P. C. Roberts: Rusko se už nadvládě Západu nevzpírá?

Kreml si se svým souhlasem s čínským plánem na urovnání ukrajinského konfliktu skutečně pospíšil. Vytvořil tak dojem, že touží po míru až natolik, že Putinův cíl demilitarizovat a očistit Ukrajinu od nacistů  je ochoten přesunout z pole válečného ke konferenčnímu stolu. (ZDE)

Západ vnímá tento vývoj jako náznak faktu, že Čína ruský pohled na konflikt nepodporuje a ve větší míře sdílí dojem Washingtonu, že Putin je pozér bez bojového ducha, který ve strachu z porážky upíná nyní veškeré své naděje k jednání. Takže Washington může bez obav dráždit Rusko dalšími a dalšími provokacemi.

Lze však současnou situaci číst tímto způsobem? Anebo je pravdivější ten výklad, že dříve než Rusko a Čína ohlásí smlouvu o vzájemné obranné pomoci, poukáží světu znovu na neochotu Západu řešit ukrajinský konflikt mírovou cestou? A to jako ospravedlnění tak hrozivého a mocného vojenského spojenectví, jaké Rusko a Čína, sdružené do jednoho svazku, představují?

Víme, že si Putin při řešení mezinárodních problémů potrpí na zákonné postupy. A je to právě západní odmítání urovnat současný rusko-západní spor prostřednictvím třetí strany, které ruskému prezidentu dává pocit, že udělal vše, co mohl, aby vytvoření dvou nukleárních ozbrojených táborů zabránil. A když se to tedy projevuje jako nemožné, můžeme nyní očekávat oznámení, že Rusko a Čína se zavázaly ke vzájemné obraně?

Vytvořili tedy američtí neokonzervativci a současně též nejhloupější váleční štváči na světě alianci schopnou zlikvidovat Spojené státy? Nu a pokud by Rusko a Čína měly dost rozumu na to, aby do svého svazku zahrnuly i Írán, zazvonil by Spojeným státům umíráček už na věčnost. Protože koalice rusko-čínsko-iránská by byla schopna ovládnout Evropu, Střední východ a Asii.

A tak už jen jediná otázka zůstává nezodpovězena: Jak dlouho si počkáme na to, kdy se úsilím americké vlády Rusko, Čína a Irán skutečně spojí?

Zdroj: PCR

Překlad: Lubomír Man

4.6 11 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Botičky od Diora
Botičky od Diora
4. 3. 2023 17:13

comment image

orinoko
orinoko
6. 3. 2023 17:52

Proč zbytečně hrotit nějaké dějství, když moč je ještě mladá a ráno je modřejší než chemtrails uhlíkové stopy vyšlechtěného pribla z Orlíku a Syfilníku.

https://www.youtube.com/watch?v=XbP-gABDY0A

orinoko
orinoko
6. 3. 2023 18:28

Jak bude na Východní frontě v roce 2023? Stejně jako v roce 2022! Klid… KREMroLe se otřepala a hodlá opět figurami mimo šachovnici oPAKOVAT PATovou situaci. S pandrholou v Bílém districtu se mluvit nedá, leda by se trumpovali v zákopech na schodech letadla, a tak věci řeší subalterní pověřenci kdesi na Středním výprdu, protože TEĎ už jde i o výměnu různých území. Vy nám necháte západní Halič a my vám dáme východní Sýrii. … Asad míří do Moskvy. Aby český neonormalizační kripl zůstal aspoň trochu v sudeťáckém cajku , tak přidávám odkaz na jeho vlastní stroje-zdroje, kde si každý může… Číst vice »

43815df3419f748c2c3fefacf11864e9.jpg
orinoko
orinoko
6. 3. 2023 18:53

Kdosi varuje hugo BOSSE, a tak musel podržtaška na frontu. Je zvláštní, že vládní prdi v Kakánii nepouštějí páru blaženosti. Ale ani při pohledu do útrob dýpstaty bělice naprc@né.
Look , boys… no, no , no , no, no, no….

https://www.youtube.com/watch?v=vMtNtEcfLug

https://www.youtube.com/watch?v=Vi9JvHZY14E