P. C. Roberts: Rusko promluvilo. Dokáží je hlupáci ve Washingtonu poslouchat?

Pravdu je nutno podpořit, jinak zmizí. Rusové si postavili hlavu. Eufemistický výraz „naši západní partneři“ vystřídal realistický výraz „naši oponenti“. Ruská trpělivost s Washingtonem je u konce.

„Jestliže naši oponenti půjdou proti nám, přesvědčí se o tom, že jejich bezpečnost to neposílí a důsledky tohoto postoje budou zničující…Neochota pokročit směrem k politickému a diplomatickému řešení tohoto problému (myšlena je Ukrajina), povede k naší reakci, která bude vojenská a techologická“, řekl náměstek ministra zahraničí Sergej Rjabkov ZDE.

Toto vyhlášení učiněné 10. prosince 2021 ruským ministerstvem zahraničí není prosbou, je žádostí. Výňatky z tohoto prohlášení:

Jako záminku používá Západ situaci na Ukrajině, kde vsadil na jitření rusofobie a ospravedlňování akcí kyjevského režimu namířených k prolomení Minských dohod a k využití vojenského scénáře na Donbasu. Byl vybrán kurs zatáhnout Ukrajinu do NATO s cílem rozmístit na jejím území úderný raketový systém a dosíci tak minimálního času k proniknutí nepřátelských raket do centrálnch oblastí Ruska. Takovéto nezodpovědné jednání vytváří vážná vojenská rizika pro všechny zúčastněné strany, včetně konfliktu rozsáhlého rozměru v Evropě.

Trváme na tom, že k dispozici jsou dlouhodobé legální záruky, a to takové, které by vyloučily další posun NATO na východ i umístění zbraní na západní hranici Ruska, což obé představují pro Rusko hrozbu. Toto musí být vykonáno v určitém časovém rámci a na bázi zásady všeobjímající a nedělitelné bezpečnosti.

Aby se zajistily životní zájmy evropské bezpečnosti, je nezbytné oficiálně se distancovat od rozhodnutí, vyhlášeného na summitu NATO v Bukurešti v roce 2008 o tom, že „Ukrajina a Gruzínsko se stanou členy NATO“, jelikož toto rozhodnutí je v rozporu se závazkem, vyhlášeným všemi zúčastněnými státy Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě, který zni: „Neposilovat bezpečnost států na úkor bezpečnosti států jiných“.

Trváme i na přijetí legálně zavazující dohody, týkající se USA a dalších členských zemí NATO, o nerozmístění úderných zbraňových systémů, které ohrožují území Ruské federace i území přilehlých zemí, a to ať už jsou členy NATO či nikoliv.

Trváme též na přijetí konkrétní odpovědi NATO na naše dřívější návrhy ke snížení napětí v Evropě.

Překlad: Lubomír Man

4.7 13 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
g.hrosik
g.hrosik
17. 12. 2021 18:26

Nevím, jak jim dokáží naslouchat ve Fašingtonu, ale na ši šakalové Tabakí už Rjabkovovo prohlášení stihli označit za nebetyčnou drzost…

Gatta
Gatta
Reply to  g.hrosik
17. 12. 2021 21:14

Nebudou naslouchat. Budou jen hrát o čas pro větší tlak na izolaci Ruska. Budou tlačit Ukkrajinu do války a EU do ekonomického a společenského středověku. USA vysají své evropské vazaly – tzv „spojence“. Na každé válce nebo střetu vydělá vždy jen ten hlavní vítěz – poražený platí reparace nebo ztrácí území a „spojenci se stávají na hlavním vítězi v podstatě závislí. Viz „Vladař“. Příkladem je ztráta moci Francie pom IWW a GB po IIWW. A paní komisařka se Zeleným údělem se snaží jen trapně předstírat „CNOST Z NOUZE“ . I když slovo „ÚDĚL“ vlastně jasně vyjadřžuje, že EU jiná možnost… Číst vice »

Gatta
Gatta
Reply to  Gatta
17. 12. 2021 23:13

PS – nedopsáno.

Ale amíci to budou tlačit pořád podle svýho – nemají co ztratit – jen draze na dluh prodají nepotřebnou zastarávající vojenskou techniku a poskytnou na půjčky inflační doary.

Získat lacino bohatstvi Ruska i půdu Ukrajiny je nejen lákavé, ale pro EU životně důležité, ale EU u toho bude USA vždy jen „přicmrdávat“ (výstižnějši slovo mě nenapadlo) :-)

Gatta
Gatta
17. 12. 2021 18:35

Invaze je tady – Putin už se prohání na Ukrajině …
comment image