P. C. Roberts: Trump sám vztahy s Ruskem spravit nedokáže

Vždyť jeho vlastní vláda stojí dnes v podpoře Hillary Clintonové, Demokratického národního výboru a všech rusofobních presstitutek, sloužících vojenskobezpečnostnímu komplexu, dokonale sjednocena. Tzn. v přímé opozici proti tomu, co by případně chtěl on sám. A mám obavu, že Saker a F. Cunningham mají pravdu, když říkají, že ze schůzky Trumpa s Putinem nemůže vzejít nic pozitivního už prostě proto, že Trump svobodu a ani skutečnou moc nemá. Makléři skutečné moci v USA se totiž postarají, aby rusofobní kampaň s využitím dalších a dalších falešných obvinění Ruska pokračovala. A Trump sám pak bude i nadále žít pod oblakem těchto mediálních obvinění, a spolu s nimi bude pokračovat i americká agenda za změnu režimu v Sýrii i za konfrontaci s Ruskem. A Trumpovy názory na tyto věci či na Vladimíra Putina se za této situace stanou zanedbatelnými.

Cunningham upozornuje i na fakt, že namísto toho, aby americká média schůzku Trump-Putin coby snad počátek procesu rozptylování napětí mezi nukleárními mocnostmi pochválila, zaútočila na Trumpa tvrdě za to, že byl vůči Putinovi zdvořilý. A co v médiích celého západního světa naprosto chybí, je povědomí o faktu, že nebezpečné napětí mezi USA a Ruskem nerozdmychává pouze Hillary, Demokratický národní výbor, neokonzervativci, vojenskobezpečnostní komplex a presstitutky, ale i členové vlády, které si Trump do své vlády sám najmenoval.

Tak např. Trumpova velvyslankyně v OSN, Nikki Haleyová, či Trumpův ministr zahraničí R. Tillerson mluví naprosto stejně jako Hillary, neokonzervativci, Washington Post, New York Times, CNN a kompletně celý zbytek prostitujících se médií, sjednocených zájmem na zvyšování napětí mezi USA a Ruskem – až k bodu vypuknutí termonukleární války. Vždyť ve stejný den, kdy prezident Trump řekl, že přišel čas pohnout se ke konstruktivnímu vztahu s Ruskem, a den poté, co prohlásil: „Měl jsem včera ohromnou schůzku s prezidentem Putinem“, stupidní Haleyová zcela úmyslně prohlásila cosi naprosto protikladného: “Nemůžeme Rusku důvěřovat a nikdy mu též důvěřovat nebudeme!“

A představte si, že tato imbecilka – a to jako důkaz Trumpovy bezmoci – zůstává i nadále v úřadě! Je dementní? Ztratila rozum – to za předpokladu, že kdy nějaký měla? A jak může prezident Trump normalizovat vztahy s Ruskem, když všichni lidé, které si do vlády najmenoval, chtějí tyto vztahy jen zhoršovat?

A je zlepšování vztahů USA s Ruskem myslitelné, když je Trump viditelně bezmocný proti své velvyslankyni v OSN, která jej svými prohlášeními svléká před celým světem do naha?

A ne dost na tom: K Haleyové se přidal i Trumpův ministr zahraničí Tillerson, když prohlásil: „Putinovo odmítnutí faktu, že to on ve skutečnosti zvolil Trumpa prezidentem Spojených států, když se vlámal do amerických voleb, stojí jako překážka našeho úsílí zlepšit vztahy s Ruskem.“

Trumpovu nekompetenci neilustruje nic lépe, než jeho výběr vládních spolupracovníků. Nemá totiž ve vládě jediného člověka, který by za ním stál. Naopak, všichni jako jeden muž pracují na tom, aby jeho moc a prestiž podkopali. A on mezi nimi sedí a tvítuje.

Jestliže si Putin ze schůzky s Trumpem odnesl dojem, že se vztahy Ruska s USA mohou obnovit do bývalé podoby, žije v pohádce. Haleyová řekla, že USA nebudou Rusku nikdy důvěřovat – a to platí. A jesliže Putin Washingtonu uvěří, bude Rusko zničeno. A zbytek světa s ním.

