P. C. Roberts: Rekviem za Donalda Trumpa

Generální prokurátor a republikán Bill Barr, další z Trumpových omylů, neprodal jen prezidenta Trumpa, ale též americkou demokracii, čímž dokázal, že volit republikány nemá smysl.

Před tváří nevyvratitelných důkazů o tom, že listopadové prezidentské volby byly zorganizovány tak, aby mohly být ukradeny a  ukradeny byly, neshledalo Trumpovo ministerstvo spravedlnosti důkazy podvodu dostatečné k tomu, aby platnost voleb neuznalo.

Avšak jak všichni dobře víme, toto ministerstvo spravedlnosti se neobtěžovalo, aby se na tyto důkazy vůbec podívalo. Kdyby se totiž na ně podívalo, spatřilo by masivní volební podvod, jenže lidé na tomto ministerstvu nechtějí nic vidět. Oni se chtějí zbavit Trumpa.

Barr ke své vlastní podpoře masivního volebního podvodu ještě v těchto dnech přiložil další  polínko, když prohlásil, že neexistuje žádný reálný podklad pro to, aby byly volební stroje a jejich software zabaveny a podrobeny přezkumu.

Jenže takovýto podklad samozřejmě existuje. Nespočet  profesionálů už přece přísežně dosvědčilo i vysvětlilo, jak byly tyto volební stroje naprogramovány tak, aby zvolily Bidena. A existují i stovky podepsaných přísežných prohlášení svědků dokumentujících použití stovek tisíců podvodných volebních poštovních lístků, kterými byla volební krádež ještě doplněna. A jestliže generální prokurátor prohlásí, že přísežní svědkové nejsou důkaz, třebaže tito svědkové se pod svá svědectví podepsali s tím, že jsou ochotni přijmout trest, jestliže se jejich svědectví prokáží jako křivá svědectví, pak je očividné, že americké ministerstvo spravedlnosti nikdy nepřivolí k tomu, aby se kauze voleb dostalo řádného soudního projednání.

Co se ovšem namísto toho projednává je, že Barr, jakožto člen establishmentu, spolupracuje na establishmentové činnosti, jíž je snaha zbavit se neestablishmentového prezidenta, který stojí v cestě establishmentovým agendám. Prezident, který reprezentuje spíš zájmy lidu než zájmy establishmentu, je pro establishment hrozbou a musí být proto odstraněn. John F. Kennedy byl odstraněn kulkou. Trump byl odstraněn ukradenými volbami.

Abychom si uvědomili, do jaké míry stojí Trump proti establishmentu, poslechněme si jeho inaugurační projev před čtyřmi roky. Vše, co v něm řekl, mínil vážně, ale jak jsem už též před čtyřmi roky napsal, Trump neznal Washington, neuměl si vybrat  do vlády takové lidi, kteří by mu v boji proti establismentu mohli pomoci, a nakonec obětoval i náčelníka Obranné zpravodajské agentury generála Flynna, který jediný věděl, jak ho mocensky zaštítit. A zdá se být neuvěřitelné, že Trump následně považoval svého zetě a svoji dceru za své zcela postačující poradce. Neuměl se bránit a jeho totální nezdar ovládnout ministerstvo spravedlnosti jeho osud nakonec zpečetil.

Co může teď Trump dělat? Vede se řeč o tom, že by mohl využít svých prezidentských pravomocí  k vyhlášení stavu národní pohotovosti a poté přimět armádu k vyhlášení nových voleb. Nic takového se ovšem nestane. Jestliže Trump vyhlásí stav národní pohotovosti, žádná součást vlády tento stav nepodpoří. Nu a jestliže bude novými volbami pověřena armáda, zvolí ta Bidena za prezidenta znovu. Vždyť ho vlastní! A též ona se chce Trumpa zbavit, protože Trump představuje hrozbu pro příjmy i moc vojensko-bezpečnostního komplexu. Vždyť Trump chce přivést americké vojáky zpět domů, chce normalizovat vztahy s Ruskem a chce snížit bilionový rozpočet vojensko-bezpečnostního komplexu USA.

