „Když zapomenou na svou rusofobii“ https://news-front.info/2021/03/01/golos-mordora-kogda-zabyvayut-o-svoej-rusofobii/ „…. a když Česká republika na tom opět velmi špatně, obrátila se opět s prosbou o pomoc na Rusko. Jako by tu nebyly všechny ty rusofóbní eskapády a památník Koněva stojí tam, kde stál celou dobu. Očička mají velmi upřímné a čisté. Pomozte po bratrsku. A Rusko samozřejmě pomůže. Koneckonců vždy pomáhalo a pomoc nikdy neodmítlo, ani po Mnichovské dohodě v březnu 1939 ne… A tentokrát to bude úplně stejné, bez keců a vyhýbání se odpovědnosti. Je možné, že vakcína bude poskytnuta také se slevou, protože v… Číst vice »

Gatta
Gatta
1. 3. 2021 21:06

Období bipolárního uspořádání nebyla dána prostou existencí a velikostí CCCP, ale tím, že státy RVHP a VS tvořily samostatný ekonomický, finanční, politický a vojenský blok, který spoluracoval a obchodoval se Západem, pouze omezeně a minimàlní nezbytné míře. Západní embarga stavěla tuto zeď z druhě strany.
Nelze mít ekonomiku, finančnictví a armádu společnou s „nepřítelem“.

Polovičaté , nebo pokus o kooperativní řešení typu „win – win“ pro Rusko zjevně nikam nevede.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Gatta
2. 3. 2021 10:32

… a proto Rusko opět, a, velice doufám že tentokrát už definitivně, opouští Parlamentní shromáždění Rady Evropy (Parliamentary Assembly of the Council of Europe – PACE) a, velice brzy, i Radu Evropy, Council of Europe. Прощание славянки :-)
Debilním liberálním fanatikům se konečně povedlo probudit ruského medvěda a dostat ho z brlohu. Třeba konečně našli způsob, jak ho dostat také zpět …

Bety
Bety
2. 3. 2021 14:12

Putin si uvědomil…. Ten to dávno ví. Spíš dává na vědomí „kolegům a partnerům“,
že se už Rusko cítí dost silné na to, aby s nimi neplodný a nikam nevedoucí dialog odmítlo.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
2. 3. 2021 14:31

Tomuhle je dneska 90 letcomment image

orinoko
orinoko
Reply to  Botičky od Diora
2. 3. 2021 15:03

A tohle je ilustrace dneška.

Sputnik na orbitu..jpg
Bety
Bety
Reply to  Botičky od Diora
2. 3. 2021 17:05

Hajzl.

Dolmen
Dolmen
Reply to  Bety
2. 3. 2021 20:22

Dnes toho hajzla velmi oslavovali na ČRo 2.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Dolmen
3. 3. 2021 12:04

comment image