Zdroj: Paul Craig Roberts

Vybral a přeložil Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Admirál
Admirál
13. 7. 2017 5:20

Na Zvědavci je zajímavá reakce na Robertse od nicku Croix.
http://mail.zvedavec.org/prispevky/2017/07/7319-ad-trump.htm

Martin (už bez taky m)
13. 7. 2017 6:13

Admirál napsal

Na Zvědavci je zajímavá reakce na Robertse od nicku Croix.
http://mail.zvedavec.org/prispevky/2017/07/7319-ad-trump.htm

S Croixem souhlas, Donaldův pokus je lepší, než čekat na „konec“ (další zhoršení) s užvaněnýma rukama v klíně gaučového bojovníka…
Je dobře že to zkouší.

Gatta
Gatta
13. 7. 2017 6:21

Admirál napsal Na Zvědavci je zajímavá reakce na Robertse od nicku Croix. http://mail.zvedavec.org/prispevky/2017/07/7319-ad-trump.htm Velmi dobrý komentář – není moc co dodat. Přečetl jsem už tu Trumpovu předvolební knihu, druhou z jeho podnikatelského života, chystám se na třetí. Je to dost podobné – samochvalná reklama na značku Trump, nějaké to nedomyšlené řešení, ale i překvapivé hodnocení amerických společenských a ekonomických poměrů, které se na ČT rozhodně nedozvíte, tradiční – dnes nekorektní názory, které vrací svět zase zpátky na nohy … A také obrovské životní zkušenosti – o kterých toho pan Trump sice moc nenamluví, ale kdo ví o co jde –… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
13. 7. 2017 6:49

Gatto, dovolil bych si malinko poopravit: víru, že člověk má dost toho druhého aby mohl konat.
Vědomosti i víru.
Nejen v jejich postupné nabytí do míry,
kterou potřebujeme k TOMU lepšímu.
A pak to konečné a často nezajímavé, tiché a bez pozornosti – praktický ČIN.
Často o to významnější ve svých důsledcích, oč je neokázalejší, a nenápadnou „prací všedního dne“…

Admirál
Admirál
13. 7. 2017 8:17

Je to o tom, že příliš velká očekávání nutně přináší zklamání. Kdo očekával, že Trump po zvolení rázně zatočí se zločinci a šejdíři, že je rozdrtí železnou pěstí, je zklamán. Nemohlo tomu být jinak. Je naivní očekávat, že jeden človek byť na nejmocnějším poste ve světě sám, popř opřen o nějakou kliku, lehce porazí mecenského molocha, jehož rozsah a dosah nedokáže nikdo kvalifikovaně odhadnou, ktrerý po celém světě buduje svoji moc po desítky let, prorostl zpravodajskýmy službami, vládami, vládnoucím NNO všech barev a rácí a sdělovacím prostředků , se podaří snadno, rychle a naráz porazit. To, co předvádí Trump, je… Číst vice »

Gatta
Gatta
13. 7. 2017 8:20

Re Martin – na rozdíl od Jeseníků je u nás sucho jak …
A tak jsem si vzpomněl na jeden starší americký film – o suchu, o lidech, se svérázně krásnou Katharine Hepburn – a také o víře a touze … Určitě ho taky znáte. https://www.csfd.cz/film/18713-obchodnik-s-destem/prehled/

A taky na jedu písničku o tomhle příběhu …
https://www.youtube.com/watch?v=JzbFwexxgcU

hudryper
hudryper
13. 7. 2017 9:19

Pan Stwara se nepochybně mýlí v názoru,že s miliadami v kapse si lze koupit prezidentský titul. Skuteční loutkovodiči všech(možná jen dvou) megaskupin disponují řádově vyššími částkami a hlavně velmi kvalifikovanými thinktanky.Bezesporu platí,že bez not a silné podpory jedné z nich by zvolení takového outsidera v USA nebylo možné. Roli Trumpa vidím tak,že byl postaven do pozice v důsledku svých schopností vydržet všechny útoky mocných nepřátel nejen proti němu, ale zejména proti politice jeho loutkovodičů. Málokdo by dokázal odrážet existencionální útoky spojeného mainstreamu,vlastní administrativy a spojených 17 tajných služeb v čele s CIA a FBI. Pomáhá si občas taktikou Josefa Švejka… Číst vice »