Trump je jediným Američanem v politice, který dokáže zformovat skutečnou opoziční stranu, jež by mohla a měla vystřídá dnes už neužitečnou Republikánskou stranu. Jeho podporovatelé vědí, že dostal ve volbách 2020 o 10 milionů víc hlasů než ve volbách 2016, že proti roku 2016 získal třikrát víc černošských hlasů a že mu byly naprogramovanými volebními stroji a podvody s poštovními hlasovacími listky volby ukradeny.

Mnozí volební experti věří, že Trump ve skutečnosti volby vyhrál, a to s náskokem 20 milionů hlasů.

Zkrátka a dobře, Trump by mohl své voliče odpoutat od už neužitečné Republikánské strany a utvořit skutečnou a bojovou opoziční stranu. A Trump, jako multimiliardář, by též též mohl založit novou zpravodajskou službu, která by poskytovala alternativní vysvětlení ke konrolovaným vysvětlením presstitutek.

Establishment o téhle možnosti samozřejmě ví. A proto plánuje spoutat Trumpa až do konce jeho života soudními spory, žalobami a pronásledováními. Korupční Demokraté města New York už pro  něj mají připravenu daňovou žalobu, a domněle tzv. „poškozené strany“ jsou připraveny proti němu podávat nekonečné občanské žaloby, proti nimž se Trump bude muset samozřejmě bránit.

Trumpa, až už nebude prezidentem, tak čeká život až po okraj  naplněný soudními spory.

Takže odpověď na otázku Co může Trump dělat? může znít i takto: Může pronést řeč, ve které prozradí, že jediným obráncem pravdy je lid, a nikoliv vláda, a že lid musí použít všechno, včetně nátlaku, aby tuto pravdu prosadil.

Jestliže toto Trump učiní, má země šanci. Jinak je s námi konec.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Vybral a přeložil Lubomír Man

 

5 10 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Gatta
Gatta
24. 12. 2020 9:37

Jak pravil N. Machiavelli – tak nějak „Vladař se musí opírat o lid, protože bohatí mají vždy sklony zradit.“

Donald, podobně jako jiní úspěšní a tvrdí podnikatelé také zjistil, že jeho schopnosti vůči politikům jsou směšně neúčinné. Že politici jsou opravdoví tvrďáci – byť za svůj život nic neudělali, nic nepostsvilí a jediné co jim jde je rétorika, vydírání a pletichy.

Prostě byl Donald moc měkký, nechal se zatlačit do defenzivy a nakonec se ukázalo, že jeho představy o protivnících byly velmi naivní.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Gatta
24. 12. 2020 10:09

Nesouhlasím. D.Trump udělal něco, co se doposud nikomu – v takovém komplexním měřítku – nepovedlo: ukázal světu pravou tvář americké elity, její skutečné hodnoty, cíle a způsoby jejich dosažení. Spojené státy nezadržitelně směřují k rozpadu a občanské válce. To není výplod pouhé fantazie. Mluví o tom mnoho pozorovatelů v usa i ve světě. Třešnička: nejvyšší soud ve Wisconsinu prohlásil, že dovolání D.Trumpa ohledně volebních podvodů je nepřijatelné, avšak nikoli z právních, ale z POLITICKÝCH důvodů.
Co dodat? Ne všichni lidí jsou nechápaví pito.ci, jak si někdo přeje.

Gatta
Gatta
Reply to  Botičky od Diora
24. 12. 2020 12:27

V čem nesouhlasíte? V našich komentářích vidím různě pohledy ale nikoli rozpor.
Jen si myslím, že to co pdle Vàs Trump světu odhalil, že to nebyla jeho představa o svém prezidentování. Jinak SOUHLAS.