Gatta
Gatta
13. 7. 2017 9:42

O osobnosti, úloze a zvolení Trumpa si každý může myslet cokoliv, ale ta snaha o jeho diskreditaci a odstranění je skutečná a má zásadní vypovídající hodnotu.

A myslím, že skupina, která v USA skrytě vybrala DT na prezidentský úřad dobře věděla koho a proč si vybírá a že si pro své cíle také i toho správného člověka vybrala.

Dobrý článek:
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Dobra-prace-Sorosi-smeje-se-Tereza-Spencerova-A-dodava-informace-o-osvobozeni-Mosulu-a-mocenskych-hrach-ve-Washingtonu-Je-to-vse-pry-trochu-jinak-495867

Gatta
Gatta
13. 7. 2017 9:46

Re hudryper – tak nevím, jestli jste to vyčetl, ale slova „Dodávám, že až za jejich hrob.“ – mi přpomínají slova DT, kde píše, že „Budeme proti svým nepřátelům bojovat až do smrti. Do jejich smrti.“

peter.
13. 7. 2017 10:26

Ja Trumpa neriešim.Robí čo musí a čo mu je dovolené aby robil.Inou voľbou bola už len H.Clintonová.

Admirál
Admirál
13. 7. 2017 10:41

Gatta – „O osobnosti, úloze a zvolení Trumpa si každý může myslet cokoliv, ale ta snaha o jeho diskreditaci a odstranění je skutečná a má zásadní vypovídající hodnotu.“

Tak, tak. Podle toho, kdo troubí halali, lze téměř 100% soudit, že Trump dělá dobré věci.

Béda
13. 7. 2017 11:15

Kushner je ve funkci asi půl roku. Uvidíme jak to bude až tam bude 4 roky. Jestli tam ještě bude. Zatím neoslnil ale , což je povzbudivé, ani nerozpoutal (i když se snažil) další válku.

Prodává ve velkém zbraně kudy chodí (jenom jeliman si myslí, že se ze S.Arábie nedostanou do rukou teroristům), piklí, vnucuje v Evropě americký zemní plyn, snaží se Rusy vytěsňovat jak a kde to jde, sankce se přitvrzují, zbrojí seč to jde. Administrativu má poskládanou natvrdo. Tož uvidíme, řekl by možná slepý. Jestlipak je již zažehnána obchodní válka velmocí?

Dana
Dana
13. 7. 2017 15:33

Myslim, ze pro D.Trumpa je Rusko v pozici nekolika statu, se kterymi je nutno jednat, ale neni to partner, na ktereho je spolehnuti.. Rusko je s duverou asi nekde s Erdoganem. Nejaka druzba mezi velmocemi neexistuje, protoze se kazda stara o svoje pragmaticke zajmy. A tak to ma byt. Vetsina Americanu je rada, ze v Bilem dome nesedi Hillary a proto toleruje, casto neorthodoxni, Trumpovy manyry. Trump ma velkou podporu mezi obycejmyni Americany a pokusy liberalnich progresivistu ho z presidentstvi odstranit se doposud setkaly s neuspechem. Trump ustal veci, za ktere by jiny president musel uz davno odstoupit.. Trump zarizuje… Číst vice »

Bety
Bety
14. 7. 2017 17:55

Dana napsal
Dle meho mineni jsou tito agresivni, zakukleni „demonstranti“ uzitecni idioti. Delaji svetovemu socialismu medvedi sluzbu…

  

A to je taky účel. Využít oprávněně naštvané lidi a posílit je infiltrovaným tvrdým jádrem, které lidi zavede tam, kam ani nechtěli – prostě arabské jaro, majdan …