PS – Ten minus je od Vás ?

orinoko
orinoko
Reply to  Gatta
24. 12. 2020 14:23

Srovnal jsem skóre. Tenhle katastofální truchlivý systém , když rovnou nezabíjí, tak minimálně úspěšně zazdívá kvalitu. Českou kapelu Plavalaguna prakticky totálně. Název je dvojsmysl, kapela vydala jediné CD a ticho po pěšině. Tři první písničky jsou špičkové. Texty někde na úrovni orbitu, a tak zkusím napravovat společensky zbankrotovaný tovar Vény Krocana. V českém poprocku se sitár prakticky neslyší, ale tady by to snad bez něj ani nešlo. Určil charakter vizualizace. Stáhl jsem černobílé fotky nějaké ženské – rovněž úspěšně zazděné. A ty fotky jsou rovněž bez vady. Dneska Véna ze Sametu došel tak daleko, že lidé kteří umí, svůj um… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Gatta
24. 12. 2020 14:33

Nesouhlasím s tímto tvrzením:
„Donald moc měkký, nechal se zatlačit do defenzivy a nakonec se ukázalo, že jeho představy o protivnících byly velmi naivní.“ – nebyl naivní, bojoval a stále bojuje. Vyhrál tím, že vytáhl na svět boží americké velmi špinavé prádlo (možná to jsou spoďáry Navaľného s novičkom…)
comment image

Za to jsem mu svým způsobem vděčný.

P.S. Já nelajkuji žádné cizí názory.

Gatta
Gatta
Reply to  Botičky od Diora
24. 12. 2020 15:07

Laiky To rád syším. Protože pokud dá někdo „+“ tak je to celkem jasné – více souhlasí než nesouhlasí. Pokud někdo lajkuje „-“ bez konkrétních výhrad k textu nebo příloze, tak to považuji za jeho nedostatek argumentů, odvahy nebo nějaké charakterové vlastnosti. To se Vás ale netýká … :-) Nevím, jestli jste to postřehl, ale Trumpovi jsem celou dobu fandil a obhajoval ho. Narozdíl od jiných jsem si přečetl 3 jeho knížky. A jeho předvolební projevy v roce 2016 byly doslova přelomové. Ano je to zkušený tvrdý hráč a bojovník, ale … na deep state to nestačilo. Dělal co mohl… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  Gatta
24. 12. 2020 11:19

Shrnuji za sebe: Trump nepochopil, že politika se nedělá přes skřeky na Twitru. Možná cílil na mladé, ale dost katastrofálně. Připomínal Muhamada Aliho, kterému se říkalo Velká huba. Po rohovačce s Fraserem /kterou jsem asi ve tři v noci sledoval v Praze v televizi/ , sice vyhrál – ale zároveň prohlásil – ještě nikdy jsem nebyl tak blízko smrti. Ale už za hodinu, když se dal trochu dohromady, vykřikoval – pamatujte si, že jsem největší na světě. Nelze lézt do vysoké politiky bez šedé eminence. I Tupolef měl svého DADA Dalíka. Koho měl Trump? Kušnera? Tak to si naběhl na… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  orinoko
24. 12. 2020 12:29

Tak po „kačerovi v bílém vigvamu“ nyní dobré hodnocení DT.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
24. 12. 2020 12:17

Donaldu Trumpovi je třeba PODĚKOVAT. Mj. za to, že nejen na svém příkladu dokázal, co že skutečně je dnešní Amerika, její „H(L)OD-noty“.ČÍ že jsou to NOTY… Donald mohl dokázat velmi málo. Přesto dokázal nemálo. Minimálně to, že chtěli- li v Americe v „jistých kruzích“ svoji Khamalu, museli si ji z-VOLI-t takovým způsobem jakým byl „zvolen“ jistý Joe… Ano – „Joe“- ale ne ten „Limonádový“… Ale i „hudebními“ hity je v dnešní Americe něco jiného, nežli to co nám kdys zpíval božský Kája skrze Fialu. A že dopadl jako by dopadl „Limonádník“ v přímém střetu s „lidmi kolem Hoga-Foga“?? Dokázal to… Číst vice »

Last edited 2 let před by Martin (už bez taky m)